Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Laminacja włosów za 2 złote jest możliwa! Produkt z kuchennej szafki da efekt jak od najlepszego fryzjera
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 18.09.2023 16:23

Laminacja włosów za 2 złote jest możliwa! Produkt z kuchennej szafki da efekt jak od najlepszego fryzjera

kisiel, laminacja włosów, fot. pexels
pexels, laminacja włosów, kisiel

Kreatywność włosomaniaczek nie zna granic! Laminowanie włosów żelatyną i galaretką, to nie koniec. Przyszedł czas na kisiel, który nie tylko ładnie pachnie, ale i daje efekt odżywionych i pięknych włosów, jak po drogim zabiegu u fryzjera! Sposób na proste włosy osiągniesz za niecałe dwa złote. Jak to zrobić?

Laminacja włosów. Na czym polega i jaki daje efekt?

Laminacja włosów polega na prowadzeniu do łuski włosa potrzebnych substancji, które mają na celu jej rewitalizację. Dzięki temu, włos staje się mocniejszy i odżywiony. Co więcej, włosy stają się bardziej gładkie i proste, co często uszczęśliwia osoby, które nie znoszą puszenia, czy kręcenia się kosmyków. Zazwyczaj cena takiego zabiegu w salonie fryzjerskim wynosi od 500 do 700 złotych.

Jak zmieścić najwięcej ubrań w bagażu podręcznym? Wprowadzono nowe, bardzo surowe zasady!

Domowe laminowanie włosów. Hitem na Instagramie do niedawna był trik z galaretką

Laminacja włosów galaretką może brzmieć dość… ryzykownie, ale okazuje się, że jest bardzo skuteczna! Polega na tym, że do gęstniejącej galaretki dodajemy ulubioną odżywkę, oraz olej. Sprawdzi się np. kokosowy. Taką miksturę należy nałożyć na pasma od nasady, a następnie zawinąć folią. Po 15 minutach folię można zdjąć, a włosy umyć. Jeśli zabieg będziemy powtarzać raz w tygodniu, pożądany efekt utrzyma się bardzo długo.

Laminacja włosów za pomocą kisielu. Czy to najlepsza metoda?

Najnowszym odkryciem włosomaniaczek jest laminacja włosów przy pomocy kisielu! Słodki przysmak również ma w sobie wartościowe dla włosów składniki, a dokładniej mąkę ziemniaczaną. Często w kisielu znajduje się też kwasek cytrynowy. Ten produkt bardzo wygładza włosy, a także zamyka łuski, przez co kosmyki wydają się być lśniące i stają się wyjątkowo miękkie. 

Kisiel na włosy nakładamy podobnie, jak galaretkę. Dodajemy jedynie ulubioną maskę na włosy, zamiast oleju. Czekamy aż kisiel przestygnie, nakładamy pasmo po paśmie i zawijamy. Taka forma laminacji bardziej wyprostuje włosy niż metoda z galaretką. Zapach również będzie bardziej intensywny.