Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak uprać kurtkę na jesień? Koniecznie musisz to wiedzieć, zanim wyjmiesz ją z szafy
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 02.09.2023 13:10

Jak uprać kurtkę na jesień? Koniecznie musisz to wiedzieć, zanim wyjmiesz ją z szafy

kurtka jesienna, pexels
pexels, kurtka

Astronomiczna jesień zbliża się wielkimi krokami, a jej oznaki możemy odczuć przede wszystkim wieczorem, kiedy jest już chłodno. To najlepszy czas, aby powoli zacząć wyjmować z szafy jesiennie kurtki i płaszcze. Niestety, zdarza się, że ubrania, które przez cały sezon wiszą w zamknięciu mogą mieć nieprzyjemny zapach. Jak uprać kurtkę, aby jej nie zniszczyć? Mamy na to sposób! To sposób na pranie kurtki pikowanej, ale też kurtki puchowej.

W jakiej temperaturze prać kurtkę na jesień? W ten sposób jej nie zniszczysz

Kurtki na jesień, to najczęściej kurtki pikowane. Są lekkie, można zabrać je wszędzie ze sobą i są idealnym dopełnieniem wielu stylizacji. Niestety, łatwo je zniszczyć. Aby tego uniknąć, należy wiedzieć, w jakiej temperaturze je wyprać i jakich środków użyć. 

Kurtki pikowane, ze śliskiego materiału najlepiej uprać w temperaturze 40 stopni. Niestety, wyższe temperatury mogą uszkodzić śliskie włókna. Najlepiej użyć specjalnego detergentu do odzieży turystycznej.

Wdowa z trójką dzieci została bez środków do życia. Zaraz potem wyrzucono ją z Kościoła

Pranie kurtki pikowanej. Jak to zrobić, aby jej nie zniszczyć?

Aby uprać jesienną kurtkę, zacznij od dokładnego opróżnienia kieszeni. Wyjmij z niej wszystkie rzeczy i jeśli kieszenie są czyste, zapnij je. Wywlecz kaptur na prawą stronę i sprawdź, czy nie jest nigdzie naderwany, aby nie pogorszyć “usterki” w praniu. Jeśli jest odpinany, możesz odpiąć go na czas prania. Kurtkę najlepiej jest również zapiąć na suwak. Jeśli masz taką możliwość, nie wrzucaj do pralki innych rzeczy. 

Jak uprać kurtkę puchową? Wykorzystaj jeden przedmiot

Po kurtkach jesiennych, pikowanych, niebawem nadejdzie również czas na zimowe kurtki puchowe. W tym przypadku pranie może być nieco trudniejsze. Puch może się zbić, a wówczas odzież już nigdy nie wróci do poprzedniego stanu. Aby tego uniknąć, wrzuć do pralki… kilka piłek tenisowych. To działa!