Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Kolczyk w pępku: przebieg, gojenie i inne fakty, które musisz wiedzieć, zanim udasz się do piercera
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 21.09.2023 14:08

Kolczyk w pępku: przebieg, gojenie i inne fakty, które musisz wiedzieć, zanim udasz się do piercera

Sergey Causelove/Canva, Kolczyk w pępku
Fot. Sergey Causelove/Canva, Kolczyk w pępku

Kolczyk w pępku był bardzo popularny w latach 2000. Teraz wraca i zachwyca minimalistyczną formą. Warto jednak wiedzieć, jak wygląda gojenie, przebieg zabiegu, a także od ilu lat można go zrobić. Sprawdź najważniejsze informacje o przekłuciu pępka, a także ile kosztuje piercing w tym miejscu.

Ile kosztuje kolczyk w pępku: zabieg

Piercing znowu zaczyna być modny. Co ciekawe nie tylko u młodych dziewczyn, ale również wśród dojrzałych kobiet. Dużą popularnością cieszą się kolczyki w pępku, które dodają seksapilu i kobiecości. Zanim jednak zdecydujesz się na wizytę u piercera, warto sprawdzić, jak wygląda zabieg.

Zacznijmy od tego, ile kosztuje kolczyk w pępku. Taki zabieg wraz ze specjalną biżuterią wykonaną ze stali chirurgicznej, kosztuje od 150 do 200 zł, w zależności od miejsca i miasta, w którym znajduje się salon.

Nosiły go największe ikony mody, a nawet królowa Elżbieta. Ten żakiet znowu robi furorę, a do tego kupisz go w sieciówkach

Od ilu lat można zrobić sobie kolczyk w pępku?

Kiedyś wszystkie zabiegi związane z przekłuwanie ciała można było wykonywać od 18. roku życia. Teraz w wielu salonach wystarczy, że osoba chętna na przekłucie pępka, ma ukończone 16 lat. Warto jednak sprawdzić taką informację indywidualnie w konkretnym salonie piercingu.

Kolczyk w pępku: zabieg
Fot. yurakrasil/Canva, Kolczyk w pępku: zabieg

Należy wspomnieć, że kolczyk można zrobić zarówno na skórze, która z góry otacza pępek, a także na dolnej części, a cena w tym przypadku nie ulega zmianie.

yurakrasil/Canva, Kolczyk w pępku: zabieg
Fot. yurakrasil/Canva, Kolczyk w pępku: zabieg

Jak wygląda gojenie po przekłuciu pępka?

Przyjmuje się, że pełne wygojenie pępka następuje dopiero po 6 miesiącach. Wówczas można swobodnie wymienić kolczyk, a nawet jeśli przez kilka miesięcy zrezygnujemy z noszenia biżuterii w tym miejscu, dziurka nie zarośnie na stałe.

Od razu po zabiegu należy zachować pełną higienę tego miejsca. Trzeba unikać wizyt na basenie, a także długich kąpieli. Do tego niewskazany jest wysiłek i ubrania, które ściskają ten obszar. Należy także pamiętać, aby dwa razy dziennie przemywać miejsce przekłucia płynem antybakteryjnym, a dodatkowo na noc smarować maścią odkażającą, która ma na celu zapobiec rozwojowi bakterii i drobnoustrojów.

Samo przekłucie pępka nie należy do najprzyjemniejszych, jednak zabieg jest krótki, a efekt naprawdę zachwyca.

Dezynfekcja po przekłuciu pępka
Fot. Iurii Krasilnikov/Canva, Dezynfekcja po przekłuciu pępka