Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak bezpiecznie zmyć wodoodporny tusz do rzęs? Jedyny skuteczny sposób, aby nie podrażnić oka
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 04.09.2023 13:07

Jak bezpiecznie zmyć wodoodporny tusz do rzęs? Jedyny skuteczny sposób, aby nie podrażnić oka

fot. pexels, zmywanie makijażu
pexels, zmywanie makijażu

Niemal każda firma kosmetyczna ma w swojej ofercie również produkty wodoodporne. Ratują sytuację latem, kiedy jest gorąco i łatwo o rozmazane brwi, czy oczy. Wodoodporny tusz do rzęs może sprawdzić się także podczas uprawiania sportu, czy… momentów smutku i wzruszeń. Szminka wodoodporna, to chyba najbardziej pożądany produkt. Podczas jedzenia łatwo o “zjedzenie” pigmentu, a poprawianie jej będąc poza domem może być po prostu niewygodne. Niestety, zmywając makijaż, a zwłaszcza tusz wodoodporny, łatwo o podrażnienie oka. Jak to zrobić, aby nie trzeć powieki?

Zmywanie makijażu. Jak powinien wyglądać rytuał pielęgnacyjny?

Samo zmywanie makijażu może nie wystarczyć. Pory mogą być zatkane, a skóra podrażniona po samym wielogodzinnym noszeniu makijażu na twarzy. Aby zadbać o jej dobrą kondycję, należy na początek zmyć makijaż, a potem umyć twarz. Najlepiej użyć pianki do twarzy i wykonać staranny peeling. Kolejno, możesz nałożyć olejek z witaminami, lub opłukać skórę chłodną wodą i nałożyć maseczkę, lub krem regenerujący na noc. Jeśli masz trochę czasu, możesz użyć także płatków pod oczy, lub wykonać masaż twarzy.

Jak pozbyć się pluskiew? Ten sposób powinien znać każdy! Błyskawicznie wytępi robaki

Zmywanie wodoodpornego tuszu do rzęs. Zrób to bez pocierania!

Zmywanie makijażu wodoodpornego z oczu możesz wykonać bez pocierania powieki. Popełniając ten błąd możesz nawet stracić niektóre rzęsy, nie mówiąc o wysuszeniu skóry na powiece i narażeniu jej na podrażnienie. 

Lepszą alternatywą będzie przecięcie płatka kosmetycznego na pół. Teraz, czas aby nasączyć je płynem do demakijażu. Zwróć uwagę, aby był to specjalny produkt właśnie do tego rodzaju makijażu.

Jedną połowę wacika umieść pod okiem, a następnie zamknij powiekę. Teraz, drugą połowę wacika połóż na powiece. Wystarczy, że cierpliwie poczekasz maksymalnie minutę, a tusz do rzęs sam wsiąknie w pozostawione w ten sposób płatki! Ten urodowy trik zaoszczędzi ci ryzyka.

 

Zmywanie makijażu wodoodpornego. Usuń tusz z rzęs jednym ruchem

Kiedy odczekasz minutę, nie otwieraj oczu od razu! Mając zamknięte oczy, wyciągnij powoli jednym ruchem obie połówki płatka kosmetycznego. Robiąc to, staraj się pociągnąć końce wacików do wewnętrznej strony twarzy. W ten sposób nie wyrwiesz ani jednego włoska i twoje rzęsy pozostaną czyste.

Tagi: demakijaż