Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Jak prawidłowo prać biustonosz? Dzięki tym sposobom posłuży przez lata
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 31.05.2023 19:29

Jak prawidłowo prać biustonosz? Dzięki tym sposobom posłuży przez lata

biustonosz
fot. Beeldbewerking z Getty Images Signature; Canva.com/Vika Kirillova z Pexels; Canva.com

Biustonosz jest częścią garderoby, o który powinnyśmy dbać ze szczególną ostrożnością. Źle prany może doprowadzić do naszego dyskomfortu i bardzo szybko się zniszczyć. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać.

Żadna z części ubrań nie jest tak często wykorzystywana jak bielizna. W szczególności biustonosz ulega szybkiemu zniszczeniu, gdy poddajemy go niewłaściwemu praniu. Wystrzegaj się kilku rzeczy, by służył Ci przez lata.

Jak prać biustonosz? Zrezygnuj z pralki

Choć w poradzeniu sobie z brudem ubrań maszyna poradzi sobie najlepiej, w kwestii czystości biustonoszy powinnyśmy zaufać naszym dłoniom. To właśnie ręczne pranie będzie najbardziej bezpieczne dla materiału bielizny.

Odzież nie należy również poddawać gwałtownym wirowaniom, tak jak ma to miejsce w pralce. Przez takie pranie ramiączka szybko staną się wygniecione i pozbawią nas komfortu na co dzień.

Ewa Kasprzyk zabrała córkę do kliniki medycyny estetycznej. Tak dziś wygląda Małgorzata Bernatowicz

Odpowiedni środek do prania to podstawa

W przypadku biustonoszy należy również pamiętać o specjalnych detergentach dla często delikatnej tkaniny miseczek. Zwykłe środki do prania mogą bardzo szybko spowodować wyblaknięcie materiału, a także pozbawienie go miękkości.

Podczas ręcznego prania warto skorzystać z detergentu przeznaczonego do włókien elastanowych. To właśnie one najczęściej występują w składzie biustonoszy.

ABC prania biustonosza

Aby zachować dobry stan bielizny, zrezygnujmy z prania w pralce i poświęćmy chwilę na ręczne zadbanie o odzież. Wcale nie potrzebujemy przeznaczać na to wielu godzin. Wystarczy, że delikatny środek czyszczący wymieszamy z wodą o temperaturze 30 stopni i zanurzymy w niej nasze biustonosze.

Nie musimy ich dodatkowo szorować. Wystarczy pozostawić je do namoczenia na kilka minut. Po tym czasie wystarczy odsączyć wodę z prania, bez dodatkowego płukania. Dzięki temu bielizna będzie służyć nam przez lata, zapewniając komfort i poczucie kobiecości.

Zobacz zdjęcia:

biustonosz (2).png
fot. Vika Kirillova z Pexels
biustonosz (3).png
fot. cottonbro z Pexels; Canva.com

g

Tagi: Moda