Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Fryzura "na cukier" znów w modzie! Kobiety pokochały stylizację włosów z czasów PRL-u
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 08.10.2023 12:23

Fryzura "na cukier" znów w modzie! Kobiety pokochały stylizację włosów z czasów PRL-u

fryzura, fryzjer, pexels
pexels, fryzura

Modne fryzury z czasów PRL-u mogą uchodzić dziś za nieco osobliwe, ale nie da się ukryć, że coraz częściej inspirują wiele osób ze świata show-biznesu. Influencerki takie jak Roksana Węgiel, czy Julia Wieniawa chętnie sięgają po stylizację włosów, która do złudzenia przypomina tę z lat 80-tych! O jakiej mowa? “Mokra Włoszka”, to potoczna nazwa bardzo oryginalnego ułożenia kosmyków. Wygląda na to, że szykuje się wielki modowy powrót!

Mokra włoszka. Fryzura rodem z PRL-u znów w modzie!

Tak zwana fryzura na “mokrą Włoszkę” polega na bardzo gładkim ułożeniu włosów, które nieco przypomina męskie stylizacje włosów, układane na tzw. brylantynę. Kobiety nosiły w późnym PRL-u włosy zaczesane do tyłu i unikały loków. Oczywiście, były też zwolenniczki tzw. “trwałej”, jednak taka “mokra” fryzura dodawała zdaniem wielu osób więcej charakteru i bezapelacyjnie również stereotypowego seksapilu. Panie podpinały wtedy grzywkę ozdobną spinką, lub zakładały opaski. Pasma zaczesywały za uszy, a całość utrwalały na… cukier.

Trzy domowe sposoby na powiększenie ust w kilka sekund. Możesz zapomnieć o bolesnych i drogich zabiegach!

Najmodniejsze fryzury damskie 2023. Jak dziś nosi się fryzurę na "mokrą Włoszkę"?

Popularna fryzura nazywana kiedyś stylizacją włosów “na mokrą Włoszkę” to dziś powszechnie znany na całym świecie “wet look”. Wilgotne włosy dobrze wyglądają nie tylko po wyjściu z morza, czy basenu, ale jak od lat wiadomo - również na pokazach mody, czy nawet ściankach. Polskie celebrytki połączyły światowy trend z powrotem do kart polskiej historii. W 2023 roku zdecydowanie gładko ułożone pasma kojarzą się ze stylem, elegancją, ale i swego rodzaju dozą ekstrawagancji. 

Celebrytki, ale i już zupełnie niezwiązane ze światem mediów kobiety decydują się najczęściej na tzw. “wet look” bez przedziałka, z włosami zaczesanymi do tyłu. Taki efekt uzyskamy, np. zwilżając włosy, kładąc na nie specjalną pastę fryzjerską, lub żel i wyczesując je do tyłu grzebieniem. Kilkukrotnie w takiej fryzurze mogliśmy oglądać np. reżyserkę pokazów mody Katarzynę Sokołowską.

Elegancka "mokra Włoszka", czyli bardzo kobieca, modna fryzura 2023

Mokre włosy, które dawniej stylizowano na cukier, dziś można nosić na wiele sposobów, używając utrwalających kosmetyków. Zaczesanie kosmyków do tyłu, to tylko jeden z wariantów tej fryzury. Popularne jest też bardzo gładkie uczesanie z niskim kucykiem lub koczkiem. Duża popularność zdobywa też uczesanie z przedziałkiem i spinką, lub wsuwkami. Na jeden z takich wariantów zdecydowała się np. Roxie Węgiel.

Tagi: fryzura