Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak się ubrać do zdjęcia CV? Psychologia kolorów naprawdę działa
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 12.11.2019 13:32

Jak się ubrać do zdjęcia CV? Psychologia kolorów naprawdę działa

jak się ubrać do zdjęcia cv
instagram.com/chicworkchick/ styledumonde.com

Jak się ubrać do zdjęcia CV, by wyglądać profesjonalnie i wzbudzić zaufanie przyszłego pracodawcy? Niewiele osób wie, że kolor w biznesie odgrywa naprawdę dużą rolę i może pomóc nam w zdobyciu pracy. Jak się ubrać do zdjęcia CV mając na uwadze psychologię kolorów?

Jak się ubrać do zdjęcia CV? W tym artykule odsłonimy przed tobą tajemnicę kolorów w biznesie i to, jak wykorzystać konkretne barwy, by wzbudzić zaufanie w przyszłym pracodawcy i zrobić takie zdjęcie do CV, które zwiększy szanse na zdobycie upragnionej pracy.

Jak się ubrać do zdjęcia CV?

Wbrew pozorom warto dobrze zastanowić się nad strojem do zdjęcia do CV. Jak się ubrać do zdjęcia CV, żeby nasz przyszły pracodawca od razu nas zauważył i zaprosił nas na rozmowę kwalifikacyjną? To, jakiego koloru ubrania wybierzemy do CV ma ogromne znaczenie – niektóre kolory mogą pomóc we wzmocnieniu konkretnego przekazu i sprawić, że będziemy wyglądać bardziej profesjonalnie (co zdecydowanie będzie pomocne w znalezieniu pracy). Jeśli wybieramy się do fotografa, by zrobić zdjęcie CV, pamiętajmy o względnym minimalizmie i formalnym stroju.

Jak się ubrać do zdjęcia CV, by wyglądać profesjonalnie? Sukienka ze stosownym dekoltem, dobrze dopasowana koszula i żakiet lub bluzka – możliwości jest naprawdę wiele. Pamiętaj, że na zdjęciu będzie widoczna tylko górna część twojego ciała i na tej podstawie zostaniesz oceniony przez przyszłego pracodawcę. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak się ubrać do zdjęcia CV, najbezpieczniej wybrać coś…tradycyjnego – nic nie robi takiego wrażenia jak klasyczny biznesowy dress code.

Jak wygląda biznesowy dress code dla kobiet? Kobiety w biznesie najczęściej noszą dobrze skrojony garnitur, ołówkową spódnicę lub materiałowe spodnie w kant. Dopasowana koszula w jednolitym kolorze również sprawi, że będziesz wyglądać profesjonalnie. Jeśli do swojej stylizacji dobierzesz parę klasycznych szpilek, możesz być pewna, że będziesz sprawiać wrażenie nie tylko kobiety pełnej profesjonalizmu, ale również klasy i elegancji. Sukienka o długości za kolano (lub do kolan) i odpowiedniej głębokości dekoltem również będzie rewelacyjnym wyborem.

Co to jest psychologia kolorów?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kolor potrafi skutecznie zachęcić lub zniechęcić do nas przyszłego pracodawcę. W kontaktach biznesowych znajomość tzw. psychologii kolorów i ich symboliki warto znać i świadomie praktykować z kilku względów. Po pierwsze każdy człowiek reaguje na barwy w podobny sposób, przez co znajomość psychologii kolorów jest uniwersalna i działa na każdego. Po drugie, mając świadomość, że pewne barwy wzbudzają bardziej pozytywne emocje u innych ludzi, możemy pomóc sobie i naszym interesom, co będzie pomocne zwłaszcza w biznesie (i szukaniu pracy).

Jakie kolory mogą pomóc nam w kontaktach biznesowych? Szary kolor symbolizuje profesjonalizm i niezawodność. Kolor granatowy, związany z dyplomacją, sprawi, że będziemy wydawać się godni zaufania w oczach naszego rozmówcy. By wzmocnić swój autorytet i podkreślić swój profesjonalizm, możemy postawić na niebieskie ubrania.

Jak ubrać się do zdjęcia CV? Wykorzystaj symbolikę kolorów?

Zastanawiając się jak ubrać się do zdjęcia CV, postaw na ubrania w odcieniach szarości, granatu lub niebieskiego. Podkreśli to twój profesjonalizm oraz wzbudzi pozytywne emocje.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do zdjęcia CV

Warto poznać symbolikę kolorów, ponieważ może nam to pomóc w kontaktach biznesowych.

Jak się ubrać do zdjęcia CV

Jak ubrać się do zdjęcia CV, by wyglądać profesjonalnie? Postaw na klasykę i elegancję w jednym – damski garnitur.

Jak się ubrać do zdjęcia CV

W biznesie najlepiej sprawdzą się ubrania szare, niebieskie oraz granatowe – wszystkie te barwy dodają naszemu wyglądowi profesjonalizmu, wzbudzają zaufanie w oczach innych i wywołują pozytywne skojarzenia.

Dobrze dopasowana biała koszula oraz szare lub granatowe spodnie przełamane czarnym paskiem to istny power look!

Rewelacyjnie będzie wyglądać również sukienka, koniecznie za kolano lub do kolana, najlepiej w szary lub granatowym kolorze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną do agencji reklamowej? Pokaż swoją kreatywność
  2. Rozmowa kwalifikacyjna. 7 sprawdzonych sposobów, które pozwolą wypaść ci świetnie
  3. Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Jak wyglądać profesjonalnie?

źródło: przedsiebiorcza.pl