Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Demakijaż – który sposób jest najlepszy i jakie produkty polecamy?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 30.06.2020 01:31

Demakijaż – który sposób jest najlepszy i jakie produkty polecamy?

Balsam do demakijażu
fot. sonnie hiles, www.unsplash.com

Demakijaż to najważniejszy etap pielęgnacji. Brak tej czynności może doprowadzić do poważnych problemów skórnych. Jak wybrać idealny balsam do demakijażu?

W trosce o Twoją świeższą, bardziej promienną skórę, porównujemy kilka rodzajów produktów. Jaki demakijaż będzie dla Ciebie najskuteczniejszy?

Wybór odpowiedniego balsamu do demakijaż jest bardzo ważny, ponieważ to on decyduje, jak skóra zareaguje na kolejne aplikowane produkty, które nałożysz na twarz. Na przykład, jeśli używasz kosmetyku, który jest drażniący, Twoja cera będzie sucha, bez względu na ilość nałożonego później kremu. Usunięcie makijażu za pomocą zbyt tłustego, oleistego balsamu może zatkać pory i pozostawić na skórze warstwę, który zapobiegnie wchłanianiu się innych produktów.

1. Demakijaż: balsamy.

Czym są: mleczne formuły, kremy, olejki i płyny, które zaaplikowane na wacik, usuwają makijaż. Ten produkt jest delikatny i skutecznie usuwa makijaż, pozostawiając skórę czystą i bez podrażnień. Jeżeli Twoja cera jest bardzo wrażliwa, uważaj na pocieranie jej wacikiem, by nie doprowadzić do zaczerwienień.

Produkty, które polecamy:

1. Miya Cosmetics Glow Me.

2. Resibo – olejek do demakijażu.

3. FLUFF Balsam do demakijażu.

2. Demakijaż: chusteczki.

Co to są: jednorazowe ściereczki, które są namoczone w środkach czyszczących do demakijażu. Są one łatwe w użyciu, skuteczne i wydajne. Szczególnie przydatne mogą okazać się w podróży. Wybieraj te, których tkaniny, które są wyjątkowo miękkie i nie ścierają skóry lub mają delikatną formułę dla cery wrażliwej.

Produkty, które polecamy:

1. Honest Beauty Chusteczki do demakijażu.

2. Yves Rocher chusteczki do demakijażu.

3. Sephora Collection chusteczki do demakijażu.

3. Demakijaż: żele do mycia twarzy.

Kremy, płyny, które emulguje się opuszkami palców, wmasowując w twarz, a następnie spłukuje. Jest to najdelikatniejszy sposób usuwania makijażu, ponieważ kosmetyki te są mniej wysuszające od innych środków do demakijażu. I nie ma potrzeby stosowania dodatkowych wacików!

Produkty, które polecamy:

1. Yves Rocher Delikatny krem do demakijażu do skóry wrażliwej

2. Nutridome – żel do mycia twarzy z alantoiną.

3. La Roche-Posay Effaclar żel do mycia twarzy.

Tagi: demakijaż