Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak Julianne Moore dba o swoją urodę? Opowiedziała, czemu zawdzięcza młody wygląd
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 04.12.2022 14:16

Jak Julianne Moore dba o swoją urodę? Opowiedziała, czemu zawdzięcza młody wygląd

Julianne Moore EA
ANGELA WEISS/AFP/East News

Julianne Moore 3 grudnia obchodziła 62. urodziny. Hollywoodzka gwiazda słynie nie tylko z ogromnego, wielokrotnie nagradzanego talentu aktorskiego, ale też z niezwykle młodzieńczego wyglądu. Wiemy, jakie zabiegi stosuje, by zachować promienną twarz.

Aktorka jest laureatką najważniejszych filmowych wyróżnień: Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie, naród na Festiwalach w Wenecji i Cannes, a także Złotego Globu i Oscara. Fanów zachwyca więc urodą i wielkim kunsztem aktorskim.

Julianne Moore: zjawiskowa, ale "trudna" uroda

W Hollywood uroda Moore czasem nazywana jest "trudną". Aktorka została obdarzona płomiennorudymi włosami i bardzo jasną cerą z milionem piegów. Choć zarówno fani, jak i twórcy filmowi uwielbiają ten wyrazisty, oryginalny wygląd, czasem wymaga on większej uważności w pielęgnacji.

W przeszłości aktorka źle czuła się ze swoimi piegami. W wywiadzie dla "Sunday Times" wyznała "Kiedy dorastałam, wydawało mi się, że nikt inny nie ma piegów. Chciałam wyglądać jak każda inna opalona nastolatka. Nienawidziłam tego, że nie mogłam chodzić na plażę lub że musiałam nosić koszulki z długim rękawem".

Kiedy była młoda, popełniła poważny błąd w pielęgnacji brwi. Nie znosiła faktu, że są tak ciemne, więc ciągle je regulowała i rozjaśniała, czym bardzo je zniszczyła. "Teraz moje brwi są narysowane" przyznała w rozmowie z magazynem.

Pielęgnacja i zabiegi zdrowotne Julianne Moore

Moore, im jest starsza, tym w pielęgnacji twarzy większą wagę przykłada do uważności na wpływ promieni słonecznych. Zawsze, kiedy wychodzi na słońce, nakłada krem z filtrem SPF i wkłada kapelusz z szerokim rondem. Dba też o dobrą kondycję całego ciała: uprawia jogę i jogging, lecz pilnuje, by nie przeciążać organizmu, co jest szczególnie ważne w jej wieku.

Kolejnym elementem dbania o zdrowie jest odpowiednia dieta. Składa się ona głównie z ryb, warzyw i owoców. Posiłki zazwyczaj przygotowuje sama, by mieć pewność, że korzysta ze świeżych produktów wysokiej jakości. Unika cukru, nabiału i alkoholu, nie spożywa też niczego przetworzonego.

Moore unika wszelkich produktów z dużą ilością sodu, ponieważ jej twarz wygląda później na "podpuchniętą", jak wyznała w jednym z wywiadów. Zdarza się jej też stosować krótkotrwałe diety sokowe. Aby jej cera była promienna, pilnuje zarówno godzin snu i nawodnienia organizmu, jak i regularnych zabiegów upiększających: mikronakłuwania, radiofrekwencji i zabiegów tlenowych. Zobacz zdjęcia:

Julianne Moore EA
Julianne Moore w 2022 roku, fot. ANGELA WEISS/AFP/East News
Julianne Moore
Julianne Moore w 2008 roku, fot. gdcgraphics, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons
Julianne Moore
Julianne Moore w 2009 roku, fot. nicolas genin from Paris, France, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons
Julianne Moore
Julianne Moore w 2016 roku, fot. Georges Biard, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Są małżeństwem 11 lat, Kamil i Marta Glik przez lata się nienawidzili. Początkowo zakochał się w jej siostrze

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].