Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Domowe sposoby na ból zęba. Lista najskuteczniejszych rzeczy
Adrianna Elbe
Adrianna Elbe 21.02.2019 19:14

Domowe sposoby na ból zęba. Lista najskuteczniejszych rzeczy

Domowe sposoby na ból zęba uratowały niejedną cierpiącą osobę. Jak jednak samemu ukoić ból, gdy wizyta u dentysty dopiero za kilka dni? Czy z bolącym zębem można poradzić sobie w domowym zaciszu? Oczywiście! Oto lista najskuteczniejszych rzeczy!

Ból zęba ma wiele przyczyn. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście prędkie udanie się do stomatologa, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Co robić w takiej sytuacji? Jak sobie poradzić z tą dokuczliwą przypadłością?

Dlaczego zęby bolą?

Głównym powodem bólu zębów są uszkodzenia spowodowane obecnością próchnicy lub pękniętym szkliwem. Typowymi objawami jest więc spora nadwrażliwość na zmiany temperatury, oraz kwaśne i słodkie jedzenie.

Powiększone węzły chłonne lub problemy ze stawem żuchwowym również mogą być przyczyną bolącego uzębienia.

Jakie są domowe sposoby na ból zęba?

1. Okłady

Okłady pomagają uśmierzyć ból na dość długi czas. Znaną i sprawdzoną jest okład na bazie goździków. Przyprawę należy rozgnieść lub zmielić, a następnie obłożyć nim bolący ząb. Zawarty w nich olejek zadziała kojąco na dokuczliwe miejsce.

Mówi się, że czosnek jest dobry na każdą chorobę. W tym przypadku jest podobnie. Ma on bowiem działanie antyseptyczne- odkaża rany i zwalcza drobnoustroje. Ząbek czosnku, podobnie jak goździk, rozgniatamy i przykładamy do zęba.

Mieszanka sody i octu również może zdziałać cuda. Otrzymaną papkę należy nanieść na patyczek kosmetyczny, a następnie posmarować nim bolące miejsce i pozostawić na noc.

2. Środki przeciwbólowe na ból zęba

Na rynku farmaceutycznym dostępne są lekarstwa uśmierzające ból. Tabletki, które zawierają paracetamol i ibuprofen skutecznie łagodzą objawy bólu.

Należy jednak pamiętać, by zawsze stosować je zgodnie z zaleceniami, umieszczonymi na ulotce.

Czego unikać przy bólu zęba?

W przypadku bólu zębów należy zdecydowanie unikać gorących potraw i pić wyłącznie letnie napoje. Pokarmy, które spożywamy, powinny być dokładnie rozdrobnione.

Zaleca się więc wszelkiego rodzaju zupy kremowe czy puree z warzyw.

Domowe sposoby na ból zęba w ciąży

Panie, które są w ciąży powinny dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale również noszonego w brzuchu maluszka. Jakie są domowe sposoby na ból zęba w ciąży?

Podstawową kwestią jest częste i dokładne mycie zębów, masowanie obolałego miejsca i stosowanie zimnych okładów. Innym rozwiązaniem jest płukanie jamy ustnej wodą z dodatkiem soli lub naparem z rumianku.

Ważne, by podczas wizyty u dentysty zainteresowana poinformowała lekarza, w którym jest miesiącu ciąży.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Domowe sposoby na ból zęba

Powodów bólu zęba może być wiele. Obecność próchnicy lub pęknięte szkliwo to tylko niektóre z nich.

Domowe sposoby na ból zęba

Istnieją jednak domowe sposoby radzenia sobie w tak uciążliwej sytuacji.

Domowe sposoby na ból zęba

Tabletki bez recepty, które zawierają paracetamol i ibuprofen na długi czas ukoją ból. Pamiętajmy, by stosować je zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na ulotce!

Domowe sposoby na ból zęba

Osobom ze wspomnianą dolegliwością zaleca się spożywanie rozdrobnionych posiłków, które dodatkowo nie podrażnią bolącego miejsca. Kremowe zupy lub puree z warzyw to zalecane dania.

Domowe sposoby na ból zęba

W przypadku bólu zęba należy unikać gorących potraw i pić wyłącznie letnią wodę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wazelina dobra na wszystko! 10 ZASKAKUJĄCYCH zastosowań
  2. Jak rzucić palenie? 7 skutecznych sposobów, by przestać palić
  3. Rak szyjki macicy zabija setki Polek. Istnieje sposób, żeby się przed nim uchronić