Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Czy tatuaż boli? Pytanie, na które powinnaś znać odpowiedź
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 03.10.2018 14:50

Czy tatuaż boli? Pytanie, na które powinnaś znać odpowiedź

Czy tatuaż boli?
unsplash.com / Julia Giacomini

Czy tatuaż boli? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto decyduje się na ozdobienie swojego ciała. Mimo iż tatuaż ładnie wygląda i na pewno przynosi dużo radości swoim posiadaczom, decydując się na jego wykonanie, warto dowiedzieć się więcej o mniej przyjemniej stronie permanentnej ozdoby…

Czy tatuaż boli? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od miejsca, w którym wykonamy tatuaż. Jeśli jesteście ciekawi gdzie zrobić tatuaż, by bolało jak najmniej i jak poradzić sobie z bólem, czytajcie dalej.

Czy tatuaż boli? Znamy odpowiedź!

Szukanie wzoru jest największą przyjemnością dla osób, które decydują się na wykonanie tatuażu. Co więcej, spora część ludzi postanawia samodzielnie wykonać wzór. To daje im satysfakcję i świadomość, że będą mieć oryginalną pamiątkę!

Inaczej sprawy się mają z podjęciem decyzji na temat miejsca, w którym można wykonać tatuaż. Studio, w którym będziemy to robić, powinno być profesjonalne i najlepiej, żeby było polecane przez osoby, które już nie raz robiły taką pamiątkę. Musimy pamiętać, że to zostaje z nami na całe życie.

Jeśli dalej zastanawiacie się, czy wykonanie tatuażu jest bolesne, odpowiedź brzmi: zawsze jest. Niezależnie od miejsca na ciele, w którym go wykonujecie czy stylu waszego wzoru. Jednak nie musicie od razu panikować i zniechęcać się. Wystarczy zastanowić się nad miejscem, w którym wasz tatuaż ma się pojawić.

Osoby, które są mało odporne na ból mogą na początku zrobić mały tatuaż. Specjaliści polecają niewielki wzór, którego wykonanie nie będzie trwać dłużej niż godzinę. Nie warto również decydować się na miejsce, które jest bardzo uwrażliwione.

Musimy również pamiętać o tym, że każdy ma inną odporność na ból. To, co jednych doprowadzi do płaczu, na innych wcale nie musi zrobić wrażenia. W którym miejscu wykonanie tatuażu boli najbardziej?

Miejsca, które okazują się bardzo bolesne to pachwiny i piersi. Nie dość, że są to rejony, które są wrażliwe, to skóra jest tam bardzo cienka. Najmniej boli wykonanie tatuażu w miejscach pokrytych grubszą warstwą tkanki tłuszczowej.

Gdzie wykonanie tatuażu boli najbardziej?

Na tatuaż ust i brwi decyduje się niewiele osób. Te rejony są również bardzo mocno uwrażliwione i wykonanie w tych miejscach tatuażu wiąże się z ogromnym bólem.

Wykonanie zabiegu w okolicach kości również nie jest najlepszym pomysłem, jeśli to będzie wasz pierwszy tatuaż w życiu. Miejsca, w których kość jest mocno wyczuwalna, są bardzo wrażliwe i wykonanie tatuażu w tych obszarach jest jednym z najbardziej bolesnych doznań.

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie tatuażu na gałkach ocznych (jak popularny w ostatnim czasie raper-zapaśnik, Popek), możesz od razu tego pożałować… Już samo to, że igła wbija się kilkanaście razy w twoją gałkę oczną budzić może przerażenie. Ponadto, tatuaż oczu jest najbardziej niebezpiecznym tatuażem, ponieważ istnieje duże ryzyko utraty wzroku.

Kobiety bardzo często decydują się na tatuaż na kostce lub śródstopiu. Ból, który będzie towarzyszył podczas tego zabiegu może okazać się nie do wytrzymania. Skóra w tych okolicach jest bardzo cienka, a ilość tłuszczu bardzo mała.

Tatuaż na żebrach jest od wielu lat bardzo modny. Jednak ktoś, kto się na niego decyduje, musi wiedzieć, że ból w tym miejscu jest niesamowicie silny. Wszystko zależy tego, jaka jest w tym miejscu zawartość tłuszczu. Zasada jest taka, że im więcej tłuszczu, tym mniejszy ból.

Jednym z bardziej oryginalnych miejsc, gdzie ludzie wykonują sobie tatuaż, jest powieka. Niestety, tak niekonwencjonalne miejsce na tatuaż wiąże się z niebezpieczeństwem uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz gałki ocznej – skóra powiek jest bowiem bardzo cienka.

Podobają ci się tatuaże za uchem? Na pewno mogą wyglądać intrygująco i egzotycznie, jednak jeśli zastanawiasz się czy zrobiony za uchem tatuaż boli, odpowiedź jest niestety twierdząca. Ból przy tatuowaniu przestrzeni za uchem jest o tyle bolesna, że miejsce to nie tylko jest niesamowicie unerwione, ale w dodatku skóra tam jest bardzo cienka.

W jakim miejscu najlepiej zrobić tatuaż?

Najlepszym miejscem na wykonanie tatuażu są uda. Ból w ich okolicach jest znacznie mniejszy niż w przypadku reszty części ciała. W tych rejonach zawartość tkanki tłuszczowej jest zdecydowanie większa, dlatego ból nie jest tak intensywny. Specjaliści zalecają, żeby osoby, które decydują się na swój pierwszy tatuaż, wykonywały go właśnie w tym miejscu.

Jeśli decydujesz się na dyskretny tatuaż, a boisz się bólu, możesz postawić na bok palca u ręki. To idealne miejsce dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z takimi zabiegami.

Poznałeś już odpowiedź na pytanie czy tatuaż boli. Wiesz już, że wykonanie tatuażu zawsze będzie wiązało się z mniejszym lub większym bólem. Jeśli podczas robienia tatuażu odczuwasz duży dyskomfort, skup się na swoim oddechu – postaraj się wziąć kilka głębokich oddechów. I mimo że ból zupełnie nie zniknie, oddech przyniesie ulgę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”146″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdzie zrobić sobie tatuaż? Wszystko, co musisz wiedzieć PRZED
  2. Najlepsze tatuaże dla dziewczyn. Dużo inspiracji
  3. Tatuaże, które możesz wykonać wspólnie z chłopakiem. TOP 7

źródło: ofeminin.pl, polki.pl