Kobieta.Swiatgwiazd.pl

TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News

Kaszmirowy blond to odcień, który pokochały gwiazdy i kobiety z całego świata. Tak wygląda luksusowy odcień

17 Listopada 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

O ile wiosna i lato sprzyja odważniejszym kolorom na głowie, o tyle zimą wiele kobiet stawia na bardziej stonowane, naturalne barwy. Salony fryzjerskie na całym świecie właśnie zdobywa niezwykły, bardzo elegancki odcień. Kaszmirowy blond pokochały nawet gwiazdy kina.

Modnych odcieni blondu było już wiele, ale ten jest naprawdę wyjątkowy. Nie tylko jest łatwy w utrzymaniu, ale daje efekt lekkości, a całość bardzo odmładza i wygląda niezwykle luksusowo. Jedną z jego fanek jest amerykańska aktorka i modelka Zoey Deutch.

Jak wygląda kaszmirowy blond?

Wspomniany rodzaj blondu nie jest pojedynczym kolorem, a raczej stylem koloryzacji, opartej na delikatnym, subtelnym rozjaśnianiu. Nazwa nie bez powodu nawiązuje do kaszmiru. Końcowy efekt ma bowiem być miękki, ciepły i prestiżowy oraz przypominać ręcznie tkaną materię.

Jasne i ciemniejsze odcienie są tu nakładane w bardzo dyskretny, finezyjny sposób, dzięki czemu cała fryzura wygląda bardzo harmonijnie i wielowymiarowo. Słynna angielska kolorystka Gemma Smidmore pokochała ten rodzaj blondu, podkreślając elegancki, wyszukiwany efekt i jego popularność na całym świecie.

Ciepłe i chłodne tony mieszają się w cieniutkich, zniuansowanych splotach. Na dodatek fryzura jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Nie wymaga ona ciągłych, bardzo częstych wizyt u fryzjera. Dzieje się tak z jednego prostego powodu.

Jak uzyskać kaszmirowy blond?

Dzięki temu, że koloryzacja jest bardzo subtelna , przy odrastaniu nie tworzą się ostre kontrasty i pojedyncze, wyraźnie widoczne linie. Całość ma bardzo miękką formę, pełną niuansów i światłocieni "utkanych" w misterny sposób, więc kiedy pojawia się odrost, nie rzuca się w oczy.

Efekt na głowie jest bardzo naturalny, a przy tym szykowny. Na dodatek włosy nie są narażone na zniszczenie podczas koloryzacji, ponieważ ze względu na rodzaj metody nie wymaga ona użycia dużych ilości rozjaśniacza.

Fakt ten pozwala więc utrzymać dobrą kondycję włosów bez konieczności wprowadzenia rewolucji w ich pielęgnacji. Sam odcień jest dzięki temu dużo cieplejszy, co daje szczególnie przyjemny efekt w chłodnych, zimowych miesiącach.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem

  3. O zaręczynach Cichopek i Kurzajewskiego ma dowiedzieć się cała Polska. Za wszystkim stoi żona Kurskiego?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Uroda

Apteczne kosmetyki. Tych produktów używają największe gwiazdy, kosztują grosze
Czytaj więcej >

Uroda

Siwe włosy to już przeszłość. 3 sposoby, by pozbyć się ich bez farbowania
Czytaj więcej >

Uroda

Domowa mikstura na zmarszczki. Przepis i właściwości
Czytaj więcej >

Uroda

Przepis na domową wcierkę z cebuli. Zapobiega wypadaniu włosów i poprawia ich kondycję
Czytaj więcej >

Uroda

3-sekundowy trik powiększający usta na wiele godzin. Kobiety oszalały na jego punkcie
Czytaj więcej >

Uroda

Jak pozbyć się ciemnych plam pod pachami? 5 domowych sposobów
Czytaj więcej >
Katarzyna Derda

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]