Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Domowy sposób na twarde paznokcie. Wystarczą dwa składniki, by stworzyć skuteczną miksturę
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 22.10.2023 11:48

Domowy sposób na twarde paznokcie. Wystarczą dwa składniki, by stworzyć skuteczną miksturę

Paznokcie
Naturalna mikstura na twarde paznokcie. fot. Sergey Nivens / canva.com

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego warto stale o nie dbać. Mowa nie tylko o pielęgnacji skóry, ale również paznokci. Pewna tiktokerka podzieliła się swoim naturalnym sposobem na wzmocnienie naturalnej płytki. Dzięki tej miksturze może pochwalić się dziś długi, naturalnymi i twardymi paznokciami. Jaki jest jej sekret? 

Sposoby na twarde paznokcie

Mnóstwo kobiet uwielbia nosić długie paznokcie. Z racji, że nie są w stanie zapuścić swoich naturalnych, często decydują się na wizytę u manicurzystki, która potrafi przedłużyć naturalną płytkę paznokcia. Zwykle na pierwszej wizycie się nie kończy, a regularnie odwiedzanie salonu kosmetycznego może wiązać się ze sporym wydatkiem. 

Jeśli więc nie chcesz co trzy tygodnie odwiedzać manicurzystki, warto zadbać o swoje naturalne paznokcie, aby były twarde, lśniące, jasne i odporne na czynniki zewnętrzne. 

Modne paznokcie na jesień 2023. Quiet luxury to hit! Kobiety pokochały je za luksusowy wygląd

Mikstura na twarde paznokcie

Warto pamiętać, że kluczem do utrzymania zdrowych paznokci jest przede wszystkim dieta. Jeśli posiłki nie są zbilansowane, a w naszym organizmie brakuje witamin lub żelaza, trudno o zdrowe i twarde paznokcie. 

Dodatkowo paznokcie można wzmacniać miksturą, o której opowiedziała w sieci tiktokerka, działająca w sieci pod nickiem @parabellbeauty. Kobieta może pochwalić się długimi, zdrowymi i twardymi paznokciami, a wszystko dzięki preparatowi, który sama przygotowuje. Do jego zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki. 

Domowy sposób na twarde paznokcie

Okazuje się, że wystarczy połączyć tylko dwa składniki, by stworzyć miksturę, w której należy regularnie maczać paznokcie. Preparat można także wmasowywać w płytkę, jak i skórki. Do jej wykonania potrzebujemy jedynie oliwy z oliwek oraz kilku kropel soku z cytryny. 

Sok z cytryny ma działanie rozjaśniające, dlatego świetnie sprawdza się przy rozjaśnianiu płytki. Jeśli twoje paznokcie są ciemne lub przebarwione od ciemnych lakierów do paznokci, warto skorzystać z cytryny. Przed jej użyciem upewnij się, czy nie masz żadnych ranek, zadrapań czy zadziorów.