Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jolanta Kwaśniewska podjęła ważną decyzję. Mąż ogłosił ją Polakom
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 01.06.2023 11:22

Jolanta Kwaśniewska podjęła ważną decyzję. Mąż ogłosił ją Polakom

Jolatna Kwaśniewska
fot. KAPiF

Aleksander Kwaśniewski w ostatniej rozmowie dla "Graffiti" opowiedział o najnowszych planach żony, Jolanty Kwaśniewskiej. Była pierwsza dama już niedługo wraz z Polakami wyjdzie na ulicę. Wszystko przez decyzję Andrzeja Dudy.

W mediach nadal nie cichnie oburzenie z powodu podpisania przez prezydenta ustawy o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, nazywanej "lex Tusk". Swój sprzeciw okazuje coraz więcej gwiazd i znanych osób.

Jolanta Kwaśniewska sprzeciwia się kontrowersyjnej ustawie "lex Tusk"

Aleksander Kwaśniewski niedawno został zapytany o udział w marszu, który ma odbyć się 4 czerwca na warszawskich ulicach. Obchód zainicjowany przez lidera opozycji ma pokazywać sprzeciw wobec "drożyzny, złodziejstwa i kłamstwu, a popierać wolne wybory i demokratyczną, europejską Polskę".

Okazuje się, że obowiązki uniemożliwiają byłemu prezydentowi udziału w marszu. W imieniu jego rodziny wystąpi Jolanta Kwaśniewska.

Ja, niestety, wtedy będę w Gdańsku, ale moja żona będzie i zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby razem z nią wziąć udział i dołączyć do tego wydarzenia — zachęcał.

Ewa Kasprzyk zabrała córkę do kliniki medycyny estetycznej. Tak dziś wygląda Małgorzata Bernatowicz

Żona byłego prezydenta wraz z Polakami wyjdzie na ulicę

Jak przyznał Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska chce udziałem zachęcić Polaków do jedności. Były prezydent liczy na sporą frekwencję i zaangażowanie manifestujących.

Pod naszą fundacją będzie zbiórka, więc frekwencja będzie bardzo ważna. [...] Ważniejszy jest też nastrój. To ma pokazać taką pozytywną emocję. Że opozycja może wygrać, że jesteśmy do tego zdolni — tłumaczył.

O co chodzi z ustawą "lex Tusk"?

Kontrowersyjna ustawa budzi sprzeciw nie tylko opozycji, ale także międzynarodowych organizacji. Chodzi tutaj o obawy skierowania komisji w "przeciwników" obecnego rządu, z liderem opozycji na czele.

Do uprawnień powołanej grupy ma należeć m.in.: pozbawienie danej osoby wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych nawet do 10 lat, całkowita bezkarność w prowadzonych działaniach na rzecz ustawy czy brak jawności w dokumentacji komisji.

Zobacz zdjęcia:

Jolatna Kwaśniewska.jpg
fot. KAPiF

Źródło: Pudelek, Onet

Tagi: Styl życia