Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak zrobić afro? Zjawiskowa burza włosów krok po kroku
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 09.10.2019 14:02

Jak zrobić afro? Zjawiskowa burza włosów krok po kroku

jak zrobić afro
instagram.com/indyamoore/afrobursa

Jak zrobić afro? Burza drobnych loków prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Choć zrobienie afro może wydawać się skomplikowane, to przy odrobinie cierpliwości i precyzji uda ci się stworzyć tę fryzurę. Poznaj sposoby, dzięki którym wykonasz afro krok po kroku.

Afro loki to jedna z tych fryzur, która zdecydowanie robi efekt wow. Najłatwiej jest ją wykonać oczywiście na włosach kręconych, bo w takim wypadku wystarczy tylko podkręcić naturalną fryzurę. Jeśli jednak natura obdarzyła cię zupełnie prostymi włosami i marzy ci się burza miękkich, kręconych loczków, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość — ty też możesz zafundować sobie taki look! Czas dowiedzieć się, jak zrobić afro krok po kroku. Przygotowałyśmy aż 3 sposoby!

Jak zrobić afro bez lokówki? Sposób na słomki

Ten sposób jest dość pracochłonny, ale nie wymaga lokówki ani prostownicy. Wystarczy ci kilkanaście słomek do napojów, tyle samo wsuwek, lakier do włosów i trochę czasu na zrobienie fryzury. To może potrwać, ale efekt jest tego zdecydowanie wart!

Jak zrobić afro przy użyciu słomek?

 1. Umyj włosy i wypielęgnuj je jak zwykle. Pozwól im wyschnąć — najlepiej naturalnie, bez użycia suszarki. Kiedy włosy będą jeszcze wilgotne, możesz przystąpić do działania!
 2. Rozczesz włosy. Weź słomkę i zacznij nawijać wokół niej cienkie pasmo włosów. Na koniec zabezpiecz owinięty kosmyk wsuwką, a końce słomki zawiąż na supełek.
 3. Powtórz ten krok na reszcie włosów.
 4. Odczekaj ok. 3 godzin lub dłużej. Upewnij się, że włosy zupełnie wyschły.
 5. Delikatnie zdejmij słomki. Fryzura gotowa!
 6. Teraz pozostaje ci tylko utrwalić loczki lakierem.

Jak zrobić afro przy użyciu prostownicy?

Innym, równie skutecznym sposobem jest afro przy pomocy prostownicy i grzebienia z metalową, cienką, ”nóżką”, którego używa się zwykle do robienia przedziałka. To również dość pracochłonna metoda, ale efekty są spektakularne!

 1. Umyj włosy, wypielęgnuj je jak zwykle i wysusz — naturalnie lub przy użyciu suszarki. Użyj kosmetyku termoochronnego.
 2. Na metalową końcówkę zawiń cienkie pasmo włosów i przytrzymaj jedną ręką. W drugą weź prostownicę i ”zgrzej” nią owinięte pasmo, przejeżdżając po nim urządzeniem. Uważaj, żeby się nie oparzyć!
 3. Teraz powtórz czynność na reszcie włosów.
 4. Gotowe! Utrwal swoje afro lakierem do włosów.

3. Oszukane afro z warkoczyków. Jak je zrobić?

Oszukane afro wygląda nieco inaczej, ale jest o niebo prostsze w wykonaniu. Świetnie nada się dla osób z bardzo długimi włosami. Skręt włosów przy takiej fryzurze przypomina trochę drobny lok, a trochę efekt, jak możemy uzyskać po użyciu karbownicy.

 1. Umyj włosy, wypielęgnuj jak zwykle. Staraj się jednak unikać produktów, które mogłyby w efekcie obciążyć fryzurę. Pozwól im naturalnie przeschnąć, niech pozostaną wilgotne.
 2. Po jednej, jak i po drugiej stronie głowy zaplatamy dużo cienkich warkoczyków — przynajmniej kilka na każdą stronę.
 3. W takiej fryzurze idziemy spać.
 4. Rano sprawdzamy, czy warkoczyki na pewno wyschły. Jeśli tak, zaczynamy je rozplatać. Gotowe!
 5. Warto podkręcić nasze afro. Możemy lekko je natapirować i unieść u nasady przy pomocy lakieru lub pudru zwiększającego objętość włosów. Fryzurę oczywiście delikatnie utrwalamy lakierem.

Czy fryzura afro jest modna?

Jasne! Dziewczyny, w szczególności Brytyjki, tak pokochały ten look, że w niektórych salonach fryzjerskich jest możliwość zafundowania sobie półtrwałego afro w postaci doczepianych, syntetycznych włosów. Efekt utrzymuje się ok. 2 miesięcy i dłużej. To jednak dość kosztowny zabieg, za który trzeba zapłacić kilkaset włosów.

Afro aktualnie jest bardzo w trendach, ale możesz być spokojna, że ta fryzura będzie modna właściwie zawsze, ponieważ jest ponadczasowa. Kojarzy się głównie z dyskotekowym szaleństwem lat 80, ale sprawdzi się niemal w każdym wydaniu — świetnie będzie komponowała się ze stylizacjami boho i sportowymi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak zrobić afro

Fryzura afro to świetna propozycja dla wszystkich, którzy lubią trochę poszaleć ze stylizacją włosów.

jak zrobić afro

Przy odrobinie precyzji i cierpliwości każda z nas może od czasu do czasu sprawić sobie na głowie burzę drobnych loków.

jak zrobić afro

Ta charakterystyczna fryzura świetnie sprawdza się w codziennych stylizacjach.

jak zrobić afro

Wystarczy nieco ”poskromić” loki, by afro przeobraziło się w wytworną fryzurę wieczorową.

jak zrobić afro

Zobacz też:

 1. Ile lat ma Joanna Trzepiecińska? Czas się dla niej zatrzymał
 2. Prezent na walentynki dla niej. Najlepsze prezenty walentynkowe dla dziewczyny
 3. Sukienki na Walentynki. Najmodniejsze stylizacje, którymi oczarujesz partnera