Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak poprawnie zdejmować wałki? Kobiety popełniają jeden błąd, przez niego loki szybko się prostują
Martyna Pałka
Martyna Pałka 27.11.2023 09:38

Jak poprawnie zdejmować wałki? Kobiety popełniają jeden błąd, przez niego loki szybko się prostują

Jak poprawnie zdejmować wałki?
Jak poprawnie zdejmować wałki?, fot. Canva; Instagram/@acquired.style

Piękne lśniące loki to marzenie każdej dziewczyny. Jeśli któraś decyduje się na wykonanie takiej fryzury, ma nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jej loki będą mogły pochwalić się idealnym skrętem. Ta metoda zdejmowania wałków pozwoli Ci zapomnieć o nieładnie układających się pasmach.

Jak układać idealne loki na wałkach?

Włosy i różnorodne fryzury potrafią całkowicie odmienić cały nasz wygląd. Wyraziste loki to jedno z tych uczesań, na które decyduje się wiele kobiet - zarówno na ważne okazje, jak i podczas codziennych spotkań z bliskimi. Ważne jest jednak, aby umieć je samodzielnie dobrze wykonać.

Istnieje kilka metod na podkręcenie swoich pasm, które możesz wykonać w domu, bez pomocy specjalisty. W tym celu możesz użyć specjalnej lokówki lub prostownicy z zaokrąglonymi brzegami. Kolejnym skutecznym sposobem jest nałożenie włosów na wałki i pozostawienie ich w takiej formie na noc. 

Wzmocnij działanie maski i odżywki do włosów. Dodaj tylko jeden produkt i ciesz się wspaniałym efektem

Jak poprawnie zakręcić włosy na wałkach?

I chociaż sztuka nakładania wałków na włosy nie należy do najłatwiejszych, a wiele dziewczyn skarży się na trudności podczas tej czynności, nie da się ukryć, że metoda ta potrafi przynieść naprawdę zaskakujące efekty. Ważne jest jednak, aby umiejętne zakręcić nasze pasma na wałkach.

Cały proces powinnaś rozpocząć od umieszczenia wałka na czubku głowy, zabezpieczając go przy okazji klipsem. Idąc od przedziałka, możesz owijać włosy wokół niego. Końce powinny zostać zabezpieczone za pomocą delikatnej gumki do włosów. Wówczas wystarczy tylko zdjąć klips i pozostać w tym uczesaniu przez minimum 6-8 godzin. Najlepiej jednak zostawić wałki na noc.

Jak poprawnie zdejmować wałki z włosów?

I choć wydaje się, że nakładanie wałków na włosy jest niemałym wyzwaniem, jeszcze więcej trudności sprawia ich zdejmowanie. Wiele kobiet narzeka, że podczas tej czynności ich pięknie ułożone loki całkowicie się rozpadają, a fryzura nie wygląda tak, jak powinna.

Pewna influencerka postanowiła więc podzielić się z internautkami swoimi sposobami na poprawne i szybkie zdejmowanie wałków, bez naruszenia naszego uczesania. Jej zdaniem czynność należy rozpocząć od dokładnego przytrzymania naszych pasm za pomocą dłoni lub specjalnego klipsa. Wtedy włosy nie rozpadają się, lecz pozostają idealnie zakręcone.

Tagi: porady