Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Czym jest espresso contouring i jak poprawnie go wykonać? Dzięki temu twoja twarz nabierze nowego kształtu
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 18.09.2023 09:08

Czym jest espresso contouring i jak poprawnie go wykonać? Dzięki temu twoja twarz nabierze nowego kształtu

Kobieta w makijażu
Czym jest espresso contouring? fot. Studio Russia / canva.com, tiktok.com/@maryzhu_1

Espresso contouring to nowy sposób na optyczną zmianę kształtu swojej twarzy. Dzięki temu makijażowi możemy nie tylko wyszczuplić buzię, ale również nadać jej zupełnie nowego wyrazu. Wbrew pozorom wykonanie tego make-upu nie jest trudne, a z pomocą przychodzą nam internautki.

Czym jest espresso contouring?

Espresso contouring to kolejny sposób na konkurowanie twarzy. Przypomnijmy, że zabieg ten polega na podkreśleniu lub korekcie rys swojej twarzy. Ciemnym produktem, najczęściej brązerem zaznacza się miejsca, które chcemy wyszczuplić i ukryć, zaś jasnym kolorem podkreślamy części twarzy, które chcemy wyeksponować.

Konturowanie z kawą w nazwie skupia się na specyficznym modelowaniu, w którym udział bierze nie tylko sama twarz, ale konturowany jest również nos, usta czy oczy. Do jego wykonania potrzebujemy tylko trzech produktów

Konturowanie twarzy
Konturowanie twarzy, fot. VLG / canva.com
Wystarczy produkt z kuchni za 2 złote! Efekt? Dogłębne oczyszczenie twarzy, jak od kosmetyczki

Zasady espresso contouring

Jednym ze sposobów, w jak łatwy sposób można wykonturować swoją twarz, podzieliła się internautka, która działa na TikToku pod nickiem @maryzhu_1. Kobieta wspomogła się filtrem, który zaznaczył dokładne miejsca, w którym powinna nałożyć konkretny produkt. 

Do wykonania makijażu potrzebne będą trzy produkty: ciemny brązer o chłodnym odcieniu, nieco jaśniejszy brązer o cieplejszej barwie oraz jasny korektor. Kosmetyki należy zaaplikować na konkretne części twarzy, a kolejno rozetrzeć je ulubionym pędzlem lub gąbeczką do makijażu. 

Instruktaż, jak wykonać espresso contouring

Espresso contouring charakteryzuje się przewagą brązów w makijażu, dlatego też warto w tym przypadku zrezygnować z różu. Zgodnie z instrukcją, poleca się nałożyć ciemny brązer pod kośćmi jarzmowymi, na czole blisko linii włosów, wokół ust oraz po zewnętrznych stronach powiek oka. Ponadto warto nieco wyszczuplić sobie nos, nakładając brązer na zewnętrznych częściach nosa

Kolejnym krokiem jest rozświetlenie. Jasny korektor warto zaaplikować pod oczy oraz na grzbiet i czubek nosa. Ciepły brązer poleca się nałożyć pod oczami, po zewnętrznej stronie. Tak nałożone produkty należy kolejno bardzo dobrze rozetrzeć. Dzięki temu zabiegowi podkreślimy lub tez nieco wymodelujemy kształt swojej twarzy. Dokładny instruktaż zobaczycie poniżej: