Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Krótkie paznokcie 2024. Elegancja i klasyka znowu w modzie
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 12.03.2024 17:06

Krótkie paznokcie 2024. Elegancja i klasyka znowu w modzie

Paznokcie
Fot. Canva/margio20, Pexels/Алеся Горбунова

Dla wielu osób długość paznokci nadal pozostaje przeszkodą w drodze do osiągnięcia wymarzonego manicure. Najprościej mówiąc, im dłuższy paznokieć, tym większa powierzchnia dla bardziej ekstrawaganckiego wzoru. To sprawia, że wiele osób, które nie przepadają za długimi paznokciami, czuje się zablokowanych, jeśli chodzi o styl. Nie ma się jednak co martwić — wiemy, jak zmaksymalizować potencjał nawet najkrótszych paznokci. 

Krótkie paznokcie 2024

Krótkie paznokcie stają się coraz bardziej popularne, zarówno ze względu na swoją praktyczność, jak i estetykę. Choć nie dysponują taką powierzchnią do tworzenia zdobień jak długie paznokcie, to nadal pozwalają na eksperymentowanie z kolorami, wzorami i stylami. Krótkie paznokcie często są łatwiejsze w pielęgnacji i codziennej pracy, co czyni je idealnym wyborem dla osób aktywnych i zajętych. 

Modne są zarówno jednolite pastelowe odcienie, jak i minimalistyczne wzory, które dodają paznokciom subtelny urok. W dodatku krótkie paznokcie są uniwersalne i pasują do wielu stylizacji, od casualowych po bardziej eleganckie, co czyni je świetnym wyborem dla każdej okazji.

Paznokcie czerwone, różowe i nude w ciekawym wydaniu. Pora zaszaleć

Jak malować krótkie paznokcie?

W przypadku krótkich paznokci powinniśmy unikać kontrastujących kolorów, takich jak biały lub czarny, które mogą sprawić, że paznokcie będą wydawać się mniejsze. Lepiej wybierać kolory przezroczyste, pastelowe lub w odcieniach cery, aby zatrzeć granicę między paznokciem a skórą. 

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby krótkie paznokcie stały się widoczne, jest zabawa kolorem - manicure skittle. Oznacza to noszenie innego odcienia na każdym paznokciu. Aby przenieść ten trend na wyższy poziom, można nadać mu monochromatyczny obrót i nosić ten sam kolor w różnych odcieniach i tonach - mowa np. o jasnoróżowym, baby pink i gorącym różu. Subtelny gradient wyróżni paznokcie.

Można również wypróbować bardziej skomplikowane wzory. Konkretnie myślimy o liniowych i pasiastych teksturach, które przechodzą od naskórka do wolnej krawędzi. Taki układ da optyczne złudzenie wydłużenia paznokcia.

Jak ozdabiać krótkie paznokcie?

Jedną z propozycji manicure krótkich paznokci będą przylepiane ozdoby. Na środku każdej płytki przykleimy jedną naklejkę lub ozdobne diamenciki w różnych kształtach. Taki styl wygląda naprawdę uroczo, zwłaszcza w połączeniu z pastelowymi kolorami.  

Przy krótkich paznokciach sprawdzi się także i klasyczny french. Będzie dobrym akcentem do kwadratowego lub owalnego krótkiego manicure. Można przy nim poeksperymentować z innymi kolorami niż tradycyjny biały. Z łatwością wypróbujmy także najnowszy trend — french ombre.

Jeśli nie jesteśmy aż tak uzdolnieni w dziedzinie ręcznego malowania wzorów paznokci, linie i kropki to dwie z najłatwiejszych kreacji do samodzielnego wykonania. Ich połączenie może prowadzić do różnych wariacji, które są ekscentryczne, geometryczne i łatwe do zrobienia.

Jedną z modnych stylizacji paznokci, która wygląda świetnie niezależnie od tego, z jak dużą powierzchnią się pracuje, jest chromowane wykończenie. Jedna warstwa chromowanego proszku na wierzchu typowego manicure żelowego tworzy niewiarygodny połysk - niezależnie od koloru pod spodem.