Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak ułożyć grzywkę? 5 rozwiązań, które ułatwią ci życie
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 28.09.2019 11:45

Jak ułożyć grzywkę? 5 rozwiązań, które ułatwią ci życie

grzywka
Fot. pinterest.com

Jak ułożyć grzywkę? Nosisz grzywkę i zaczyna cię denerwować to, że coraz trudniej jest ci ją układać? A może jesteś świeżynką w świecie grzywek, dlatego nie do końca wiesz, jak powinno się nosić grzywkę? W niniejszym artykule podpowiemy ci, jak ułożyć grzywkę, by wyglądać korzystnie i stylowo?

Jak ułożyć grzywkę, by wyglądać modnie, stylowo i dostosować grzywkę do kształtu twarzy? Poniżej znajdziesz odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale dowiesz się również, jak ułożyć grzywkę bez prostownicy i jak sprawić, żeby się trzymała?

Jak ułożyć grzywkę?

Wszystko zależy od tego, jaki masz kształt twarzy i jaki styl uczesania. Grzywkę układać można na wiele sposobów, dlatego warto dobrze przemyśleć kwestię grzywki i tego, jak ma wyglądać na naszej twarzy. Jak ułożyć niesforną grzywkę? Postaw na elegancję i szyk. Grzywka ma wiele funkcji, nie tylko ozdobną – grzywka potrafi skrócić lub wydłużyć optycznie twarz czy zakryć wypryski. Jak dobrać grzywkę do rodzaju twarzy? Jeżeli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, postaw na lekką i wycieniowaną grzywkę, najlepiej na boku. Twarz owalna będzie wyglądać najkorzystniej w każdej grzywce (zazdrościmy!), natomiast twarz kwadratowa będzie wyglądać dobrze bez grzywki. Asymetryczna grzywka dobrana do prostokątnej twarzy sprawi, że mocno zarysowane kąty ulegną zaokrągleniu i złagodzeniu. Krótka lub średniej długości grzywka zaczesana na bok idealnie sprawdzi się u osób z twarzą trójkątną.

Jak ułożyć grzywkę na boki?

Grzywka zaczesana na boki to jedno z najbardziej modnych i stylowych rozwiązań, jeżeli chodzi o fryzurę. Jak ułożyć grzywkę na bok krok po kroku? To wcale nie jest trudne. Na początek zepnij włosy, najlepiej w kucyk. Zmocz grzywkę i zaczesz do przodu. Nałóż na nią niewielką ilość pianki do modelowania włosów. Nie przejmuj się, że kosmyki twojej grzywki posklejają się. Nawiń grzywkę na szczotkę i wysusz, zaczesując grzywkę do jednego boku.

Jak ułożyć grzywkę na bok z prostownicą? Jeżeli masz prostownicę, sprawa wygląda podobnie do powyższego sposobu suszenia grzywki na bok. Po nałożeniu pianki radzimy podsuszyć nieco włosy i lekko wilgotne, zaczesane do boku potraktować prostownicą. Jak ułożyć grzywkę na bok na całe czoło? By tego dokonać, twoja grzywka powinna być dłuższa – ewentualnie możesz użyć kosmyków z jednej strony głowy i zaczesać je do boku. Ten rodzaj grzywki w kręgach młodzieżowych nazywany jest emo grzywką. Jak ułożyć grzywkę emo? Grzywka emo to nic innego jak nachodząca na oczy i zakrywająca większą część twarzy grzywka z dużej ilości włosów. Jeżeli masz długie włosy, by ułożyć emo grzywkę, weź większą część włosów, najlepiej z czubka głowy i zaczesz je przy pomocy szczotki lub grzebienia do przodu – tak, by zachodziła na większą część czoła.

Będąc przy temacie układania grzywki do boku, nie może zabraknąć opcji, w której grzywkę układamy na dwa boki. Jak ułożyć grzywkę na dwa boki? Taki rodzaj grzywki był popularny w latach 90. i na początku XXI stulecia – wykręcone do boku włosy układały się na czole jak zasłony, osłaniając centrum czoła, tuż nad nosem. By uzyskać taki efekt, wystarczy przy pomocy szczotki i pianki lub lokówki podzielić prostą grzywkę na pół i podkręcić każdą z części w przeciwne strony.

Jak ułożyć grzywkę bez prostownicy?

Ułożenie grzywki bez prostownicy wcale nie jest takie trudne. Jeżeli pod ręką mamy tylko szczotkę, świetnie! By ułożyć grzywkę bez prostownicy, podkręć grzywkę na okrągłej szczotce i przy pomocy suszarki wymodeluj włosy. Ciepłe powietrze z suszarki sprawi, że włosy będą bardziej podatne na modelowanie.

Jak ułożyć grzywkę do góry? Grzywka czasem potrafi zajść za skórę, zwłaszcza kiedy szybko odrasta i zachodzi nam na oczy. Wtedy marzymy o tym, by móc ją podnieść do góry. Jak tego dokonać? To bardzo proste. Świetną techniką jest…tapirowanie. Jak tapirować grzywkę? Zaczesz grzywkę do przodu i popsikaj lekko lakierem. Następnie przy pomocy grzebyka, warstwa po warstwie, tapiruj włosy (od nasady). Grzywka momentalnie się podniesie, a dzięki użyciu lakieru, będzie sztywna.

Jak ułożyć grzywkę na prosto?

Jeżeli chcesz, by twoja grzywka była prosta i zastanawiasz się jak ułożyć grzywkę prostą, jest na to sposób. Notabene, bardzo prosty. Z pomocą przyjdzie nam nieoceniony kompan każdej kobiety z grzywką: okrągła szczotka. Na lekko zmoczone włosy nanieś trochę pianki i rozczesz grzywkę tak, by była na całej szerokości czoła. Następnie nawiń część włosów na szczotkę i powoli susz. Nie wywijaj włosów na boki, tylko w relacji góra-dół.

Grzywka po wysuszeniu powinna być prosta i podniesiona. Skoro już wiesz, jak ułożyć grzywkę na prosto, nie można nie wspomnieć o tym, jak ułożyć grzywkę na całe czoło? Sposób jest identyczny, jak w przypadku ułożenia grzywki na prosto, oba sposoby różnią się tak naprawdę tylko nazwą. Grzywka na całe czoło jest dobra dla osób, które mają podłużną twarz i chciałyby przywrócić jej proporcje i optycznie ją skrócić.

Jak ułożyć grzywkę z wicherkiem? Może masz tak niesforne włosy, że musisz się nieźle nagimnastykować, by ułożyć grzywkę, a przy tym zapanować nad tzw. wicherkiem. Co to jest wicherek? Wicherkiem nazywa się prześwit, który powstaje, gdy rozwiana i niesforna grzywka nie daje się ujarzmić. Kosmyki włosów wyglądają wtedy, jak gdyby przeszedł przez nie wicher lub tornado. Jak ułożyć grzywkę z wicherkiem? Wystarczy zmoczyć grzywkę i nałożyć odrobinę pianki, a następnie zmierzwić włosy dłonią. Można trochę włosy wysuszyć lub pozostawić do samoistnego wyschnięcia grzywki.

Jak ułożyć grzywkę żeby się trzymała?

To pytanie zadaje sobie każda posiadaczka grzywki. W ciągu dnia nasze włosy przetłuszczają się, a w szczególności grzywka. Kiedy rano ułożymy grzywkę, bardzo rzadko pozostanie ona w nienaruszonym stanie do wieczora. Jak ułożyć grzywkę żeby nie opadała? Żeby grzywka się trzymała i nie opadała należy uzbroić się w dobry lakier oraz piankę do włosów. Można również kupić w drogerii gumę lub żel do włosów, by uzyskać jeszcze trwalszy efekt. Zastosowanie lakieru czy pianki może być niewystarczające, jeżeli marzy się nam bardzo mocno trzymająca się grzywka, lepiej postawić na wosk, żel lub gumę do włosów. Najlepiej popróbować z kosmetykami o różnej mocy utrwalania.

Jak upinać długą grzywkę? Jak upiąć grzywkę? Jeżeli masz długą grzywkę i zaczyna ci przeszkadzać i opadać na oczy, nie bój się upiąć grzywki – możesz to zrobić przy pomocy spinki lub po prostu zapleść warkocz i upiąć go.

Pielęgnacja grzywki po kąpieli

Jak układać grzywkę po umyciu? Grzywka po umyciu włosów schnie najszybciej, dlatego, póki jest mokra, można zająć się jej modelowaniem. Najlepiej, by rozczesać włosy i wysuszyć grzywkę, zanim zdąży wyschnąć (jeżeli nie rozczeszemy grzywki, możemy mieć do czynienia z wicherkiem lub tzw. sianem na włosach). Jak suszyć grzywkę? Świetnym sposobem będzie użycie okrągłej szczotki i suszarki z plastikowym kapturkiem.

Jak ułożyć grzywkę chłopak?

Mężczyźni również lubią nosić grzywki (zwłaszcza do boku lub wywinięte do góry) i choć ich fryzury wyglądają nieco inaczej od damskich, ułożenie grzywki u chłopaka rządzi się bardzo podobnymi prawami, co układanie damskich grzywek. Dobrze zaopatrzyć się w okrągłą szczotkę (ale cieńszą) lub grzebień. Do stylizacji męskich grzywek dobrze nadają się wszelkiego rodzaju woski, pomady oraz żele.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak ułożyć grzywkę

Grzywki są świetnym sposobem na podrasowanie swojego wyglądu.

jak ułożyć grzywkę

Niestety, jednocześnie grzywki mogą sprawiać dużo kłopotów, zwłaszcza kiedy odrastają.

jak ułożyć grzywkę

Na lekko zmoczone włosy nanieś trochę pianki i rozczesz grzywkę tak, by była na całej szerokości czoła. Następnie nawiń część włosów na szczotkę i powoli susz. Nie wywijaj włosów na boki, tylko w relacji góra-dół.

jak ułożyć grzywkę

Grzywka ma wiele funkcji, nie tylko ozdobną – grzywka potrafi skrócić lub wydłużyć optycznie twarz czy zakryć wypryski.

jak ułożyć grzywkę

Jak ułożyć grzywkę na bok z prostownicą? Jeżeli masz prostownicę, sprawa wygląda podobnie do powyższego sposobu suszenia grzywki na bok. Po nałożeniu pianki radzimy podsuszyć nieco włosy i lekko wilgotne, zaczesane do boku potraktować prostownicą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak jeść melona? 10 sprawdzonych porad
  2. Jak jeść granata? 10 sprawdzonych porad
  3. Domowe maseczki na twarz: 10 najlepszych i prostych przepisów