Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Joanna Krupa pije czerwone wino w ciąży? Czy można pić alkohol w ciąży?
Adrianna Elbe
Adrianna Elbe 15.07.2019 15:33

Joanna Krupa pije czerwone wino w ciąży? Czy można pić alkohol w ciąży?

czy można pić alkohol w ciąży
instagram.com @joannakrupa

Joanna Krupa pije czerwone wino w ciąży? Zdjęcie, które opublikowała gwiazda wywołało burzę. Fakt, iż spożywanie alkoholu w okresie ciąży może mieć istotny wpływ na rozwój płodu, wydaje się oczywisty. Statystyki jednak przyprawiają o zawrót głowy! Co trzecia kobieta wcale nie stroni od trunków, zupełnie nie zważając na zdrowie swojego nienarodzonego dziecka! Czy można pić alkohol w ciąży?

Zdjęcia Joanny Krupy, która podczas romantycznej kolacji ze swoim mężem sięga po kieliszek z alkoholem, rozpętały w sieci burzę. Internauci skrytykowali modelkę za brak rozwagi i bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Czy w okresie ciąży należy zupełnie zrezygnować z alkoholu? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy lekarza specjalistę.

Joanna Krupa pije wino w ciąży?

Portal fakt.pl opublikował serię zdjęć, na których widzimy uśmiechniętą Joannę Krupę oraz jej ukochanego, Douglasa Nunesa. Para spędziła wieczór w towarzystwie znajomych, racząc się pysznym jedzeniem i alkoholem. Szczególną uwagę fanów przykuła fotografia, na której gwiazda przykłada do ust wypełniony czerwonym płynem kieliszek. Znajdująca się na stole butelka zdaje się potwierdzać te przypuszczenia.

Poruszenie wywołał fakt, iż Joanna jest już w zaawansowanej ciąży i powinna stronić od wszelkiego rodzaju trunków. A może nie ma to wiele wspólnego z prawdą? Czy znana jest dopuszczalna dawka alkoholu, jaki możemy pić w ciąży?

Czy można pić alkohol w ciąży?

Bartłomiej Romaniuk, specjalista ginekologii i położnictwa w rozmowie z Lelum.pl podkreślił, iż, w okresie ciąży, należy zupełnie wyeliminować alkohol ze swojej diety:

— Wypity alkohol bardzo szybko trafia do krwi ciężarnej, a następnie, za pośrednictwem łożyska, łączącego organizm matki z płodem, przenika również do krwiobiegu dziecka — wyjaśnia ekspert — Zarówno spożywanie alkoholu, jak i korzystanie z innych używek, jest niedopuszczalne. – powiedział doktor Romaniuk dla portalu Lelum.pl.

Czy można pić piwo bezalkoholowe w ciąży?

Wiele kobiet pyta, jak sprawa wygląda w przypadku piwa bezalkoholowego. Czy napój ten, zawierający niską zawartość alkoholu (do 0,5%), również może stanowić zagrożenie dla dziecka?

Piwo o niskiej zawartości alkoholu to także spore niebezpieczeństwo dla zdrowia dziecka, niezależnie od tzw. procentów. Spożywanie jakiegokolwiek trunku w okresie ciąży jest skrajnie nieodpowiedzialne — dodaje lekarz.

AKTUALIZACJA

Joanna Krupa na swoim Instagramie skomentowała pogłoski o tym, jakoby piła alkohol w ciąży. Modelka opublikowała nagranie, na którym w ręku trzyma kieliszek z ciemnym płynem, który okazał się… sokiem porzeczkowym. Okazuje się, że podczas kolacji również raczyła się sokiem. Gwiazda wykazała się zdrowym rozsądkiem i zastosowała się do zaleceń lekarza.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

czy można pić alkohol w ciąży

Czy można pić alkohol w ciąży? Wypicie nawet jednej lampki alkoholu do kolacji może mieć istotny wpływ na zdrowie nienarodzonego dziecka.

czy można pić alkohol w ciąży

Każda kobieta, która aktualnie jest w ciąży, powinna bezwzględnie wyeliminować ze swojej diety napoje alkoholowe oraz inne używki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak pielęgnować suchą skórę domowymi sposobami? Sprawdzone metody!
  2. Jak uratować zniszczone paznokcie po hybrydzie? 10 cennych porad
  3. Depilacja woskiem – jak ją wykonać? Zdradzamy tajniki depilacji w domu i w gabinecie
  4. Wazelina dobra na wszystko! 10 ZASKAKUJĄCYCH zastosowań
  5. Jak przestać obgryzać paznokcie? 5 kroków, które pomogą ci z tym skończyć!