Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Co jeść mając nadciśnienie? Przedstawiamy najlepsze, zdrowe przekąski
Dominika Bryś
Dominika Bryś 22.04.2021 20:51

Co jeść mając nadciśnienie? Przedstawiamy najlepsze, zdrowe przekąski

jeść mając nadciśnienie
fot. dan gold, www.unsplash.com
Pestki dyni

Tłuste ryby są doskonałym źródłem tłuszczów omega-3, które mają znaczące korzyści dla zdrowia serca. Tłuszcze te mogą pomóc obniżyć poziom ciśnienia krwi.

Jagody

Są skoncentrowanym źródłem składników odżywczych ważnych dla kontroli ciśnienia krwi, w tym magnezu, potasu i argininy, aminokwasu potrzebnego do produkcji tlenku azotu, który jest niezbędny do rozluźnienia naczyń krwionośnych i obniżenia ciśnienia krwi.

Zdrowa dieta jest niezbędna do obniżenia ciśnienia krwi i utrzymania optymalnego poziomu ciśnienia krwi, a badania wykazały, że włączenie niektórych pokarmów do diety, szczególnie tych bogatych w określone składniki odżywcze, takie jak potas i magnez, obniża poziom ciśnienia krwi. Co jeść mając nadciśnienie? Przedstawiamy najlepsze, zdrowe przekąski.

Owoce cytrusowe, w tym grejpfrut, pomarańcze i cytryny, mogą mieć silne działanie obniżające ciśnienie krwi. Są pełne witamin, minerałów i związków roślinnych, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego serca poprzez zmniejszenie czynników ryzyka chorób serca, takich jak wysokie ciśnienie.

Jagody są kojarzone z wieloma imponującymi korzyściami zdrowotnymi, w tym z ich potencjałem do zmniejszania czynników ryzyka chorób serca. Są one bogatym źródłem przeciwutleniaczy, w tym antocyjanów, które są pigmentami, które nadają jagodom ich żywy kolor.

Owoce cytrusowe
Łosoś i inne tłuste ryby

Fasola i soczewica są bogate w składniki odżywcze, które pomagają regulować ciśnienie krwi, takie jak błonnik, magnez i potas. Liczne badania wykazały, że jedzenie fasoli i soczewicy może pomóc obniżyć wysokie ciśnienie.

Fasola i soczewica

Tagi: