Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak się ubrać do cesarki? Komfort mamy jest najważniejszy!
Julia Saracen
Julia Saracen 26.12.2019 11:00

Jak się ubrać do cesarki? Komfort mamy jest najważniejszy!

Jak się ubrać do cesarki? To bardzo ważne pytanie, na które powinna znać odpowiedź każda przyszła mama. Poród, a szczególnie cesarskie cięcie do ogromne wydarzenie dla matki. Powinna ona zadbać o swój komfort i dobrze przygotować strój, w którym chce rodzić.

Jak się ubrać do cesarki? Jest wiele zaleceń dot. tego, jaki strój jest najlepszy do porodu. Podobnie, jeżeli chodzi o rzeczy, które powinnaś wziąć ze sobą do szpitala. Specjalnie dla was przygotowałyśmy praktyczne porady, które pozwolą ci na przygotowanie się do tej ważne i bez wątpienia stresującej chwili dla każdej ciężarnej.

Jak się ubrać do cesarki? Komfort mamy jest najważniejszy!

Jakie ubrania są potrzebne do cesarskiego cięcia? Wiele mam zadaje sobie to pytanie. Ubrać się w zwykle spodenki i biały podkoszulek? Tunikę, a może specjalnie dedykowaną sukienkę? Polska marka MamaLaba wyszła naprzeciw wszystkim przyszłym mamom i specjalnie dla nich przygotowała gotowe zestawy.

Najważniejszą rzeczą podczas cesarskiego cięcia, jest komfort rodzącej. Przyszła mama powinna być ubrana w odpowiedni strój. Specjaliści polecają specjalną sukienkę, która nie tylko jest wygodna podczas porodu, ale również pozwala na swobodne karmienie dzidziusia. Jak wygląda strój do porodu? Powinien mieć długość za kolano, mama w ten sposób jest w stanie swobodnie ruszać się przed i po porodzie. Dobrze pamiętać również o tym, że po porodzie będziemy chciały się przebrać, warto więc zabrać ze sobą dwie specjalne sukienki.

Z czego powinien być wykonany strój do porodu? Najlepiej postawić na naturalne tkaniny, idealnie sprawdzi się do tego gruba bawełna. Twoja sukienka powinna być również porządnie odszyta.

W co nie ubierać się do porodu? Musisz pamiętać, że w trakcie porodu nie masz na sobie bielizny, więc twoja koszula powinna być długa, pozwalać ci na swobodne ruchy (np. schylanie się) i zasłaniać pośladki. Zdecydowanie odradza się zakładania krótkich t-shirtów i spodenek.

Jak przebiega cesarskie cięcie?

Przed rozpoczęciem cesarskiego cięcia, mama dostaje kroplówkę z glukozą i ma zakładany cewnik do pęcherza moczowego. Wykonuje się również szereg badań takich jak np. KTG.

Na sali operacyjnej, lekarz anestezjolog ustala z rodzącą rodzaj znieczulenia. Gdy znieczulenie zostanie podane, zaczyna się operacja.

Jak się ubrać do cesarki? ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do cesarki

Strój do porodu? Idealnie sprawdzi się długa sukienka.

Jak się ubrać do cesarki

Firma MamaLaba zadbała o to, żeby z tyłu sukienki były specjalna sznureczki, które pozwalają na karmienie dziecka.

Jak się ubrać do cesarki

Jeżeli przyszła mama na ochotę na róż, proszę bardzo! Firma zadbała o wszystkie szczegóły.

Jak się ubrać do cesarki

Peniuar ciążowy jest idealnym rozwiązaniem po porodzie. Rodząca, może się w niego ubrać i czuć się swobodnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do biegania w chłodne dni? Wszystko, co powinnaś wiedzieć
  2. Fryzury do szerokich ramion. Figura kielich
  3. Jak się ubrać do Bułgarii? Najmodniejsze dodatki sezonu