Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Trik, o jakim nie powie ci żadna kosmetyczka. Makijaż zmyjesz taniej, a cera ci podziękuje
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 21.02.2021 13:46

Trik, o jakim nie powie ci żadna kosmetyczka. Makijaż zmyjesz taniej, a cera ci podziękuje

makijaż
fot. nicoletaionescu, canva.com

Czy istnieje demakijaż doskonały? Okazuje się, że tak i jest na to jeden prosty trik, o którym nie powie ci żadna kosmetyczka. Twój makijaż nie chce się domyć, a ty zmęczona po całym dniu nie masz siły z nim walczyć do ostatniej smugi na policzku? Istnieje na to dużo lepszy i tańszy sposób niż waciki. Twoja cera i portfel z pewnością ci za to podziękują.

Każda osoba, która maluje się na co dzień doskonale wie, że przed pójściem spać trzeba oczyścić skórę ze wszelkich kosmetyków, które mamy na twarzy. Większość z nas robi to płatkami kosmetycznymi, a zdaniem wielu ekspertów to poważny błąd.

Makijaż można zmyć taniej, a cera ci podziękuje

Okazuje się, że popularne płatki kosmetyczne, które niemal każda z nas ma w swojej łazience, niezbyt dobrze służą naszej cerze. Zdaniem niektórych kosmetologów, w tym także Bożeny Społowiecz, która jest autorką książki Skin Coach, zdecydowanie lepiej jest używać chociażby aptecznych gazików niejałowych.

Ta niewielka zmiana może przynieść nam wiele korzyści. Jedną z nich jest większa oszczędność, ponieważ takie gaziki kosztują zdecydowanie mniej niż płatki kosmetyczne i są bardziej wydajne.

W jednym opakowaniu może się ich znajdować aż 100 sztuk. Każda z nich ma rozmiary 10×10 cm co w efekcie daje nam naprawdę sporo materiału do wykorzystania. Musicie przyznać, że takie rozwiązanie wydaje się logiczne.

Jeśli tematy ekologii nie są ci obojętne, rozwiązanie z gazikami spodoba ci się podwójnie. Nie dość, że są tańsze, to jeszcze w mniejszym stopniu przyczyniają się do zaśmiecania środowiska naturalnego.

Pomyśl sama, płatki kosmetyczne pakowane są w foliową torbę, która będzie się rozkładać przez kolejne 1000 lat! Z kolei gaziki zabezpieczane są papierem, a co więcej ulegają biodegradacji.

Trik na demakijaż

Okazuje się, że to nie koniec szeregu zalet gazików. Ich faktura pozwala na wykonanie bardzo delikatnego peelingu mechanicznego. Już nie musicie spędzać nad tym dodatkowych kilku minut, wystarczy, że będziecie ich używać do oczyszczania twarzy.

Jednak jeśli stawiacie na bardzo delikatną pielęgnację i nieco szorstka faktura może was odstraszać nic straconego! Na rynku są dostępne również niejałowe gaziki bawełniane wykonane z włókniny.

Co więcej, za pomocą gazików nasza cera zostanie lepiej oczyszczona, ponieważ skuteczniej „wymiatają” one zanieczyszczenia. W dodatku są nieco bardziej plastyczne od płatków i pozwalają nam dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc na twarzy.

Znacie to uczucie, kiedy wacik za bardzo się namoczy i rozwarstwi? Przez coś takiego zostawia nieprzyjemne kłaczki, których trzeba się osobno pozbywać. Chyba nie trudno odgadnąć, że z gazikami nie ma takiego problemu. To jak? Skusicie się, aby wypróbować nowy sposób na demakijaż?

Równie świetnym sposobem na demakijaż, jest rozpuszczanie kosmetyków olejkami. Jaki najlepiej wybrać? O tym pisaliśmy >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

makijaż

Okazuje się, że płatki kosmetyczne mają wiele wad.

makijaż

Zamiast nich spróbuj użyć gazików. Twoja cera i portfel ci podziękują!

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.interia.pl