Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? Najmodniejsze i najpraktyczniejsze rozwiązania
Aleksandra Warchoł
Aleksandra Warchoł 22.11.2018 16:54

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? Najmodniejsze i najpraktyczniejsze rozwiązania

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią
Fot. Showroom.pl Lattante, Benni

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? Jesteś świeżo upieczoną mamą i zastanawiasz się jaką garderobę skompletować dla swojego malucha, by zapewnić mu komfort? Dla początkujących rodziców jest to nie lada wyzwanie – strach przed tym, że dziecko zachoruje, może doprowadzić do skrajnych pomysłów. Jak zapobiec chorobie dziecka podczas zmiennej, jesiennej pogody?

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? Dzieci rosną niebywale szybko, co wiąże się z koniecznością ciągłych zakupów. Ubierając dziecko jesienią, musimy liczyć się z tym, że jego odporność nie jest jeszcze całkowicie ukształtowana — łatwo więc o przeziębienie i niepotrzebne zmartwienia, a przecież chcemy, by nasz brzdąc był zdrowy i dobrze się rozwijał. Co zabrać ze sobą na spacer z dzieckiem? W poniższym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, byś wiedziała, jak ubrać dziecko jesienią nie narażając go na dyskomfort.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

Najlepszym rozwiązaniem, aby dobrze ubrać dziecko jesienią, jest traktowanie go podobnie do siebie, ale mając w zanadrzu dodatkową warstwę ubranek. Weź ze sobą kocyk, którym w razie potrzeby okryjesz bobasa. Pamiętaj, że z dwojga złego lepiej, by dziecku było chłodniej, niż żeby się przegrzało i zostało przewiane – w tym przypadku choroba gwarantowana.

Czy twoje dziecko jest pełne energii?

Jeśli twoje dziecko jest pełne energii, to pewnie wiesz, jak bardzo potrafi się wiercić w wózku. Potrzebuje więc, by ubiór ochraniał je przed temperaturą, niezależnie od rozpierającej go energii. W takim przypadku egzamin zdają ubranka typu body, które będą ochraniać ciało niezależnie od ruchów dziecka. Gdy kompletujemy garderobę dla malucha, powinniśmy skłaniać się ku ubrankom obszerniejszym, tak by dokładnie go otulały. W za małym i za ciasnym ubranku dziecku może być niewygodnie, co z kolei poskutkować może płaczem i udaremnieniem miłego spaceru.

Jak sprawić by dziecku nie było zimno?

Aby dziecku nie było zimno, musimy przede wszystkim wiedzieć, które części jego ciała są najbardziej wrażliwe na zmiany temperatury. Najwięcej ciepła ucieka przez głowę, dlatego pamiętaj, by ochraniać ją, nakładając dziecku czapkę. Kolejnym newralgicznym punktem są stopy i dłonie, którym również należy zapewnić okrycie. Ważnym elementem jesiennej garderoby dziecka będą rękawiczki i ciepłe skarpetki, szczególnie jeśli dziecko nie nosi jeszcze bucików.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią we wrześniu?

Nie wiesz jak ubrać dziecko we wrześniu? Wrzesień jest miesiącem, w którym mogą się zdarzyć zarówno ciepłe, letnie dni, ale, jak i te chłodniejsze, wietrzne wieczory. Wybierając się na dłuższy spacer, pamiętaj o tym, by nie narazić malucha na wychłodzenie. Jakie materiały są dobre dla dziecka? Wybieraj materiały naturalne, bawełniane. Pozwalają one skórze oddychać, w przeciwieństwie do sztucznych poliestrowych rozwiązań, które dodatkowo mogą uczulić maleństwo. We wrześniu, kiedy temperatury nie są jeszcze niskie, możesz, zamiast czapki wybrać polarową opaskę dla dziecka, która ochroni jego główkę przed wiatrem, ale nie spowoduje jego przegrzania.

Jak ubrać dziecko jesienią na spacer w październiku?

W październiku temperatury nie rozpieszczają. Kiedy dochodzi do ochłodzenia, musimy zwracać baczną uwagę na to, by dobrze ochronić brzdąca przed zimnem. Jak sprawić by dziecku było ciepło? Żeby dziecku było ciepło, dobrym rozwiązaniem mogą być golfy, które zakryją szyję dziecka i sprawdzą się jako alternatywa dla szalika. Dla siedzącego już malucha przydatna może okazać się bluza z kapturem, która ochroni dodatkowo jego głowę.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią w listopadzie?

W listopadzie, kiedy temperatury drastycznie spadają, idealnym rozwiązaniem jest ubieranie dziecka na cebulkę. Zdecydowanie lepiej nałożyć brzdącowi kilka warstw niż jeden gruby sweter. Pozwoli to dodać lub zdjąć jedną z warstw w razie potrzeby. Jaką kurtkę kupić dziecku na jesień? Idealna kurtka dla dziecka na jesień to taka, która zapewni mu ochronę przed wiatrem, deszczem, czy zdarzającym się niekiedy w listopadzie śniegiem. Dobrze, żeby kurtka miała kaptur i dodatkową warstwę ocieplającą. Taka kurtka zagwarantuje maluchowi ciepło nawet przy minusowych temperaturach.

Jakie buty kupić dziecku na jesień?

Jakie buty kupić dziecku na jesień? Zwróć uwagę, aby buty twojego malucha wykonane były ze skóry naturalnej, która pozwoli skórze dziecka oddychać. Ważne jest, by były one ciepłe, wodoodporne i wygodne. Zwróć też uwagę na podeszwę – powinna być wykonana z antypoślizgowego materiału na przykład kauczuku. Czy kupować dziecku sznurowane buty? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla dziecka są buty zapinane na rzepy lub zamek błyskawiczny – szybko się je nakłada i równie szybko zdejmuje.

Mamy nadzieję, że już wiesz jak ubrać dziecko jesienią tak, by cieszyć się zarówno długimi spacerami, jak i zdrowiem brzdąca! W innych naszych artykułach dowiesz się jak ubrać dziecko na różnego rodzaju okazje. Zapraszamy do lektury!

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią

Ubieraj dziecko na cebulkę. W każdej chwili możesz zrezygnować z jakiejś warstwy, gdy będzie mu za ciepło.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią

W dziecięcej garderobie jesiennej nie może zabraknąć czapki. Pamiętaj — to przez głowę ucieka najwięcej ciepła.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią

Kombinezony pozwalają szczelnie okryć ciało dziecka, gdy pogoda nie rozpieszcza.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią

Śpiwór tego typu sprawdzi się w zimne listopadowe wieczory, gdy temperatury będą już naprawdę niskie.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią

Body to idealne rozwiązanie na jesienną pogodę dla twojego dziecka. Nie podwiną się, nawet jeśli maluch jest bardzo energiczny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdzie mieszka Friz? Youtuber żyje po studencku
  2. Jak ubrać dziecko na spacer wiosną? Odpowiednie techniki
  3. Jak ubrać dziecko na spacer latem? Wszystko, co musisz wiedzieć

źródło: mamotoja.pl, rodzice.pl, parenting.pl