Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Powinieneś zawsze jeść te dziwne nitki z banana
Patrycja Staszczyk
Patrycja Staszczyk 25.03.2018 16:55

Powinieneś zawsze jeść te dziwne nitki z banana

łyko banana
pixabay.com

Banany są słodkie, smaczne i zdrowe! Jednak mało kto wie, że powinniśmy jeść również „te dziwne nitki” pod skórką banana. Dlaczego?

Banany są dla nas bardzo dobre. Zawierają mnóstwo witamin, potasu i magnezu. Zapewniają sytość i są niezastąpione przy wielu dolegliwościach.

Dziwne nitki z banana

Jest jednak pewna część banana, która nas szczególnie irytuje. Są to te dziwne gorzkie nitki, które znajdziemy pod skórką.

Większość z nas przyjęła odrywanie ich jak kolejną niezbędną, a głupią czynność w życiu. Pewnie dawno przestaliśmy się nad nimi zastanawiać. A szkoda, bo są szalenie ciekawe – przekonuje Huffington Post.

Okazuje się, że łyko, bo tak te nitki się nazywają, jest bardzo zdrowe. Prawdopodobnie pamiętacie tę nazwę z lekcji biologi. Łyko to tkanka roślinna, która przenosi produkty fotosyntezy, zapewniające substancje odżywcze całemu owocowi. To dzięki niemu banan jest bogaty w niezbędne nam w witaminy i mikroelementy. Według Gillitta, dyrektora Instytutu Żywienia w Dole, łyko banana jest prawdopodobnie tak samo wartościowe, jak jego owoc.

A co wy robicie z łykiem banana? Zjadacie, czy wyrzucacie?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Komenda o życiu w więzieniu. „Pluli w moją stronę, lali mnie wrzątkiem”
  2. Siostry Godlewskie masakrują przebój The Rolling Stones. „Jak to usłyszą, odwołają koncert”
  3. Oto nowe grzechy! Z nich też musisz się spowiadać [ZDJĘCIA]

Źródło: sarcasmsociety.com