Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak domowym sposobem usunąć wąsik? Potrzebne składniki znajdziesz w kuchni
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 15.12.2023 13:24

Jak domowym sposobem usunąć wąsik? Potrzebne składniki znajdziesz w kuchni

VladimirFLoyd/Canva, Jak pozbyć się wąsika?
Fot. VladimirFLoyd/Canva, Jak pozbyć się wąsika?

Wąsy czy nawet lekki meszek nad górną wargą to problem kobiet w różnym wieku. Niezbyt duże znaczenie ma także kolor włosów. Owłosienie w tym miejscu może być jednak krępujące, a podczas makijażu na włoskach osadza się podkład, puder i korektor. Jak sobie z tym poradzić? Poza klasycznym woskiem, mamy dla was skuteczny domowy sposób, który łagodnie usunie damski wąsik.

Dlaczego kobiety też mają wąsy?

Włosy u kobiet to normalna sprawa. Są one jednak mniej obfite i jaśniejsze niż u mężczyzn. Zatem każda z nas ma je nad górną wargą. Z reguły jest to ledwo wyczuwalny meszek, jednak bywają również sytuacje, w których przeradza się on w coś znacznie mocniejszego.

Może to wynikać z wieku, szczególnie w okresie menopauzy lub pojawia się w związku z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, czy po przyjmowaniu różnych leków. Bez względu na to, z czego wynika wzmożone owłosienie, warto znaleźć na nie skuteczny sposób.

Świąteczne zestawy GLOV® – prezenty, które sprawią radość kobietom w każdym wieku!

Jak skutecznie pozbyć się owłosienia nad górną wargą?

Najlepszym sposobem na usunięcie owłosienia jest oczywiście laser. To on sprawia, że włoski przez długi czas w ogóle się nie pojawiają. Zabieg jest jednak kosztowny. Można zatem posiłkować się plastrami z woskiem lub wizytami u kosmetyczki. W zależności od obfitości owłosienia można także wykorzystać pęsetę, która jest doskonała do doraźnego użytku.

Można jednak postawić na domowe sposoby. Okazuje się, że są nie tylko skuteczne, ale również nie podrażniają delikatnej skóry twarzy.

Domowy sposób na wąsik

Wasik można usunąć, wykorzystując jedynie składniki, które znajdziesz w kuchni. Czego będziesz potrzebować? Przygotuj łyżkę mąki pełnoziarnistej, łyżkę mąki zwanej gram, czyli z ciecierzycy, a do tego kilka kropli oleju kokosowego oraz łyżkę wody różanej.

Wszystko dokładnie ze sobą zmieszaj aż do uzyskania jednolitej masy. Nałóż na twarz i odczekaj, aż zaschnie około 20 minut. Następnie zatrzyj, pocierając palcem i gotowe. Meszek i drobne włoski znikną w mgnieniu oka.