Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Fryzury dla kręconych włosów. Najmodniejsze uczesania, w których olśnisz wszystkich
Monika Jeleniak
Monika Jeleniak 13.11.2019 11:52

Fryzury dla kręconych włosów. Najmodniejsze uczesania, w których olśnisz wszystkich

Fot.: Instagram

Kręcone włosy: fryzury, na które powinnaś się zdecydować. Drobne spiralki, spływające z czoła, gęste loki ozdabiająca nasze ramiona czy puszyste afro i naturalne kędziorki- wszystkie te uczesania łączy słowo skręt. Kobiece fale są niezwykle eleganckie, romantyczne i fantazyjne. Dodają kokieterii, a innym razem- wydają się odpowiednie na eleganckie spotkanie. Mamy dla was mnóstwo inspiracji na idealną stylizację fryzur w zakręconym wydaniu!

Falowane włosy na przestrzeni lat były wyznacznikiem bieżących trendów. Wystarczy spojrzeć na tzw. złote lata Hollywood, kiedy filmowe produkcje zdominowały drobne loki aktorskich piękności. Rita Hayworth, Lauren Bacall, Marlene Dietrich- ich fale wyznaczyły nowe standardy w świecie fryzjerstwa. Obecnie przeżywamy renesans tych niezwykle inspirujących fryzur, które niegdyś zdominowały nie tylko ekrany, ale również cały świat! Zobacz, jak je przygotować!

Fryzury: włosy kręcone

Niezależnie od tego, czy masz krótkie, czy długie kosmyki włosów- wszystkie możesz skręcić! Niestety badania pokazują, że nieduży procent ludności może pochwalić się wyjątkowo bujną kędzierzastą czupryną. Raczej dominują delikatne fale, które ma większość nas przy okazji zetknięcia fryzury z wodą- podczas wilgoci. Jednak rzeczywiście drobne fale, które towarzyszą nam od urodzenia są na wagę złota i można je nazwać prawdziwym hojnym upominkiem od natury.

Gdy życie poskąpiło cię bujnej czupryny, wystarczy kilka sprawdzonych metod, które zamienią twoje proste kosmyki w małe sprężynki. Jak zwykle, gdy mowa o historii, starożytny Egipt może poszczycić się pierwszymi zabiegami doskonalenia puszystej trwałej, o falowanym zabarwieniu. Jak tego dokonywały kobiety w tamtym okresie? Ok. 2000 r. p.n.e. specjaliści wykazali, że mieszkanki krainy nad Nilem nawijały swoje długie włosy na patyczki, które zostały uprzednio pokryte błotem. Tak przygotowaną fryzurę wystawiały na niemalże palące słońce. Choć dzisiaj ondulacja wygląda nieco inaczej, sam charakter nawijania kosmyków na fryzjerskie gadżety wciąż jest aktualny w wielu salonach.

Dlatego przygotowując proste włosy do falowanej fryzury powinnaś udać się do fryzjera, lub po prostu przygotować potrzebne rzeczy do procesu w domu. Wystarczy też dobrej jakości lokówka, która umożliwi ci zrobienia sprężystych loczków we własnej łazience. Gdy skończysz, możesz zacząć szukać inspiracji na fantazyjne upięcie do pracy!

Fryzury na kręcone włosy

Kręcone włosy: fryzury mogą być naprawdę różne. Wszystko zależy od sytuacji, na którą chcesz przygotować daną stylizację. Zacznijmy od długich pasm, które pozwalają nam na zrobienie wiele ciekawych rozwiązań w zakresie fryzury. Możemy je dowolnie upiąć, skręcić w koczek, puścić luźno czy zapleść w warkocz, który będzie wówczas wyglądać jak długi wąż schodzący po naszych plecach.

Jednym z najbardziej efektownych upięć to zdecydowanie kok, który będzie ozdobą całej twojej sylwetki! Jednocześnie zwieńczy twoją doskonałą osobę, ponieważ zrobisz go na samym czubku głowy! Jak uzyskać taki efekt? Wystarczy przeczesać włosy od góry do dołu, a następnie powtórzyć czynność, tylko odwrotnie- tym razem od końcówek do nasady. W ten sposób lekko napuszysz swoje fale, aby mogły lepiej przystosować się do upięcia. Następnie lekko nastroszone pasma zbierz w garść i zwiąż w gumkę. Koński ogon okręć dookoła własnej osi- w wyniku takiego procesu na tyłach twojej potylicy powstanie coś w rodzaju kokonu z loków.

Gdzie sprawdzi się taka fryzura? Możemy ci ją zaproponować do pracy i niezobowiązujące spotkanie z koleżankami.

Kręcone włosy: fryzury

Długie włosy to idealny materiał na naszą ulubioną fryzurę, która sprowadza się w zasadzie do braku fryzury. Długie włosy luźno puszczone na plecy aż proszą się o nieprzyprawianie ich zbędnymi ozdobnikami, dlatego jedynie zadbaj w tym przypadku o falowane końcówki. Tak uczesane pasma były szczególnie modne w latach 70. XX w. – koniecznie sprawdź aktorkę Farah Fawcett– i sprawdzają się do dziś. Żeby uzyskać taki efekt potrzebujesz niewielkiego wkładu własnego- wystarczy, że dobrze je przeczeszesz i nawiniesz na lokówkę końce włosów.

Kręcone włosy: fryzury dla pań o bujnych loczkach są szczególnie efektowne, gdy są gęste. Za pomocą najprostszego warkocza jesteś w stanie pokazać światu swoje okazałe pasma. Rozczesz włosy, aby nie były splątane. Następnie przedziel je na trzy pasma, z których upleciesz najzwyklejszy splot. Gdy uzyskasz efekt kłosa, możesz nieco nastroszyć pasma, by warkocz uzyskał odpowiednia grubość. Ten trick pozwoli ci na pochwalenie się bujnymi lokami, które będą wyglądać niezwykle naturalnie i efektownie w tym wydaniu!

Fryzury: włosy kręcone krótkie

Jeżeli możesz pochwalić się sporą krótkością włosów, to koniecznie wykorzystaj swoje zasoby naturalne do kolejnej z naszych inspiracji. Pokombinuj z przedziałkiem- czasami najprostsza zmiana może wydobyć z ciebie inne oblicze! Przeczesany na lewą stronę może wzbudzić w tobie drzemiącą gwiazdę starego Hollywood, o której wyżej już wspominałyśmy. Wówczas wystarczy lekko natapirować końcówki po obu stronach, które ozdobią twoją twarz niczym wianek!

Drobna czuprynka to również świetny pretekst do poeksperymentowania z cięciem. Niezwykle ciekawie wyglądają falowane boby z prostą grzywką, którą uzyskasz u dobrego specjalisty z zakresu fryzjerstwa. Kręcone włosy: fryzury krótkie jak najbardziej będą podkreślać twój niebanalny charakter. Aby uzyskać efekt buntowniczki możesz zainspirować się dziką i nieujarzmioną czupryną modelki Mice Arganaraz. To właśnie jej niecodzienną urodą, w tym uczesaniu, zachwycali się najwięksi projektanci mody!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kręcone włosy: fryzury

Kręcone włosy: fryzury dla długich pasm, jak widać, mogą być bardzo efektowne!

Kręcone włosy: fryzury

Długie pasma przeczesz na bok- zobacz, jak świetnie ta prosta fryzura odświeża twój cały look!

Kręcone włosy: fryzury

Kręcone włosy: fryzury mogą być bardzo proste, ale efektowne. Podwinięte końcówki to klasyka fryzjerskiego gatunku!

Kręcone włosy: fryzury

Kręcone włosy: fryzury Mici Arganaraz są świetną inspiracją dla buntowniczek i kobiet o ciekawym charakterze. Jak widać, krótkie cięcie wciąż jest w modzie!

Kręcone włosy: fryzury

Bujna czuprynka o mocnych skrętach może towarzyszyć ci na różnych wydarzeniach. Jest idealna na bankiet, spotkanie biznesowe czy na niezobowiązujące wyjście do muzeum!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wazelina dobra na wszystko! 10 ZASKAKUJĄCYCH zastosowań
  2. Single są szczęśliwsi i lepiej żyją? Zaskakujące wyniki badań
  3. Jak kiedyś wyglądała Agnieszka Chylińska? Największa metamorfoza w Polsce!