Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Ich synek nie ma jeszcze dwóch lat. Historia miłości Justyny Kowalczyk i Kacpra Tekielego
Martyna Pałka
Martyna Pałka 18.05.2023 12:06

Ich synek nie ma jeszcze dwóch lat. Historia miłości Justyny Kowalczyk i Kacpra Tekielego

Justyna Kowalczyk Kacper Tekieli
fot. Instagram/@justyna.kowalczyk.tekieli

Justyna Kowalczyk nigdy nie ukrywała, że jej największą życiową miłością był sport, a zwłaszcza biegi narciarskie. Wszystko jednak obróciło się o 180 stopni, gdy na jej drodze stanął Kacper Tekieli. Oto historia ich pięknej miłości.

I chociaż para poznała się już w 2019 roku, przez długi czas ukrywali swój związek przed mediami. Połączyła ich pasja do sportu, bez którego żadne z nich nie wyobrażało sobie życia.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli - połączyła ich miłość do sportu

Sportsmenka nie ukrywa, że przez wiele lat całe jej życie kręciło się wokół biegów narciarskich i zawodów sportowych, na których odnosiła niemałe sukcesy. Nic więc dziwnego, że nie miała czasu na związki i miłość. Wszystko jednak odmieniło się, gdy poznała przystojnego instruktora wspinaczki górskiej.

Po czasie sama Justyna Kowalczyk przyznała, że poznała ukochanego tylko dzięki… decyzji Polskiego Związku Alpinizmu.

-Polski Związek Alpinizmu miał szeroko zakrojone plany wobec mnie, a ja nie miałam żadnych podstaw ku temu, żeby iść w wysokie góry, prócz niezłej psyche i dobrej wydolności. Chciałam nauczyć się wszystkiego od podstaw, związek zaproponował Kacpra i przyjechałam do niego w podkrakowskie Skałki po naukę wertykalnego świata. Kurs był bardzo profesjonalny. A po kursie zauważyliśmy, że się bardzo polubiliśmy - wyznała biegaczka w rozmowie z “Newsweekiem” w 2020 roku.

Meghan Trainor o problemach po urodzeniu dziecka. Konieczna była pomoc specjalisty

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli przez długi czas ukrywali swoje uczucie

Co ciekawe, w ich związku od początku obecny był sport, który stanowił nieodłączną część życia każdego z nich. Ich pierwsza randka także nie należała do typowych - Kacper Tekieli zabrał ukochaną na Cima Grande, czyli kilkusetmetrową ścianę we Włoszech w Dolomitach. 

Pierwszy raz para zadebiutowała wspólnie na czerwonym dywanie w 2019 roku i od razu przekazała radosne wieści o zaręczynach. Jeszcze w tym samym roku miał odbyć się ślub. Niestety, ich plany zostało pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa.

- Mieliśmy zaplanowany z Kacprem ślub na maj tego roku. Nie jestem jednak jeszcze mężatką. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa ślub został przełożony. Mamy też już wyznaczony nowy termin, ale ten zachowam dla siebie - opowiadała Justyna Kowalczyk w wywiadzie dla Onet Sport.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli wzięli romantyczny ślub w Gdańsku

W końcu para powiedziała sobie uroczyste “tak” w Gdańsku, czyli rodzinnym mieście Kacpra Tekielego. Uroczystość miała miejsce we wrześniu 2020 roku. Informacją tą zakochani podzielili się w swoich social mediach. 

Niecały rok później para przekazała kolejną radosną nowinę - Justyna Kowalczyk spodziewała się dziecka. Hugo przyszedł na świat pod koniec 2021 roku i szybko stał się oczkiem w głowie rodziców. 

- Uczymy się siebie i życiowych kompromisów. Jest w porządku, na nic nie narzekam. Straszyli mnie, że będzie dużo trudniej, a jednak młody człowiek daje radę być ze mną wszędzie. Na palcach dwóch rąk mogę policzyć godziny, w których nie był ze mną. Wszędzie go biorę i wygląda na zadowolonego - opowiadała zachwycona mama w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Niestety, 18 maja 2023 roku media obiegła informacja o tragicznej śmierci Kacpra Tekielego. 38-letni mężczyzna miał zginąć w górach w Szwajcarii. Nieznane są dokładne przyczyny jego śmierci.

Zobacz zdjęcia:

Źródła: plejada.pl, viva.pm