Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Akrylożel – jak wykonać paznokcie żelem w tubce krok po kroku
Dominika Bryś
Dominika Bryś 18.05.2020 13:39

Akrylożel – jak wykonać paznokcie żelem w tubce krok po kroku

akrylożel
fot. www.unsplash.com, Oleg Ivanov

Chcesz zapuścić paznokcie, jednakże są one kruche i ciągle się łamią? Bez stresów, jest na to świetna metoda – akrylożel. I możesz wykonać ją w swoim domu. Nie jest trudne! Jak przedłuża się paznokcie żelem w tubce? Opisaliśmy ten proces krok po kroku.

Akrylożel – co to jest?

Jest to jedna z metod manicure. Polega ona na przedłużeniu naturalnego paznokcia za pomocą specjalnego żelu z akrylu. Formujesz nim odpowiedni dla siebie kształt. Jest to technika trwała, która pozwoli Ci cieszyć się pięknym manicure nawet przez kilka tygodni.

Akrylożel to perfekcyjny pomysł dla osób, które chcą zapuścić swoje paznokcie. Nawet, jeżeli mają one skłonności do łamania się, technika ta zabezpieczy je i sprawi, że będą one zdecydowanie twardsze, a przez co bardziej trwałe.

Mamy dobrą wiadomość – metoda ta nie jest trudna w wykonaniu. Żel sprawia, że ten produkt jest elastyczny, za to akryl daje mu trwałość i twardość. Ten drugi składnik uaktywnia użycie lampy LED lub UV, dlatego nie musisz się spieszyć. Dzięki temu możesz być bardziej dokładna i precyzyjna.

Oprócz przezroczystych akrylożelów obecnie dostępne są również odcienie kremowe, nude i beże, dzięki czemu produkt ten może zastąpić także lakier do paznokci. Uwielbiamy produkty 2w1.

Akrylożel – jak wykonać manicure tą metodą?

1. Wypoleruj płytkę paznokcia za pomocą bloku polerskiego. W ten sposób zmatowisz ją i przygotujesz do nałożenia akrylożelu. Zdefiniuj odpowiednią długość oraz kształt pilnikiem do paznokci. Przetrzyj wacikiem kosmetycznym nasączonym cleanerem.

2. Dopasuj na formie odpowiednią długość, którą pokryjesz później akrylożelem. Pamiętaj, że jej szerokość musi być perfekcyjnie dopasowana do Twojej naturalnej płytki. Nie może być ona ani zbyt szeroka, ani za wąska.

3. Zaaplikuj primer bezpośrednio na paznokieć.

4. Użyj bazy hybrydowej. Utrwalisz w ten sposób efekt.

5. Nałóż na formę za pomocą wcześniej namoczonego w cleanerze pędzelka, odpowiednią ilość akrylożelu. Przyłóż do paznokcia i dociśnij lekko pędzelkiem. Dokonaj korekty ewentualnych braków lub oczyść paznokieć z nadmiaru produktu, w zależności od potrzeby.

6. Utrwal manicure pod lampą LED lub UV 48W na 60 sekund.

7. Po upływie odpowiedniego czasu naświetlania, ściągnij formę z paznokcia. Oczyść go cleanerem. Zdefiniuj ostateczny kształt paznokcia.

8. Użyj TOP, który zabezpieczy Twoją stylizację. Powtórz każdy z tych kroków na wszystkich paznokciach.

9. Na koniec wykonaj stylizację. Możesz zdecydować się na jednolity lakier, fantazyjne baby boomer lub kolorowe ombre – wybór należy do Ciebie.