Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Błędy w makijażu, które najczęściej popełniają kobiety. Ile z nich robisz?
Adrianna Elbe
Adrianna Elbe 19.12.2019 10:35

Błędy w makijażu, które najczęściej popełniają kobiety. Ile z nich robisz?

błędy w makijażu
unsplash.com S O C I A L . C U T

Błędy w makijażu potrafią zrujnować efekt naszej ciężkiej pracy. Make-up, któremu poświęciłyśmy dużo czasu i wysiłku, bardzo łatwo może skończyć się katastrofą! Niedopasowane kosmetyki, wyraźny brak umiejętności oraz nieznajomość swojej cery to czynniki, które z pewnością przysporzą nam wielu kłopotów. Sprawdź, które błędy zdarza się popełniać również tobie!

Beauty guru z Instagrama czy Youtube’a wskazują nam, w które kosmetyki warto inwestować, jakie triki sprawdzają się w codziennym makijażu oraz gdzie szukać największych promocji. Nauczyciele wizażu często pomijają jeden bardzo istotny aspekt, nie wspominając o błędach, jakie zdarza się popełniać każdej z nas. Podpowiadamy, czego należy się wystrzegać!

Zbyt ciemny podkład

Nasze zestawienie rozpoczyna błąd, który jest bardzo łatwo dostrzegalny, czyli niedopasowany do kolorytu twarzy podkład. To uchybienie momentalnie dodaje każdej kobiecie kilku lat i sprawia, że makijaż wygląda niestarannie, a cera na brudną!

Błędy w makijażu brwi

Problem źle pomalowanych brwi pojawia się tym częściej, im więcej produktów do ich stylizacji oferuje rynek kosmetyczny. Wiele pań o jasnych włoskach sięga po ciemne pomady, oczekując naturalnego i estetycznego wyglądu. Takim zabiegom mówimy stanowcze nie! Każdy kosmetyk, począwszy od podkładu, aż po produkt do stylizacji brwi, musi być dopasowany do naturalnych walorów twarzy.

Nakładanie różu w nieodpowiedni sposób

Choć ta czynność wydaje się banalna, dla wielu pań stanowi dość spory kłopot. Wiele z nich nie przywiązuje wagi do tego, jak aplikuje róż, co owocuje nienaturalnie wyglądającym lookiem. Pamiętajmy o tym, by nie nakładać tego kosmetyku na uśmiechniętą twarz. Gdy policzki opadną, wraz z przybraniem neutralnej miny, róż również zmieni swoje położenie, dając efekt odwrotny do zamierzonego.

Błędy w makijażu, które dodają lat: zbyt duża ilość pudru

Nałożony na twarz puder w zbyt dużej ilości nie tylko zapycha pory, ale także podkreśla pojawiające się na przestrzeni czasu zmarszczki. Ponadto, nasza cera może nabrać ziemistego odcienia i stać się sucha. Lepiej tego uniknąć!

Niestaranne blendowanie

Niedokładne blendowanie to kolejny element, który bardzo rzuca się w oczy i wygląda nieestetycznie. Ten błąd może wynikać nie tylko z braku odpowiedniej techniki, ale również kosmetyków złej jakości. Silnie napigmentowane cienie poprawnie rozetrzemy wyłącznie przy użyciu dobrej jakości pędzli.

Malowanie wyłącznie dolnej powieki

Gruba czarna kreska na linii wodnej to widok, który możemy dostrzec na ulicy od wielu, wielu lat. Oczywiście, nie ma nic złego w podkreśleniu dolnej powieki, jednak należy robić to umiejętnie. Wystrzegajmy się malowania wyłącznie dolnej części oka. Taki zabieg optycznie je pomniejsza!

Błędy w makijażu oka: niewytuszowane rzęsy

Pamiętamy o namalowaniu dolnej powieki, jednak zapominamy o wytuszowaniu rzęs – te podstawowe błędy w makijażu nie powinny zdarzać się żadnej z nas! Podkreślenie włosków na dolnej powiece jest bardzo istotne. Użycie maskary stanowi swego rodzaju dopełnienie make-upu, wydobywając głębie kobiecych oczu. Makijaż bez wytuszowanych rzęs wygląda na niedokończony.

Krzywa kreska

Namalowanie krzywej kreski z pewnością zdarzyło się każdej kobiecie. Nie da się ukryć, że czynność ta wymaga wprawionej ręki i swego rodzaju zmysłu artystycznego. Jeśli wiemy, że podkreślenie urody tym sposobem nie wychodzi nam najlepiej, być może należy z tego zrezygnować. Krzywa kreska źle wpływa na kształt oka, a co a tym idzie – rujnuje cały efekt.

Błędy w makijażu ust: zbyt mocne podkreślenie

Podkreślanie ust ciemną szminką (fiolet, bordo, burgund, brąz) to błąd, który popełnia wiele dojrzałych kobiet. Z wiekiem nasze wargi tracą jędrność i stają się nieco mniejsze. Pomalowanie ich mocnym kolorem może sprawić, że będą wyglądały na drobniejsze niż w rzeczywistości.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Błędy w makijażu

Zbyt duża ilość pudru zapycha pory i sprawia, że skóra nabiera ziemistego, nienaturalnego wyglądu.

Błędy w makijażu

Szminki o ciemnym odcieniu nie są dedykowane paniom, które posiadają wąskie usta. Taki zabieg sprawi, że będą wydawać się jeszcze mniejsze!

Błędy w makijażu

A ty, które z tych błędów popełniasz?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Maseczki odmładzające, które zrobisz w 5 minut! Trzy proste przepisy
  2. Triki makijażowe, które zmienią twoje życie. 8 rewolucyjnych wskazówek na lato
  3. Makijaż dzienny krok po kroku. Piękny, lekki makijaż, który wykonasz kilka minut
  4. Makijaż imprezowy 2019. Najmodniejsze kolory cieni i szminek
  5. Podkład czy krem BB? Idealne rozwiązanie na upalne wakacje