Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jaki kształt paznokci jest najlepszy? Jak je zrobić? Trendy 2020
Dominika Bryś
Dominika Bryś 29.05.2020 17:08

Jaki kształt paznokci jest najlepszy? Jak je zrobić? Trendy 2020

kształt paznokci
fot. www.unsplash.com, tiko giorgadze

Idealnie wyprofilowany manicure to podstawa ich dobrej stylizacji. Odpowiedni kształt paznokci sprawia, że palce i dłonie wyglądają smuklej. Jest to niezbędna baza, o której powinniśmy zawsze pamiętać. Paznokieć powinien być wyprofilowany odpowiednio do kształtu jego płytki. Tylko wtedy będzie on wyglądać korzystnie. Chcesz dowiedzieć się, jak wykonać perfekcyjny manicure? Jakie są obowiązujące trendy w 2020 roku? Jaki kształt paznokci będzie najlepszy dla Ciebie? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najmodniejszych i najpiękniejszych manicure 2020. Pamiętajcie, że każdy z tych kształtów w połączeniu z nowymi kolorami może stworzyć całkowicie inny, interesujący efekt. Warto eksperymentować!

Kształt paznokci: migdałki

Paznokcie o mocno zwężonych bokach z zaokrąglonym wykończeniem, przypominające kształt migdała będą pasować do osobom o długiej płytce. Taka stylizacja sprawdzi się nawet u osób z cienkimi paznokciami. Ten wyrafinowany i elegancki manicure wydłuży nawet krótkie i szerokie palce, dając im piękny kształt.

Kształt paznokci: owalne

Jeżeli Twoja płytka jest krótka i szeroka, owalny kształt paznokcia sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Optycznie wydłuży on i zwęzi płytkę, przez co palce będą wyglądały na szczuplejsze. By wykonać ten manicure, piłuj paznokieć lekko zaokrąglając go po obu stronach, w kierunku środkowej części paznokcia. Wykonany stylizacja powinna przypominać kształt jajka.

Kształt paznokci: szpiczaste

Manicure wykonany na długich paznokciach z mocno szpiczastym wykończeniem. Jest to pomysł dla kobiet lubiących odważne rozwiązania w stylizacjach. Tak zdefiniowany manicure z całą pewnością najmocniej wyróżni się na tle innych. To ulubiony kształt wielu gwiazd, takich jak np. Rihanna.

Kształt paznokci: balerina

Ten wyrafinowany i elegancki kształt można wykonać na bardzo długich paznokciach. Jeszcze bardziej wysmukli on jego wygląd. Wykonuje się go, formując kształt przypominający pantofel baleriny.

Kształt paznokci: zaokrąglone

Ta stylizacja odwzorowuje naturalny kontur paznokcia. Będzie ona idealna dla kobiet, które mają krótsze i grubsze palce u rąk. Zaokrąglone paznokcie sprawią, że będą one wyglądać na dłuższe. Jest to idealny manicure dla osób, które nie mają czasu na wizyty w salonie, jak i dla tych które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci.

Kształt paznokci: kwadrat

Taka stylizacja idealnie sprawdza się w przypadku naszego ulubionego, klasycznego french manicure. Są to mocno wyprofilowane paznokcie, przypominające kształt prostokątny. Najlepiej sprawdzą się u osób, które mają długie i smukłe palce oraz dłonie. Jest on łatwy w utrzymaniu i sprawi, że paznokcie staną się mocniejsze i nie będą miały tendencji do łamania się.

Kształt paznokci: trumienki

Tę stylizację tworzy się delikatnie zwężając pod skosem paznokieć w kierunku jego końca. Wykończenie manicure jest mocno ścięte na prosty i ostry kształt. Jest to stylizacja, którą można wykonać wyłącznie na bardzo długich paznokciach. Ten kształt to największy hit 2020, który uwielbiają kobiety na całym świecie.