Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > "Jeżeli rozmiar kobiety przekracza 36, nie ma u mnie szans". Mężczyźni mu przyklaskują
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 10.02.2023 08:06

"Jeżeli rozmiar kobiety przekracza 36, nie ma u mnie szans". Mężczyźni mu przyklaskują

Mężczyzna
Eren Li z Pexels/ canva.com

Przeprowadzono ankietę, która miała wskazać, jakie kobiety pociągają mężczyzn. Szczególnie kilka wypowiedzi przepytywanych mężczyzn przykuwa uwagę. "Jeżeli rozmiar kobiety przekracza 36, nie ma u mnie szans" - wielu mężczyzn zgodziło się z tym zdaniem. 

Mężczyźni wolą szczupłe? Padły zdecydowane słowa

Obecnie coraz więcej oczu zwraca się ku samoakceptacji. Coraz większy nacisk kładzie się na zdrowy wygląd, zamiast na “brzuch do bikini” a celebrytki i internautki powoli rezygnują z filtrów i photoshopa. Na fałdki patrzymy coraz bardziej łaskawym okiem. Musi jednak minąć jeszcze wiele czasu, zanim świadome odżywianie i dbanie o takie ciało, jakim obdarzyła nas natura, wyprze bezrefleksyjny pościg za figurą z okładek magazynów.

W mediach nie brakuje skrajnych opinii na temat męskiej i kobiecej perfekcji. Potwierdza to ankieta przeprowadzona przez “The Sun”. Wypowiedzi przepytywanych mężczyzn z pewnością nie są zgodne z popularnym trendem “body positive”. Portal udowodnia, że ponad 87 procent mężczyzn zwraca uwagę na szczupłe kobiety — co więcej, zdaniem niektórych kandydatki powyżej pewnego rozmiaru nie mają szans. 

Przeżył śmierć kliniczną. Opowiedział, czego doświadczył przez 90 minut

"Taka kobieta nie potrafiłaby zadbać o dzieci, skoro nie dba sama o siebie"

Okazuje się, że dla znacznej większości ankietowanych szczupła, a nawet bardzo szczupła sylwetka to absolutna konieczność. 33-letni Reiss jest hydraulikiem. I choć przyznaje, że był w związku z kilkoma kobietami o nieco większych rozmiarach, tak naprawdę nigdy nie potrafił ich zrozumieć. 

Narzekanie na figurę i odkrywanie kompleksów było dla niego nie do pojęcia. Co więcej, kiedy dziewczyna, z którą był, straciła swoje filigranowe kształty, jasno dał jej do zrozumienia, że dla niego stanowi to problem. 

Podobnego zdania jest Kurtis - 23-letni manager i gwiazda reality show. Mężczyzna bardzo dba o swoją sylwetkę i nie wyobraża sobie, by u jego boku pojawiła się niewysportowana dziewczyna. Nadwaga jego zdaniem jest wynikiem lenistwa, nieróbstwa i nieporadności potencjalnej kandydatki. 

24-letni Zack idzie o krok dalej. 

- Rozmiar ponad 36 świadczy o nieprawidłowej diecie i nieróbstwie. Taka kobieta nie potrafiłaby zadbać o dzieci, skoro nie dba sama o siebie - podkreśla. 

Ankietowany zdaje sobie sprawę, że są mężczyźni, których pociągają krągłości i pulchniejsze kształty, jednak jego zdaniem absolutnie wykracza to poza pojęcie gustu. Upodobanie do większych kobiet nazywa fetyszem. 

Mężczyźni wskazują ideał kobiety. Co na ten temat mówi psycholog?

Jak przekazuje “The Sun”, psychologowie podkreślają, że nie ma nic zdumiewającego w takich, a nie innych statystykach. Z ich punktu widzenia wysportowana, szczupła, sylwetka kojarzy się dziś ze zdrowiem, wydajnością, dłuższym życiem, ale też pewnością siebie, a czasem nawet statusem materialnym (co, o ironio, zmieniło się diametralnie na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci).

Co więcej, według psychologów nie ma w tym nic dziwnego, że mężczyźni wolą szczupłe dziewczyny, ponieważ według badań, to właśnie one wydają się im lepszymi matkami, które mogłyby urodzić właśnie ich dzieci.

Specjaliści podkreślają również, że rozmiaru ukochanej osoby odgrywa wielką rolę tylko na samym początku relacji, a w związku z upływem czasu człowiek zaczyna dostrzegać w pierwszej kolejności inne walory.

Tagi: Mężczyzna