Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Kinga Rusin surowo o MET Gali. Wytknęła wszystkie skandale z udziałem Karla Lagerfelda
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 05.05.2023 08:53

Kinga Rusin surowo o MET Gali. Wytknęła wszystkie skandale z udziałem Karla Lagerfelda

Kinga Rusin
fot. KAPiF

Kinga Rusin opublikowała w swoich mediach społecznościowych bardzo emocjonalny wpis. Poruszyła w nim bardzo ambiwalentny wizerunek Karla Lagerfelda, uważanego za jeden z filarów współczesnej mody. Mężczyzna zdecydowanie nie był kryształowy.

Kilka dni temu w Nowym Jorku odbyła się Met Gala: wydarzenie, jakie od dekad skupia największe gwiazdy światowego formatu. W tym roku jej temat oraz obowiązujący dress code miał nawiązywać właśnie do postaci kontrowersyjnego projektanta.

Kinga Rusin z goryczą o Met Gali 2023

Lagerfeld zmarł 19 lutego 2019 roku. Anna Wintour, redaktorka naczelna amerykańskiego „Vogue'a”, która od trzech dekad niepodzielnie rządzi obchodami Met Gali, zdecydowała, że to właśnie jego postaci zostanie oddany hołd w tym roku.

Rusin w najnowszym wpisie na Instagramie stwierdziła, że ma w związku z tym bardzo mieszane uczucia. „Lagerfeld, którego dorobek fetowano, zasłynął nie tylko z projektowania ubrań, ale też z bardzo kontrowersyjnych opinii” zaczęła swój post dziennikarka, po czym przytoczyła najważniejsze przewinienia projektanta. 

Tak Roksana Węgiel ubrała się na maturę. Góra skromnie, ale nie chciała wyglądać jak grzeczna uczennica

Kinga Rusin wymienia problemy z Karlem Lagerfeldem

Wyszydzał ruch #metoo. Mówił: „Jeśli nie chcesz, żeby ktoś na Tobie rozciągał majtki, nie zostawaj modelką, idź do zakonu, akurat teraz trwają rekrutacje”. Bronił kolegów z branży oskarżonych o niewłaściwe zachowanie wobec modelek, ironizował na temat aktorek oskarżających Weinstaina o gwałt. Wyśmiewał fakt, że „przypominają” sobie o tym, co je spotkało po latach. Najwyraźniej Lagerfeld nie był ofiarą przemocy. Szczęściarz – pisała z goryczą Rusin.

Dziennikarka zaznaczyła, że to nie jedyna kwestia, za którą projektant wyśmiewał kobiety. Nie tolerował bowiem kobiet o choćby odrobinę okrąglejszych kształtach. Był też przeciwny pomocy uchodźcom z Syrii.

Kinga Rusin o Karlu Lagerfeldzie: To wszystko dla mnie zawsze będzie skazą

To wszystko dla mnie zawsze będzie skazą na jego wizerunku. Niezależnie od tego czy był genialnym projektantem” pisze ze smutkiem Kinga. Po chwili zwraca też uwagę na słowa samej organizatorki Met Gali.

„Oddajemy dziś hołd projektantowi, a nie człowiekowi” powiedziała, tłumacząc się w wywiadzie, Anna Wintour, naczelna amerykańskiego Vogue’a i organizatorka Met Gali. Nie potrafię oddzielić tak łatwo jak ona jednego od drugiego – zaznaczyła na koniec Rusin.

O samej tegorocznej Met Gali przeczytacie więcej TUTAJ.

Zobacz zdjęcia:

Kinga Rusin (10).jpg
fot. KAPiF
Kinga Rusin (11).jpg
fot. KAPiF
Kinga Rusin (9).jpg
fot. KAPiF
Tagi: Moda MET Gala