Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jaką fryzurę dobrać do pociągłej twarzy i długiego nosa? Podpowiadamy
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 01.10.2019 12:31

Jaką fryzurę dobrać do pociągłej twarzy i długiego nosa? Podpowiadamy

fryzury
instagram.com/alexachung/anjarubik

Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co pomoże ci optycznie skrócić twarz i zamaskować wystający nos? Mamy dla ciebie miniprzewodnik z najlepszymi fryzurami, w których twoja pociągła twarz będzie wyglądać najkorzystniej.

Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Dobrze dobrana fryzurka może optycznie wymodelować twoje rysy twarzy. Jak przy pomocy odpowiedniego cięcia lub upięcia włosów sprawić, że pociągła twarz skróci się o kilka centymetrów?

Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa?

Najlepsze we fryzurach jest to, że potrafią modelować twarz – wydłużyć, skrócić, wysmuklić, wypełnić. Dzięki znajomości kilku trików możemy tak ułożyć włosy, że będziemy wyglądać dokładnie tak, jak chcemy. Jaka fryzura do pociągłej twarzy i długiego nosa będzie najlepsza? Pociągłą twarz można optycznie skrócić na kilka sposobów, z których najlepszym jest…grzywka. Ten prosty zabieg fryzjerski potrafi zmienić rysy twarzy o 180 stopni. Wyróżniamy kilka typów grzywek, jeśli nie jesteś pewna, która grzywka pasowałaby do ciebie najlepiej, zasięgnij rady stylisty lub fryzjera.

Klasyczna, prosta grzywka jest prawdziwym hitem wśród gwiazd. Świetnie wyglądała w niej Anne Hathaway, Olivia Wilde i Taylor Swift. Jeśli chcesz radykalnie skrócić i wysmuklić twarz, polecamy grzywkę-zasłonkę, która odwija się do boku z dwóch stron. Anja Rubik, która jest właścicielką pociągłej i chudej twarzy zastosowała tego rodzaju grzywkę i jej twarz momentalnie się skróciła. Asymetryczne grzywki zaczynające się z boku głowy świetnie sprawdzają się u osób z podłużnymi twarzami – skutecznie przecinają pionową linię twarzy skosem, optycznie ją skracając.

Jaka fryzura jest najlepsza do dużego nosa?

Masz duży nos i chcesz skutecznie go zamaskować? Na pewno unikaj bardzo krótkich fryzur i bobów – wyeksponują rozmiar twojego nosa. Tak samo zadziałają bardzo gładkie i oklapnięte fryzury, dlatego celuj w miękkie i postrzępione fryzury, które idealnie zrównoważą proporcje twojej twarzy. Jeśli masz długie włosy i duży nos, zapomnij o gładkich i mocno upiętych włosach, ponieważ wyeksponują to, co chciałabyś ukryć… Zamiast tego upnij luźno włosy i pozostaw kilka opadających na policzki kosmyków. Wszystkie fryzury, które są dynamiczne i sprawiają wrażenie ruchu na głowie będą idealne dla osób z dużym, wystającym nosem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?

Jaka jest najlepsza fryzura dla pociągłej twarzy i dużego nosa? Najlepsze są grzywki!

Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?

Grzywka może skutecznie dodać klasy i stylu twojej fryzurze. Ma też dość praktyczne zastosowanie…

Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?

Grzywki pasują praktycznie do każdego kształtu twarzy. Dla kobiet z pociągłą twarzą grzywki pasują idealnie, ponieważ skraca twarz.

Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?

Są różne rodzaje grzywek: długie, krótkie, proste, na skos, tzw. pazurki. Do wyboru, do koloru.

Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?

Grzywki w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy renesans – noszą je największe gwiazdy i celebryci, jak Olivia Wilde, Felicity Jones, Kim Kardashian i Liv Tyler.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do kwadratowej twarzy? Bądź odważna
  2. Jaka fryzura odmładza po 50? Bądź odważna!
  3. Fryzury dla okrągłej twarzy? Jakie włosy wyszczuplają twarz?