Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy? Tych cięć lepiej unikaj. Będzie wyglądała na dwa razy większą!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 14.09.2023 16:22

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy? Tych cięć lepiej unikaj. Będzie wyglądała na dwa razy większą!

fryzury z grzywką
unsplash, modna grzywka

Grzywka znów powróciła do świata modnych fryzur i można ją nosić na przeróżne sposoby. Hitem od kilku lat jest grzywka curtain bangs, ale i grzywka franzuzka. Oprócz tego hitem jest bardzo krótka i proste grzywka, ale coraz częściej można spotkać się też z hitem sprzed lat, czyli grzywką zaczesaną na bok. Jaka fryzura pasuje do jakiego kształtu twarzy? Podpowiadamy, która uatrakcyjni rysy, a która może ci zaszkodzić.

Fryzury dopasowane do kształtu twarzy. Grzywka, a twarz trójkątna

Trójkątna twarz wcale nie jest idealna do każdego rodzaju fryzury. Osoby o takim kształcie mają uwydatnione kości policzkowe i szpiczastą brodę. Nie będą wyglądały dobrze w idealnie gładko zaczesanych włosach, a zbyt długa grzywka jeszcze bardziej optycznie skróci im twarz.

Z tego powodu kobiety o trójkątnym kształcie twarzy powinny zdecydować się na noszenie krótkiej grzywki, do połowy czoła, lub około centymetra nad brwiami. Dobry wybór, to także curtain bangs, która wydłuży twarz.

Mohito wyprzedaje boski komplet aż o 260 złotych taniej! To nie koniec ogromnych promocji Asymetryczna narzutka z Zary idealna na jesień. Oryginalny krój to niejedyny atut

Jaka grzywka do twarzy kwadratowej i okrągłej? Nie popełniaj tego błędu

Twarz kwadratowa i okrągła mają jedną podobną cechę. Wyglądają na dosyć duże i pozbawione delikatnych rysów. Z tego powodu, gęste i toporne grzywki na całe czoło nie są tu wskazane. Krótka grzywka również nie ułatwi sprawy, ponieważ tylko spotęguje wrażenie twarzy masywnej, a nawet może cię optycznie postarzyć.

Idealna będzie zatem grzywka francuska, lub curtain bangs! Dzielona na pół lub z pozostawionymi na bokach kosmykami sprawi, że twarz stanie się optycznie bardziej owalna, zostaną podkreślone też kości policzkowe.

Fryzury dla twarzy owalnej. Uważaj, aby nie wyglądać... dziwacznie

W przypadku owalnej twarzy możesz popełnić jeden kluczowy błąd, a mianowicie, uczynić ją… bardziej owalną. Jeśli optycznie ją spłaszczysz po bokach, robiąc grzywkę z przedziałkiem po środku, twoja szczęka będzie wyglądała na nienaturalnie długą, a kości policzkowe staną się zupełnie niewidoczne. Postaw na cieniowaną grzywkę na bok, lub uroczą francuską grzywkę zakręconą na szczotkę.

Tagi: fryzura