Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Botoks na włosy – jak działa? jaki daje efekt? Jak długo się utrzymuje?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 25.05.2020 19:33

Botoks na włosy – jak działa? jaki daje efekt? Jak długo się utrzymuje?

botoks na włosy
fot. Valerie Elash, www.unsplash.com

Słowo, które na codzień kojarzy się z medycyną estetyczną już na stałe weszło do fryzjerskiego slangu. Jak działa botoks na włosy? Jakie daje efekty i jak długo się utrzymuje? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Botoks na włosy – co to jest?

Jest to zabieg kosmetyczny, który ma na celu zwiększenie siły i jędrności włosów. Nasze pukle, podobnie jak skóra, tracą siłę i elastyczność wraz z wiekiem. Dlatego wciąż szukamy nowych możliwości jak opóźnić lub zatrzymać ten proces.

Botoks na włosy jest nazwany w ten sposób umownie. Nie zawiera on w swoim składzie tej substancji powszechnie używanej w medycynie estetycznej. Skąd więc ta nazwa? Stało się tak dlatego, że zabieg ten wypełnia zniszczone włosy, dzięki czemu są bardziej one bardziej jędrne i sprężyste. Efekt prezentuje się więc podobnie do klasycznego botoksu, ale zabieg ten nie wymaga używania igieł.

W składzie botoksu na włosy zazwyczaj zawiera się kombinację elementów, takich jak: keratyna, witaminy, olejki eteryczne i kolagen. Zabieg ten uważany jest za bezpieczny dla każdego rodzaju włosów – nieważne, czy jesteś posiadaczką pasm przetłuszczających się, czy suchych.

Botoks na włosy – dla kogo jest ten zabieg jak działa?

Jeżeli chcesz dodać blasku i życia swoim puklom, jest to zabieg dla Ciebie. Sprawi, że staną się lśniące i jedwabiście gładkie. Pasma po zabiegu będą miały lepszą objętość.

Botoks do włosów zwykle zaleca się także osobom o niezdyscyplinowanych, kruchych, zniszczonych lub puszących się pasmach.

Jeżeli Twoje pukle zostały uszkodzone przez stylizację na gorąco, rozjaśnianie i farbowanie, możesz również skorzystać z tego zabiegu. Zadziała on silnie wzmacniająco, nawet dla mocno zniszczonych włosów.

Botoks na włosy – jak wygląda zabieg i jaki daje efekt?

Do wykonania tej kuracji nie używa się strzykawek, ani zastrzyków. Nie musisz się więc obawiać, jeżeli nie przepadasz za igłami. Jak więc przebiega zabieg?

Na początku fryzjer myje pasma szamponem oczyszczającym, który otwiera łuski włosóy. Dzięki temu pielęgnacja wchłonie się jeszcze bardziej intensywnie. Następnie bezpośrednio na włosy aplikuje się botoks, składający się z wielu dobroczynnych dla pukli składników. Niektórzy styliści wypłukują preparat przed suszeniem, a jeszcze inni zostawiają go bez spłukiwania.

W efekcie zabiegu otrzymasz piękne, lśniące i zregenerowane włosy. Będą się one łatwiej modelować i szybciej suszyć.

Efekty zobaczysz natychmiast po wysuszeniu. Utrzymują się one około 2 miesięcy.

Powiązane