Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak ubrać dziecko na spacer zimą? Najważniejsze informacje i porady
Julia Saracen
Julia Saracen 03.12.2019 20:03

Jak ubrać dziecko na spacer zimą? Najważniejsze informacje i porady

dziecko
fot. pexels.com Marko Blazevic

Jak ubrać dziecko na spacer zimą? Lepienie bałwana, zjeżdżanie na sankach, rzucanie się śnieżkami- za to właśnie dzieci kochają zimę. Niestety, okres ten to także spore wyzwanie dla organizmu kilkulatka. Opady śniegu, deszcz oraz silny wiatr to prosta droga do przeziębienia. Dlatego tak ważne jest, by ubiór dostosować do warunków atmosferycznych, którymi cechują się poszczególne miesiące zimy.

Jak ubrać dziecko na spacer zimą? To pytanie zadaje sobie mnóstwo rodziców. Duży wybór dziecięcej odzieży w sklepach nie zawsze rozwiewa wszelkie wątpliwości. Co więc jest podstawą dziecięcego ubioru zimą?

Jak ubrać dziecko na spacer zimą?

Przede wszystkim, dziecko należy ubierać adekwatnie do pogody. Nie przegrzewać ani nie wychładzać jego organizmu. W okresie niskich temperatur rodzice kilkulatków muszą mierzyć się ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Jaką kurtkę wybrać dziecku na zimę? Jakie buty na śnieg kupić dziecku? Czym jest sposób ubierania na cebulkę? Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, w poniższym artykule śpieszymy z odpowiedzią.

Jak ubrać dziecko na spacer w grudniu?

Grudzień jawi się nam jako miesiąc, w którym aura jesienna miesza się z zimową. Mamy więc do czynienia zarówno z silnym wiatrem, jak i pierwszymi opadami śniegu. Jakie ubrania kupić dziecku na zimę?

Kluczowym elementem ubioru dziecka w zimę są ubrania z oddychającego materiału, a więc najlepiej z bawełny. Kurtka, którą wybieramy dla malucha, powinna być ciepła, nie krępująca ruchów, ale przede wszystkim nieprzemakalna. Mokre ubranie prowadzi do szybkiego wyziębienia organizmu, a w efekcie często do choroby.

Jakie akcesoria wybrać dla dziecka zimą? Szalik, rękawiczki i czapka to zestaw, bez którego dziecko nie powinno wychodzić na dwór. I choć często wiąże się to ze sprzeciwem malucha, najskuteczniejszym rozwiązaniem są rękawiczki z jednym palcem, okalające małe dłonie. Jeśli dziecko ma tendencję do zdejmowania tych elementów, warto wybrać się z nim do sklepu i pozwolić mu na dokonanie wyboru. Czapka, czy też rękawiczki z ulubioną postacią z bajki na pewno sprawi, że kilkulatek będzie je chętnie i dumnie nosił.

Jak ubrać dziecko na spacer w styczniu?

Styczeń obfituje w częste opady śniegu. Dla dziecka prawdziwa gratka! A dla rodziców kolejna zagwozdka i problem do rozwiązania. Jak nie narazić dziecka na wychłodzenie lub przegrzanie zimą?

Kilkulatek, który w okresie zimowym lubi się dużo ruszać, biega, zjeżdża na sankach i aktywnie korzysta z uroków zimy, należy ubierać podobnie do rodzica, jednakże zakładając jedną warstwę mniej. W tym przypadku stosujemy popularną i przetestowaną przez wiele mam metodę na cebulkę. Bazuje ona na ubieraniu dziecka w sposób warstwowy.

W ramach pierwszej z warstw najlepiej sprawdzi się zwykły podkoszulek z oddychającego materiału. Dodanie do niego swetra lub polaru, pełniącego funkcję izolatora ciepła, nie pozwoli na wychłodzenie organizmu. Jaki kombinezon dla dziecka? Dla dzieci ruchliwych, tarzających się w zaspach, dobrym rozwiązaniem będzie jednoczęściowy kombinezon. Dzięki niemu śnieg nie przedostanie się pod ubranie dziecka.

Jak ubrać dziecko na spacer w lutym?

Pomimo iż luty zwiastuje koniec zimy i początek wiosny, temperatury, panujące w tym miesiącu, nie zawsze są dla nas łaskawe. Miesiąc ten nie powinien się wiązać z drastyczną zmianą garderoby dziecka. Jak więc ubrać dziecko na spacer w zimę? Zwracajmy uwagę na jego odpowiednią ochronę i komfort. Luty to również okres ferii zimowych, a finalnie większej ilości czasu spędzonego na powietrzu. Jakie buty dla dziecka na zimę? Buty powinny być nieprzemakalne oraz osadzone na grubej podeszwie, co pomoże w zmaganiach z wysokim śniegiem pokrywającym ulice. Pod spód oczywiście ciepłe skarpetki, które ochronią przed wychłodzeniem stóp.

Młody organizm wymaga szczególnej opieki w okresie zimowym. Jak ubierać dziecko na spacery zimą? Przede wszystkim odzież dziecięcą należy dobierać stosownie do pogody. Zagrożeniem jest zarówno wychłodzenie, jak i przegrzanie organizmu. Wielu rodziców popełnia ten błąd, przyoblekając dziecko w niezliczoną ilość warstw, które nie tylko krępują jego ruchy, ale też sprawiają, że momentalnie zaczyna się pocić. A jak wiadomo, jest to prosta droga do przeziębienia.

Jak sprawdzić, czy dziecko nie marznie? Gdy nie mamy pewności, czy naszej pociesze nie jest za zimno, należy dotknąć dłonią jego kark. Jeśli jest on ciepły i suchy, oznacza to, że temperatura jego ciała jest na odpowiednim poziomie, a dziecko jest gotowe do dalszej zabawy!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak ubrać dziecko na spacer zimą

Aby zmniejszyć ryzyko ściągania czapki przez malucha, warto wybrać się z nim do sklepu i pozwolić mu na dokonanie wyboru.

Jak ubrać dziecko na spacer zimą

Jednoczęściowy kombinezon to świetna alternatywa w przypadku zabawy w śniegu.

Jak ubrać dziecko na spacer zimą

Rękawiczki z jednym palcem zapewnią dziecięcym dłoniom odpowiednią ochronę.

Jak ubrać dziecko na spacer zimą

Grube i ciepłe skarpetki zapewnią dziecku komfort i zmniejszą ryzyko zmarzniętych stóp.

Jak ubrać dziecko na spacer zimą

Ciepły szalik uchroni dziecko przed bólem gardła i przeziębieniem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak ubrać dziecko na spacer? Najważniejsze porady dla rodzica
  2. Jak ubrać dziecko do chrztu jesienią? Modne i praktyczne zestawy ubranek
  3. Znaki zodiaku, które dokonywały złych wyborów miłosnych. Jak jest teraz?

autor: Adrianna Elbe

źródło: polki.pl, smakimacierzynstwa.pl, rodzice.pl