Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak się ubrać na jogę? Połącz styl i wygodę
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 28.10.2019 15:21

Jak się ubrać na jogę? Połącz styl i wygodę

joga
rawpixel.com/canva.com

Jak się ubrać na jogę? Powinnyśmy czuć się komfortowo, a co za tym idzie, nasze ubranie powinno być praktyczne i stylowe. Najlepiej, aby było także ekologiczne. Jakie polskie marki oferują takie produkty? Jest ich kilka.

Jak się ubrać na jogę? W naszym kraju szkół oferujących zajęcia w nią w roli głównej zdecydowanie nie brakuje. Nie każdy musi lubić uprawiać ją w grupie, inni wolą rozłożyć matę w swoim pokoju i w ten sposób się relaksować. Niezależnie od tego, jaki rodzaj uprawiania tego sportu preferujemy, dobrze jest znać kilka modowych trendów, które zawładnęły światem joginek.

Jak się ubrać na jogę?

Postawmy na polskie marki, które oferują nie tylko interesujące kroje i wzory, ale przede wszystkim są ekologiczne.

Freeme Yoga

Ta marka, której sklepy stacjonarne znajdziemy m.in. w Krakowie i Opolu, prowadzi także sprzedaż internetową. W jej ofercie znajdziemy ubrania powstałe z recyklingu. Marka została wyróżniona podczas tegorocznego Wawa Design Festival, na którym zaprezentowała jedną ze swoich kolekcji. Nasze serca skradły przede wszystkim wzorzyste legginsy. Są przepiękne!

Jak wybrać matę do jogi?

My jesteśmy zauroczeni polską marką Miamiko, która oferuje pastelowe, wzorzyste i przede wszystkim ekologiczne maty.

Czym kierować się przy wyborze maty? Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę cztery parametry, tj. grubość, długość, cena oraz materiał. Ten ostatni jest niezwykle ważny, ponieważ to od niego zależeć będzie, jak trwała będzie nasza mata, jak będziemy ją czyścić oraz czy będzie antypoślizgowa. Zazwyczaj im grubsza jest mata, tym większy komfort odczuwamy podczas ćwiczeń. Jeśli zależy nam jednak na lekkości, to najcieńsze maty zaczynają się od 1,5 mm grubości. Ważą tylko kilogram!

Jakie są rodzaje jogi? Wyróżnić możemy trzy główne nurty, hatha-joga, radża-joga oraz karma-joga. Ta pierwsza koncentruje się na ćwiczeniach fizycznych, druga na medytacji, a trzecia opiera się na dążeniu do rozwoju wewnętrznego. Powstaje jednak coraz więcej kreatywnych pomysłów na wykorzystanie tego sportu, takich jak np. beer joga.

Czym jest Beer Joga? W Niemczech powstała ta interesująco brzmiąca odmiana popularnego sportu, która w ekspresowym tempie podbija kolejne kraje. Już w listopadzie tego roku nad wrocławską Maltą będziemy mogły wziąć udział w uprawianu jogi z butelką piwa pod ręką. Podoba wam się ten trend?

Jak się ubrać na jogę? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać na jogę

Ekologicznie i stylowo! To hasło prawdopodobnie przyświeca marce Freeme Yoga. Jesteśmy na tak!

Jak się ubrać na jogę

Z kolei marka Miamiko specjalizuje się w produkcji ekologicznych mat, które pokochały rzesze Polaków.

Jak się ubrać na jogę

Kto powiedział, że jogę trzeba uprawiać w legginsach?

Jak się ubrać na jogę

W naszym kraju szkoły jogi wyrastają jak grzyby po deszczu.

Jak się ubrać na jogę

Dacie się namówić na spróbowanie tego niezwykłego sportu? 😉

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do fizjoterapeuty? Wygoda przede wszystkim!
  2. Jak się ubrać do Holtera? Pakiet informacji
  3. Jak się ubrać do Hiszpanii? Czas na szaleństwo!

źródła: portalyogi.pl, wikipedia.org