Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Zbędne kilogramy pojawiają się w różnych miejscach. Wiemy, czego nie jeść, aby nie przytyć
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 03.03.2021 14:47

Zbędne kilogramy pojawiają się w różnych miejscach. Wiemy, czego nie jeść, aby nie przytyć

Kilogramy
źródło: webniusy.com

Jak zrzucić zbędne kilogramy, które gromadzą się w najróżniejszych miejscach naszego ciała? W zależności od tego, gdzie odkłada się tłuszcz, można zastosować różne metody na odchudzanie.

Warto jednak w każdym przypadku starać się o konsultację z dietetykiem. Może się okazać, że dane składniki, które wykluczymy, będą nam potrzebne.

Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Tkanka tłuszczona w zależności od tego, jaką mamy sylwetkę i genetyczne uwarunkowania, potrafi odkładać się w różnych miejscach naszego ciała. Wpływ na to może mieć również… nasza dieta.

Przyczynę otyłości będziemy mogli więc zwalczyć, rezygnując z konkretnych produktów i zażywając ruchu. Jak to zrobić dla konkretnych typów sylwetki?

O tym, jak pozbyć się zbędnych kilogramów w odpowiedni sposób pisał portal Webniusy.pl, który zamieścił w swoim artykule również grafiki przedstawiające wszystkie typy otyłości.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Typy otyłości

Kilogramy

Pierwszy z typów występuje najczęściej wśród ludzi na całym świecie i wiąże się ze zbyt dużym spożyciem cukrów i tłuszczów. By spróbować się pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej należy znacząco ograniczyć spożywanie tych składników i koniecznie zadbać o ruch.

W drugim z typów czai się lęk i zajadanie stresów. By móc się go pozbyć, potrzebne jest duże samozaparcie i samokontrola, którą często trudno osiągnąć bez pomocy specjalisty – dietetyka i psychoterapeuty.

Za trzeci typ odpowiada przede wszystkim gluten i zaburzenia równowagi hormonalnej (często związane z okresem dojrzewania, menopauzy lub z ciążą). W takim wypadku warto unikać alkoholu i nikotyny, zrezygnować z pieczywa przynajmniej na jakiś czas, udać się w razie potrzeby do endokrynologa, by sprawdzić, co dzieje się z naszymi hormonami. Warto również zmienić tryb życia z siedzącego i poszukać jakichś aktywności ruchowych.

Za czwarty typ odpowiedzialny jest metabolizm – brzuch może wydawać się nadęty jak balon. Warto w takim przypadku unikać ciężkostrawnych produktów i alkoholu – nasz organizm sobie z nimi nie najlepiej radzi. Lepiej polubić się w tym wypadku z ruchem, owocami i warzywami.

Piąty typ wynika, niestety, z obciążeń genetycznych i niewiele można zrobić, by coś w nim zmienić. Wynika on z proporcji ciała. Przy zdrowej diecie i ruchu można jednak nadać ciału miłych, wypracowanych krągłości.

Ostatni, szósty typ, dotyczy głównie osób o siedzącym trybie życia, a w szczególności takich, które spędzają na siedzącą ponad 8 godzin dziennie. W tym wypadku pomoże głównie ruch.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [webniusy.com]