Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Czy druhna powinna płacić za sukienkę? "Jeśli nie stać cię na to, nawet ich o to nie proś"
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 25.08.2023 16:47

Czy druhna powinna płacić za sukienkę? "Jeśli nie stać cię na to, nawet ich o to nie proś"

unsplash, bridemaids
unsplash, sukienki dla druhny

Druhna może być jedna, ale może być ich też więcej. Wszystko zależy od panny młodej, która wraz z drugą połówką planuje ślub i wesele. Zwyczajowo, wszystkie druhny, a także świadkowa, powinny mieć pasujące do siebie sukienki. Mogą mieć zbliżony kolor, ale zdarza się, że są nawet takie same! Skoro jest to element planu, narzuconego przez młodych, czy zatem druhna powinna płacić za strój? Pewna kobieta postanowiła zasięgnąć informacji na ten temat w sieci. Odpowiedzi mocno ją zaskoczyły.

Sukienka dla druhny, lub gościni na weselu. Czego lepiej unikać?

Istnieją pewne ogólnie przyjęte normy, dotyczące ubioru na wesele i ślub. Od lat wiadomo, że biała suknia jest zarezerwowana dla panny młodej, a założenie jej przez którąś z gościń może uchodzić za “złą wróżbę”, a w najlepszym wypadku za zwyczajny brak taktu. Podobnie jest z czarną sukienką, choć w ostatnich latach akurat na ten fakt, prawie nikt z “młodszego” pokolenia nie zwraca już uwagi. 

Zdaniem wielu ekspertów prawdziwym faux pas jest również założenie cekinowej kreacji. Sukienki zdobne, charakterystyczne dla imprez, takich jak Sylwester, nie są dobrze widziane na ślubach i weselach. Mogą odwracać uwagę od panny młodej i sugerować, że to właśnie ta osoba chciałaby skupić na sobie całą uwagę.

Sukienki dla druhen zazwyczaj mają pastelowy kolor. Mile widziany jest seledyn, brudny róż, lub lilia. W ten sposob świetnie pasują do sukni panny młodej, nie dominując przy tym, zachowując klasę i szyk.

Najmodniejsze kalosze damskie na jesień. Wiemy, gdzie je znaleźć! Wyglądają bosko i są bardzo praktyczne

Zapytała internautów, czy panna młoda musi kupować sukienkę dla druhny. Podała argumenty

Jak podaje Daily Mail, pewna kobieta postanowiła napisać do redakcji jednej z gazet w Stanach Zjednoczonych i zapytać, czy zdaniem internautów panna młoda powinna inwestować w stroje dla swoich druhen. Za argument podała fakt, że jest samotną matką, ale została wybrana na druhnę, ale ma wiele wydatków, również związanych z dzieckiem. Jej zdaniem inne druhny mają wyższe zarobki od niej, zatem gdyby panna młoda spytała je o oczekiwania wobec stroju, mogłyby mieć je nieco wygórowane, a ona nie sprostałaby im finansowo, tak jak one. Podając powyższe argumenty, mimo wszystko kobieta postanowiła się dowiedzieć, czy postępuje słusznie. Odpowiedzi, które otrzymała bardzo ją pocieszyły.

Sukienka dla druhny, to wydatek dla panny młodej? Internauci nie mieli litości

Zwyczaje ślubne ulegają zmianie na przestrzeni lat. Jeszcze 30 lat temu wystarczył świadek, lub świadkowa, natomiast dziś, kobiety i mężczyźni chętnie decydują się na wsparcie najbliższych przyjaciół, którzy chętni są stać za nimi przy ołtarzu, lub w urzędzie stanu cywilnego. 

Kiedy bohaterka historii zapytała na forum internetowym, czy jej decyzja jest właściwa, błyskawicznie otrzymała dziesiątki odpowiedzi. Większość z nich była bardzo przychylna. 

Jeśli nie stać cię na to, nawet ich nie proś o bycie druhnami! Wstyd dla panny młodej, że każe im płacić

A to nie panna młoda powinna kupować sukienki? 

Oh, byłam w takiej sytuacji jako druhna.. kazano mi płacić za sukienkę i przeróbki

Powiedz jak jest, albo zrezygnuj

-poradzili jej internauci.