Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak kupić wygodne damskie szpilki? 7 najważniejszych zasad
Michał Fitz
Michał Fitz 20.07.2022 17:07

Jak kupić wygodne damskie szpilki? 7 najważniejszych zasad

Damskie szpilki są symbolem kobiecości, a także niezależności. Noga prezentuje się w szpilkach doskonale, ponieważ te buty jak żadne inne wysmuklają sylwetkę i cudownie podkreślają kobiecą łydkę. Są piękne, ale jednocześnie potrafią nieść wiele bólu noszącym je stopom. Czy chodząc w szpilkach, jesteśmy skazane na cierpienie? Oczywiście, że nie! Podpowiadamy, jak kupić wygodne, damskie szpilki!

7 zasad kupowania dobrych i wygodnych szpilek

1. Wybierz szpilki z najlepszych komponentów

Czy wiesz, że najbardziej cenione na całym świecie są klasyczne buty szpilki, wykonane ze skóry? To właśnie ten materiał jest najbardziej elastyczny i jest w stanie dostosować się do stopy oraz do naturalnych krzywizn anatomicznych ciała. Syntetyczne materiały nie są tak rozciągliwe: bywają sztywne i tworzą na nodze najwięcej otarć i odgnieceń, dlatego jeśli masz możliwość – zainwestuj skórzane szpilki dobrej jakości.

2. Dobierz odpowiednią wysokość obcasa

Jeśli Twoje szpilki mają służyć Ci na co dzień, ich wysokość nie powinna przekraczać 6 cm. Tylko w takich butach Twoja stopa będzie mogła wytrzymać cały dzień bez szwanku. Wyższe obcasy zostaw na inne okazje. Przyjęło się, że buty wizytowe powinny mieć wysokość 9 cm, a obuwie na specjalne okazje jest najwyższe: są to szpilki na 12-centymetrowym obcasie.

3. Liczy się krój buta i kształt noska

Wiele kobiet narzeka na ucisk szpilek w rejonie palców. Powodem tego często jest krój szpilki: te o zwężanym, szpiczastym nosku są dedykowane paniom o bardzo smukłych stopach i wąskich palcach. Jeśli Tobie także wąskie noski dały się we znaki, unikaj ich i wybieraj szpilki o zaokrąglonym nosku – od razu poczujesz różnicę w komforcie chodzenia!

4. Zadbaj o komfort dzięki żelowym wkładkom

Drobne otarcia lub odgniecenia z powodu niekomfortowych butów możesz też łatwo zniwelować dzięki wygodnym, specjalnym żelowym wkładkom. Kupisz je w wielu dobrych salonach obuwniczych, albo w sklepie internetowym, np. na stronie Eobuwie. Żelowe wkładki są miękkie i stwarzają duży komfort stopie. Istnieją wkładki na całą stopę, albo tylko na podbicie lub piętę. Są wygodne, ponieważ nie przesuwają się w obuwiu, a klej utrzymuje je stale w odpowiednim miejscu.

5. Skan stopy – sposób na idealne dopasowanie buta

Czy wiesz, że teraz na Eobuwie możesz wybrać buty idealnie dopasowane do Twojej stopy? Wystarczy, że raz udasz się do salonu i zrobisz jej skan, a specjalny system zintegrowany ze stroną Eobuwie zademonstruje Ci, jak Twoja stopa będzie się układała w konkretnym modelu buta! System esize.me zaproponuje Ci także rekomendowany rozmiar obuwia i zaprezentuje, w którym ewentualnie miejscu buty mogą Cię uciskać. To koniec z niedopasowanymi szpilkami, które powodują dyskomfort i ucisk przy noszeniu!

 6. Za ciasne szpilki możesz uratować!

Kupiłaś za ciasne szpilki? Jest kilka metod, które rozwiążą ten problem, a buty staną się dużo wygodniejsze. Sprytnym trikiem jest sklejenie trzeciego i czwartego palca u stopy (licząc od największego), by zminimalizować ból w podbiciu. To właśnie w tym miejscu znajdują się nerwy, który wywołują  ból. Jeśli masz w szafie piękną parę szpilek, której za nic na świecie nie chcesz oddawać, a która wymaga lekkiego rozszerzenia, możesz też kupić specjalną piankę rozciągającą lub oddać je do szewca.

7. Nie podążaj ślepo za modą

Nie kupuj butów, tylko dlatego, że są są hitem sezonu. Jeśli po przymierzeniu czujesz delikatny ucisk, gniecenie lub mrowienie w stopie – odłóż je na półkę, choćby były super modne. Nie sugeruj się tym, że przyjaciółka ma ten model i nie czuje dyskomfortu. Pamiętaj, że może mieć ona całkiem inną budowę stopy i coś, co jest wygodne dla niej niekoniecznie musi być wygodne dla Ciebie.

Gdzie kupić wygodne szpilki damskie?

Jeśli marzysz o parze pięknych i maksymalnie wygodnych butów na obcasie – sprawdź bogatą ofertę na Eobuwie – ten salon internetowy ma tysiące par szpilek, w tym od światowych projektantów! Zakup jest bezpieczny, ponieważ niepasujące buty możesz bezproblemowo odesłać, a innowacyjny system esize.me umożliwi Ci dopasowanie pary butów stricte do Twojej stopy.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Opole 2022. Andrzej Rosiewicz rozgrzał publiczność. Na koniec wbił szpilkę Kammelowi
  2. „Nasz nowy dom”: Kim naprawdę jest Martyna Kupczyk? Pani architekt jest bardzo ciekawą postacią
  3. „Sanatorium miłości”: Nina Busk przed śmiercią miała dwa życzenia. Chodziło o jej pogrzeb

 

 

Tagi: szpilki