Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak się ubrać do teatru muzycznego? Postaw na odrobinę szaleństwa
Monika Jeleniak
Monika Jeleniak 07.01.2020 17:03

Jak się ubrać do teatru muzycznego? Postaw na odrobinę szaleństwa

jak się ubrać do teatru
reserved.com

Jak się ubrać do teatru muzycznego? Musicale są świetną formą odskoczni, która gwarantuje niezapomnianą zabawę. W końcu nie samą pracą człowiek żyje! Grane na żywo piosenki z orkiestrą, śpiewający aktorzy, dynamiczna choreografia, czy w końcu kolorowe stroje, od których nie sposób oderwać oczu. A jak ty powinnaś wyglądać? Czy wypada się ubrać równie kolorowo, a może postawić na klasykę? Sprawdźmy wspólnie.

Jak się ubrać do teatru muzycznego? Odpowiedź może okazać się w tym przypadku nie lada wyzwaniem. To specyficzne miejsce stoi bowiem rozkrokiem na dwóch płaszczyznach- w końcu to teatr oparty na bardziej frywolnych aspektach dramaturgii. W czym więc warto pokazać się na spektaklu?

Jak się ubrać do teatru muzycznego?

Do teatru muzycznego należy ubrać się zgodnie z pewnymi normami przysługującymi elegancji, natomiast my postawiłybyśmy w tym przypadku na odrobinę nonszalancji. Na pewno nie oznacza to jednak zbyt krzykliwych kolorów w postaci jasnożółtego, czy ogromnej kraty, rozlewającej się na cały nasz komplet. Chyba że chcesz się w pewnym momencie stać się częścią całego aktorskiego przedsięwzięcia. Godne polecenia są ubrania praktyczne, mogące służyć na niejedną okazję, w stylu uroczystości w pracy, urodziny, czy imieniny.

Na uwadze mamy też fakt, że przychodzimy do teatru głównie w roli widza danej sztuki, a nie obserwatora poszczególnych stylizacji osób trzecich. Dlatego od razu uczulamy, że spotkasz tutaj różne kręgi społeczne, które przyszły rozluźnić się po ciężkim dniu pracy – mogą to być zarówno studenci, jak i osoby starsze.

Jakie ubranie do teatru muzycznego?

Wybierając się do teatru muzycznego, musimy mieć na względzie dobro innych osób. Inaczej mówiąc, stylizacja raczej nie powinna się skłaniać ku twojej ulubionej bluzce z odblaskowymi naszywkami. Dlaczego? W pewnym momencie to ty za sprawą tak czarującej kolorystyki możesz stać się przewodnią postacią pierwszoplanową tego wieczoru, a tego staramy się uniknąć. Chociaż na pewno zasługujesz na powszechnych podziw i oklaski, pamiętaj, że na scenie są profesjonaliści, którzy ćwiczyli wiele godzin, by móc pojawić się przed tak wspaniałą publiką. Nie odbierajmy im przyjemności występu naszym zbyt krzykliwym strojem!

Jaka stylizacja do teatru muzycznego?

Nasza rada sprowadza się do ciekawej sukienki, która jak zwykle może nas uratować i w tej sytuacji, jak i każdej innej. Opierając się na tym, co wyżej zostało już napisane, jej kolor może oscylować wokół ciemniejszej gamy kolorystycznej. Głęboka czerwień, mocne brązy, ciężki grafit na pewno ci nie przeszkodzą podczas wieczornego wyjścia.

Drugim wyjściem z tej sytuacji może być kombinezon, utrzymany w podobnych tonach, ale o lejącym się materiale, jakim jest na przykład wiskoza. Na wierzch załóż marynarkę o niebanalnym wzorze w delikatne arabeski, który w ten sposób urozmaici nasz wyjściowy zestaw. Buty? Nic prostszego. Tutaj główny takt wygrywają nieśmiertelne obcasy skąpane w estetycznej czerni. Jeżeli nie Jesteś fanką metrowych podstaw, innym wyjściem mogą okazać się mokasyny lub baleriny, nadające swoim wyglądem elegancję w wydaniu wieczorowej baletnicy. Tak ubrana możesz wybrać się do najbliższego teatru muzycznego, znajdującego się w Twojej okolicy.

Jak się ubrać do teatru muzycznego? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do teatru muzycznego

Mała czarna- jej nieoceniona rola pierwszoplanowa w każdej stylizacji jest godna pozazdroszczenia. W teatrze muzycznym sprawdzi się taka o ciekawym, niekonwencjonalnym fasonie.

Jak się ubrać do teatru muzycznego

Ciemne bordo- buty w takim kolorze idealnie korespondują z charakterem sztuki muzycznej. Są, tak samo jak ona, nie oczywistym rozwiązaniem, ale swoim fasonem przypominają o klasyce.

Jak się ubrać do teatru muzycznego

Ciemność widzę- czarny to dosyć oczywisty wybór przy okazji każdej sposobności. Mamy jednak okazję w teatrze muzycznym sprawić sobie spodnie o innym fasonie, niż dotychczas. Niech inspiracja powyżej zamieni się w dobry zakup!

Jak się ubrać do teatru muzycznego

Metaliczny bomber- element zaskoczenia przy stylizacji o ciemniejszym zabarwieniu, ale to w końcu teatr muzyczny. Można nieco zabawić się materiałem, z którego został wykonany, ten a’la Chanel – wygląda genialnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać modnie do szkoły? Podglądamy bohaterów seriali
  2. Jak się ubrać do Muzeum Powstania Warszawskiego? Obowiązujące zasady
  3. Znaki zodiaku i to, jak chcą być KOCHANE

źródła: kafeteria.pl,ultramaszyna.com, forum.gazeta.pl