Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak wykorzystać płyn do płukania jamy ustnej podczas prania? Wystarczy szklanka, a efekt wprost zwala z nóg!
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 06.08.2023 12:37

Jak wykorzystać płyn do płukania jamy ustnej podczas prania? Wystarczy szklanka, a efekt wprost zwala z nóg!

Dodaj płyn do ust do prania
Fot. Anetlanda/Canva, Dodaj płyn do ust do prania

Sposobów na pranie jest wiele. Niektórzy wykorzystują proszek, inni decydują się na kapsułki, a są nawet tacy, którzy wybierają ekologiczne rozwiązania, takie jak specjalne orzechy. Są jednak patenty, które warto wprowadzić do prania, choćby po to, aby usunąć uporczywe plamy i przywrócić materiałom dawny kolor. A jakie “supermoce” ma płyn do płukania jamy ustnej?

Dodaj płyn do płukania jamy ustnej do prania

Należy pamiętać, że niektóre produkty, które zostaną dodane do prania, mogą odbarwić ubrania. Dlatego trzeba wybrać środek, który pozbawiony został sztucznych barwników. Płyn do płukania, wykorzystywany do utrzymania higieny jamy ustnej wspaniale sprawdza się przy poszarzałych ubraniach, które znacząco zmieniły swój kolor.

Zatem jeśli chcesz odzyskać ich dawny blask, warto dodać szklankę płynu do ust do przegródki na proszek. Efekt kompletnie cię zaskoczy.

Maryla Rodowicz pokazała uda w odważnej stylizacji. Widzowie oniemieli na ten widok, patrzyli tylko na jedno

Jak płyn do ust działa na pranie?

Już po pierwszym użyciu pranie staje się wyraźnie bielsze. Wspaniale sprawdza się nie tylko do ubrań, ale również podczas prania pościeli, która dodatkowo zyskuje lekko miętowy zapach. Jeśli jednak zabrudzenia są wyjątkowo mocne, warto uprzednio namoczyć tkaniny w ciepłej wodzie połączonej z płynem do higieny jamy ustnej.

Pozostaw pranie na koło godzinę w takim roztworze. Pamiętaj, żeby nie dokładać do jednej miski zbyt dużo rzeczy, gdyż efekt może nie być wówczas tak spektakularny. Po upływie określonego czasu wypierz ubrania w standardowy sposób w pralce.

Niesamowite efekty!

Po wysuszeniu ubrania od razu zaskoczą cię pięknym, śnieżnobiałym kolorem. Dzięki temu można dłużej cieszyć się elegancją tej barwy. Warto wspomnieć, że ubrania zachowane w tym kolorze szybko tracą swoją idealną biel. Odpowiada za to twarda woda i osady, które znajdują się w pralce.

Warto zatem sprawdzić ten sposób na własnych ubraniach i dłużej cieszyć się nieskazitelną bielą.

Wypróbujesz go w domu?

Tagi: Styl życia
Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę