Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Czym jest sneating? Uważaj na ten niebezpieczny trend w randkowaniu
Natalia Cieślak
Natalia Cieślak 03.01.2023 11:41

Czym jest sneating? Uważaj na ten niebezpieczny trend w randkowaniu

sneating
Huy Phan z Pexels canva.com (cropped)

Poznawanie potencjalnych partnerów na portalach randkowych nie jest niczym nowym w dzisiejszych czasach. Natomiast zmieniające się trendy w randkowaniu bywają krzywdzące i niestosowne. A więc, czym jest sneating? Pełna nazwa to sneaking eating, czyli w tłumaczeniu na polski ukradkowe jedzenie.

Jeżeli kiedykolwiek byliście na randce, na której usłyszeliście stary dobry chwyt brzmiący: "zapomniałem portfela", prawdopodobnie zostaliście ofiarą osoby praktykującej słynny sneating. Twój radar ostrzegawczy powinien wtedy zapalić się na czerwono i być oznaką, żeby wiać.

Czym jest sneating?

Na sneating decydują się osoby, które idą na randkę tylko po to, żeby zjeść darmowy posiłek. Tak dokładnie, są to osoby, które nie są zainteresowane poznaniem drugiej osoby, chcą tylko wyciągnąć ze spotkania korzyści, w postaci darmowego jedzenia. Sneating został nowym trendem w randkowaniu, czy kryzys ekonomiczny miał coś z tym wspólnego? Tego możemy się tylko domyślać.

Wiele osób na pierwszą randkę decyduję się wybrać neutralne miejsce, na przykład wspólny spacer czy restaurację. No właśnie i tu pojawiają się schody, kto powinien zapłacić w restauracji? Kobieta czy mężczyzna, a może rachunek powinien zostać podzielony na pół? To zostawiamy do indywidualnej decyzji, ważne jest jednak aby obie strony czuły się z tym komfortowo.

Sneating – jak się uchronić?

Jest to trend, który nie powinien być praktykowany tylko potępiany. Budowanie szczęścia na czyjeś krzywdzie, a taką wyrządzamy, gdy ukrywamy swoje prawdziwe intencje, jest niestosowne. Ważne jest, aby zaznaczyć, że ofiarami sneating’u bywają mężczyźni, jak i kobiety. Dobrym wyborem, aby się od tego uchronić, będzie randka w kawiarni lub restauracji, w których nie ma wygórowanych cen. Jeżeli jednak partner lub partnerka nalega na randkę w drogim lokalu, potraktuj to jako znak ostrzegawczy.

Jeżeli sądzisz, że nigdy nie trafisz na partnera lub partnerkę, którzy praktykują sneating, zastanów się dwa razy. Pamiętaj, że jeżeli w grę wchodzą uczucia i druga osoba nas zafascynuje, to łatwo jest paść ofiarą ich złych intencji. Daj się poznać jako osoba o ciekawym wnętrzu, a nie z dużą zawartością portfela. Na pierwszej randce z nieznajomym należy być ostrożnym, ale na następnych spotkaniach warto zaproponować płacenie na zmianę.

sneating
fot. Huy Phan z Pexels canva.com (cropped)

Razem ocalmy życie ukraińskich żołnierzy. Iberion zbiera na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących!