Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Blondynki pokochają ten domowy sposób na siwe włosy. Jest tani, szybki i przede wszystkim skuteczny
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 02.12.2023 13:05

Blondynki pokochają ten domowy sposób na siwe włosy. Jest tani, szybki i przede wszystkim skuteczny

Karolina Grabowska/Pexels, Jak pozbyć się siwych włosów
Fot. Karolina Grabowska/Pexels, Jak pozbyć się siwych włosów

Siwiejące włosy mogą pojawić się nawet u bardzo młodych kobiet. Nie jest to kwestia wieku, a genetyki oraz warunków zewnętrznych np. związanych ze stresem czy nawet dietą. Jak się ich jednak skutecznie pozbyć? Wystarczy wykorzystać ten domowy trik, który pokocha każda blondynka. Do tego działa naprawdę szybko. Już spieszymy z przepisem.

Dlaczego włosy siwieją?

Siwe włosy to problem coraz młodszych osób. Niektórzy godzą się z tym etapem w swojej wizualnej ewolucji, zaś większość poszukuje skutecznego sposobu na walkę z pierwszymi oznakami starości. Okazuje się jednak, że nie tylko wiek jest główną przyczyną siwienia włosów.

Ogromny wpływ mają także uwarunkowania genetyczne. Zatem jeśli w twojej najbliższej rodzinie szybko pojawiały się białe pasma, możesz założyć, że i ty niebawem dojrzysz je na swojej głowie. 

To jednak nie koniec, tak samo jak na kondycję skóry, również na włosy wpływ ma dieta, a także ochrona przed słońcem i właściwa pielęgnacja. Warto zatem i w tym przypadku korzystać ze zdrowych warzyw i owoców, a także zabezpieczać pukle nie tylko nakryciem głowy, ale również odpowiednim preparatem z filtrem SPF.

Nie zapominajmy także o stresie, który sprawia, że skóra szybciej się starzeje, a włosy stają się matowe, wypadają i siwieją.

Niezawodny sposób na siwiznę

Do najpopularniejszych sposobów na siwiznę należy bez wątpienia farbowanie. Ma ono jednak swoje minusy. Po pierwsze jest czasochłonne, a w wielu przypadkach pierwsze siwe włosy wychodzą z powrotem po około 2 tygodniach. Do tego niszczy strukturę włosów i mocno je osłabia.

Można również skorzystać z naturalnych metod takich jak henna czy farby bez amoniaku. A może by tak wybrać coś naturalnego, taniego i co najważniejsze skutecznego?

Domowy trik dla blondynek, czyli jak się pozbyć siwych włosów

Na wstępnie warto zaznaczyć, że te sposoby nie tylko skutecznie pokryją siwe pasma, ale również dodadzą włosom blasku i nie zniszczą ich nawet przy częstym stosowaniu. Jeśli masz ciemniejsze pukle, wspaniale sprawdzi się płukanka z kawy. Nada włosom lekki rdzawy kolor i zakryje siwiznę. Potrzebujesz kilku łyżek świeżo zmielonej kawy, którą musisz zalać dwiema szklankami wody i całość zagotować. Po ostudzeniu polej nią pasma i zostaw na 20 min. Kolejno spłucz i powtórz zabieg następnego dnia.

Blondynki powinny użyć jednak coś delikatniejszego i dopasowanego do jasnej barwy włosów. Kawę zastąp rumiankiem w suszonej formie. Po zaparzeniu odcedź i przestudź płukankę, dodaj do niej sok 2 dwóch cytryn. Po nałożeniu na włosy zostaw na 30 i dokładnie spłucz zimną wodą.