Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Kosmetolożka wyjaśnia, jakie są najlepsze sposoby na zmarszczki. Stać cię na każdy z nich!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 05.09.2023 09:36

Kosmetolożka wyjaśnia, jakie są najlepsze sposoby na zmarszczki. Stać cię na każdy z nich!

zmarszczki, pexels
fot. pexels

Denisse Serrano, to kosmetolożka, która chętnie udziela rad w mediach społecznościowych. Mówi o tym, jak np. uniknąć oznak starzenia. W jednym ze swoich filmów opowiedziała, jakich produktów używać, aby nie dopuścić do powstawania widocznych zmarszczek. Okazuje się, że potrzebne są dwa produkty, które wcale nie są drogie.

Jak pozbyć się zmarszczek? Kosmetolożka ma na to swoje sposoby

Denisse Serreno na swoim koncie na TikToku opublikowała film z podpisem: “kilka tanich porad na temat przeciwdziałania starzeniu się, których mogę ci udzielić, bez doprowadzenia cię do bankructwa”. 

Tytuł wcale nie wprowadza w błąd, bowiem sposoby, które prezentuje wcale nie kosztują dużo! To tanie produkty, które pomogą ci zachować jędrną i gładką skórę. Są wskazane zarówno przy pierwszych oznakach starzenia, ale i w wieku dojrzałym, kiedy każdy dzień może nieść ze sobą kolejne znaki czasu na szyi i twarzy.

Najpiękniejsze dodatki do domu z Sinsay i Pepco. Jesienny klimat stworzysz już od 15 złotych

Tani sposób na zmarszczki. Ten krem powinnaś mieć w swojej kosmetyczce

Kosmetolożka w swoim filmiku wymienia dwa najważniejsze sposoby, a pierwszy z nich, to używanie kremu z filtrem SPF. Promienie słońca podrażniają skórę i przyczyniają się do tego, że zmarszczki są bardziej widoczne. Podczas malowania się, nawet jeśli decydujesz się na minimalistyczny makijaż, nie pomijaj kremu z filtrem, aby zmniejszyć ryzyko pogłębienia się zmarszczek. 

Ceny kremów SPF na polskim rynku zaczynają się już od 12 zł. Denisse radzi, aby używać ich codziennie.

Jak pozbyć się zmarszczek? Drugi sposób kosmetolożki

Zdaniem kosmetolożki, drugim kluczowym produktem, w drodze do zachowania młodego wyglądu jest… retinol, lub tzw. retinoid. Jak nazwać to prościej? To miejscowo stosowana witamina A. 

O ile krem SPF może pomagać w zapobieganiu pojawiania się nowych zmarszczek, o tyle witamina A będzie niwelowała już powstałe oznaki starzenia. Co najważniejsze, pomaga też na inne zmiany skórne, takie jak przebarwienia, czy wypryski. Reguluje również produkcję sebum. Cena maści z witaminą A, to około 4 zł.