Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Makijaż, który wysmukli Twoją twarz
Martyna Cikacz
Martyna Cikacz 26.07.2018 12:00

Makijaż, który wysmukli Twoją twarz

Jak wyglądać szczuplej
fot. unsplash.com Matheus Ferrero

Makijaż stał się sztuką, a kobiety chętnie wykorzystują możliwości, które daje. Przy pomocy makijażu, jesteśmy w stanie intensywnie powiększyć oko, a także podkreślić naturalne rysy twarzy. Mało tego, w bardzo prosty sposób można wysmuklić twarz i uwydatnić w niej to, co chcemy. Sprawdźcie, jak wysmuklić twarz i idealnie podkreślić naturalne rysy twarzy. 

Makijaż twarzy stał się niesamowicie popularny, a przy jego pomocy można zakryć niemal wszystkie mankamenty. Odpowiednio wykonturowana twarz może nabrać całkowicie innych rys, a jak się okazuje, nie jest to sztuka trudna do opanowania. Konturowanie twarzy stało się sztuką makijażu, której uczy się niemal każda kobieta. Na czym tak naprawdę polega i jak je prawidłowo wykonać, aby nadać twarzy pożądanego wyglądu?

Konturowanie zdecydowanie wyszczupla twarzy i nadaje jej nie tylko wymarzony kształt, ale i uwydatnia rysy twarzy. Warto przeanalizować budowę swojej twarzy, aby podjąć decyzję, jakie mankamenty chcemy ukryć makijażem, a co uwydatnić odpowiednim modelowaniem. Konturowanie twarzy stało się niesamowicie popularne, dlatego dostępność kosmetyków jest ogromna i można je zakupić w każdej drogerii.

Makijaż: Konturowanie twarzy

Konturowanie często nazywane jest także modelowaniem twarzy. Można je wykonać przy pomocy odpowiednich kosmetyków i jeżeli chcemy wykonać konturowanie, warto swoją kosmetyczkę wyposażyć w paletę do makijażu lub oddzielne produkty: podkład, korektor, bronzer oraz cieszący się coraz większą popularnością – rozświetlacz. Modelowanie twarzy jest idealnym sposobem na to, aby uzyskać efekt wysmuklonej twarzy. Potrafi nadać twarzy zupełnie innego wyglądu i doskonale sprawdza się jako podkreślenie naturalnego kształtu twarzy.

Konturowanie polega na wyrównaniu kolorytu skóry oraz ukryciu niedoskonałości, które pojawiają się na twarzy. Dzięki opanowaniu sztuki modelowania twarzy, można nadać buzi kontury, a także poprawić symetrię i uwydatnić rysy twarzy. Choć profesjonaliści od wielu lat stosowali ten rewelacyjny trik makijażowy, to popularność wśród kobiet zyskał za sprawą słynnej celebrytki – Kim Kardashian, która zdradziła sekrety, dotyczące swojego idealnego makijażu, który od lat wzbudzał zachwyt.

Makijaż twarzy: na czym polega konturowanie?

Konturowanie twarzy to sztuka makijażu, która jest odpowiednia dla każdej kobiety i co do jej użytku, nie ma ograniczeń. Każda pani, która chce podkreślić swój naturalny kształt twarzy lub nadać twarzy innego wyglądu poprzez modelowanie powinna spróbować konturowania. Doskonale sprawdza się podczas wykonywania makijażu wieczorowego, który będzie dużo bardziej wyrazisty i spektakularny, zwłaszcza jeżeli do konturowania użyjemy rozświetlacza w niecodziennym kolorze. Osoby, które charakteryzują się okrągłą buzią, mogą zdecydowanie wysmuklić twarz i nadać jej wyrazistych rysów twarzy, a panie, które mają mocno zarysowane rysy twarzy, mogą je złagodzić. Konturowanie jest więc odpowiednie dla wszystkich kobiet i doskonale sprawdzi się, aby podkreślić atuty i zamaskować mankamenty.

Zanim jednak przystąpi się do wykonywania makijażu, warto określić naturalny kształt twarzy. Wyróżniamy twarze o kształcie:  okrągłym, kwadratowym, trójkątnym oraz podłużnym. Należy skupić się także na mankamentach, które makijażem chciałoby się ukryć, np.: zbyt duży nos, czy bardzo szerokie czoło. Warto jednak wspomnieć, że konturowanie jest takie same dla każdego rodzaju skóry twarzy. Różnica polega wyłącznie na doborze odpowiednich kosmetyków do typu cery, jednak wykonywanie konturowania zawsze wygląda tak samo.

Konturowanie sprawdzi się również dla osób, które posiadają cerę ziemistą. Z pomocą konturowania można wyrównać koloryt skóry oraz nadać jej blasku. Idealnie sprawdzi się także dla pań, na których twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne. Modelowanie twarzy potrafi znacznie odmłodzić twarz i nadać jej ciekawego, a czasem nawet niecodziennego wyglądu, w zależności, od tego jakich kolorów użyjemy do wykonania makijażu twarzy. Należy pamiętać, że partie, które chcemy uwydatnić, zawsze rozjaśniamy, a miejsca, które chcemy ukryć, należy przyciemnić.

Makijaż: Jak konturować twarz?

Do konturowania twarzy możemy wykorzystać zarówno palety, które stworzone są do konturowania lub podkłady, korektory, bronzery oraz róże. Wcześniej warto dokładnie przyjrzeć się twarzy, aby wiedzieć, które miejsca uwydatnić, a które ukryć. Jeżeli określimy mankamenty, z pewnością konturowanie przyniesie zamierzone efekty, a twarz będzie smukła i rozświetlona. Jak wykonać konturowanie twarzy?

Przygotowanie twarzy do makijażu

Przed nałożeniem makijażu warto odpowiednio oczyścić i nawilżyć twarz, aby była przygotowana do nakładania kosmetyków. Warto zaznaczyć, że konturowanie należy wykonywać na koniec makijażu, aby podczas malowania oczu, osypujący się cień nie popsuł wykonanego modelowania twarzy. Należy także spiąć włosy, aby twarz była w pełni widoczna.

Poznaj swoje rysy twarzy

Twarz należy dotknąć dłońmi w miejscach, gdzie znajduje się żuchwa oraz kości policzkowe, aby sprawdzić, jaki mają kształt. Dobrze wykonać przy tym wciągnięcie policzków. Dzięki niemu kości policzkowe oraz żuchwa dużo mocniej się zarysują i będą lepiej wyczuwalne.

Podkład

Na całą twarz należy nałożyć podkład. Ważne, aby był w kolorze skóry i nie odcinał się od szyi. Efekt ciemnej lub zbyt jasnej maski nigdy nie jest pożądany i warto go unikać.

Uwydatnij kluczowe miejsca

Konturowanie twarzy rozpoczynamy od rozjaśnienia miejsc, które chcemy uwydatnić. Do rozjaśniania najlepiej wykorzystać korektor, który jest o ton jaśniejszy od podkładu. Pod oczami należy narysować trójkąt, którego ramiona będą odchodziły od zewnętrznego i wewnętrznego kącika oka i zbiegać się przy nozdrzu. Linia, która biegnie od zewnętrznego kącika do nozdrza, powinna graniczyć z kością policzkową. Kolejnymi miejscami, które warto uwydatnić jest łuk kupidyna, boki dolnych warg, a także koniec brody i grzbiet nosa. Rozjaśnić powinniśmy również czoło w obszarze brwi.

Blendowanie

Następnie przy pomocy pędzla, Beauty Blendera lub szczoteczki do makijażu, należy zblendować wszystkie miejsca, które chcemy uwydatnić, tak aby połączyły się z nałożonym wcześniej podkładem.

Ukryj miejsca newralgiczne

Do ukrywania miejsc newralgicznych warto użyć bronzera lub korektora, który powinien być ciemniejszy od podkładu o ok. dwa tony. Ciemniejszy kosmetyk powinniśmy nanieść tuż pod kośćmi policzkowymi. W załamaniu należy narysować cienkie, ale wyraźne kreski. Następnym krokiem jest stworzenie naturalnych cieni na twarzy, dzięki czemu optycznie zostanie wyszczuplona. Warto także produktem do konturowania twarzy zaznaczyć boki oraz koniuszek nosa, a także boki czoła oraz linię pod żuchwą.

Ponownie zblenduj

Następnie kolejny raz należy zblendować zaznaczone, ciemne miejsca. Aby blendowanie było wykonane prawidłowo, powinniśmy wykonywać je kolistymi i szybkimi ruchami. Wykonując blendowanie na policzkach, warto przestrzegać zasady, aby wykonywane ruchy kierować ku górze, od strony zewnętrznej do wewnętrznej.

Utrwal makijaż

Po około 5 minutach należy cały makijaż utrwalić pudrem.

Róż

Aby nadać delikatności i zdrowego wyglądu skórze, na kości policzkowe można nanieść także róż. Należy ponownie wciągnąć policzki i od połowy ucha namalować delikatną linię, która kieruje się w stronę nosa i delikatnie rozetrzeć.

Rozświetlacz

Jeżeli chcemy, aby makijaż był świeży, a skóra wydawała się świetlista, na szczyt kości policzkowych, czubek oraz szczyt nosa, a także łuk kupidyna, warto nanieść rozświetlacz. Jest to świetny zabieg, dzięki któremu skóra ma bardzo zdrowy wygląd. W makijażach wieczorowych doskonale sprawdzą się rozświetlacze w fantazyjnych fioletach, chłodnych błękitach oraz zieleniach.

Makijaż: konturowanie na sucho czy na mokro?

Zarówno konturowanie na makro, jak i na sucho ma swoje plusy. Wykonując konturowanie na mokro, można mieć pewność, że makijaż będzie dużo trwalszy i zdecydowanie sprawdzi się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem. Jest dużo prostsze w wykonaniu oraz daje delikatniejszy efekt.

Konturowanie na sucho, można wykonać dużo szybciej, jeżeli jednak wykonywane jest przez osobę, która stawia pierwsze kroki w konturowaniu, może okazać się problematyczne. Przy niewłaściwym zblendowaniu kosmetyków, mogą pojawić się nieestetyczne, ciemne plamy.

Makijaż: Jakich błędów powinniśmy się wystrzegać podczas konturowania?

Makijaż twarzy bywa problematyczny, a prawidłowe wykonanie nie raz wymaga perfekcji. Warto mieć na uwadze podstawowe błędy, których powinniśmy wystrzegać się podczas konturowania twarzy, aby twarz wyglądała naturalnie.

  1. Wszystkie produkty, które wykorzystujemy do konturowania, powinniśmy nakładać osobno.
  2. Na twarz należy nakładać cienkie warstwy produktu i w razie potrzeby, dokładać kolejne. Dużo łatwiej uniknąć w ten sposób przesadzonego makijażu, który może stworzyć karykaturalne rysy twarzy.
  3. Aby twarz nie wyglądała jak maska, posiadaczki małych nosów, nie powinny wcale konturować tej części twarzy. Zbyt mały nos wygląda nienaturalnie, a twarz wydaje się dużo większa, niż może być w rzeczywistości. Posiadaczki szerokich nosów powinny w boki nosa, nozdrza oraz czubek, wklepać bronzer, a na grzbiecie nosa namalować jasną kreskę, którą należy dokładnie zblendować.
  4. Osoby, które posiadają szerokie czoło, nie powinny dodatkowo rozjaśniać obszaru między brwiami. Warto jednak przyciemnić górne partie czoła, co je optycznie zmniejszy. Ten sam zabieg można wykonać przy wszystkich dużych partiach twarzy.
  5. Jeżeli broda jest wyjątkowo słabo zarysowana, jej środek można podkreślić rozświetlaczem, a boki przyciemnić bronzerem, dzięki czemu stanie się dużo bardziej wyrazista.
  6. Kończąc makijaż, należy sprawdzić, czy kolor uszu nie wyróżnia się od koloru twarzy. Jeżeli tak jest, warto uszy delikatnie oprószyć bronzerem, dzięki czemu będą się ładnie komponowały z twarzą i tym samym nie zostanie stworzony efekt maski.

Makijaż: Czym wykonywać konturowanie?

W sztuce makijażu liczy się także technika jego wykonywania. Aby makijaż wyglądał dobrze, warto wybrać najlepszą dla siebie metodę. W drogeriach można znaleźć wiele gadżetów, które doskonale spisują się podczas konturowania i znacznie przyspieszają wykonanie makijażu. Obecnie ogromną popularnością cieszą się szczoteczki do makijażu – pisaliśmy o tym tutaj, a także pędzle oraz Beauty Blender.

Szczoteczki do makijażu świetnie sprawdzą się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem, ale także dla osób, które są już zaawansowane. Szczoteczka dzięki swojej budowie umożliwia bardzo dokładne rozprowadzenie produktu i dzięki jej wykorzystaniu możemy uniknąć powstawania plam. Przy jej zakupie warto jednak pamiętać, aby włosie było delikatne, ponieważ przy zbyt mocnym pocieraniu, można doprowadzić do podrażnień skóry.

Pędzle do makijażu są najchętniej używane przez kobiety, ale aby przy ich pomocy wykonać idealny makijaż, trzeba wykazać się wprawą. Pędzle wymagają perfekcji i przy złym użytkowaniu makijaż może wyglądać karykaturalnie. Należy także pamiętać, że do konturowania twarzy nie wystarczy jeden pędzel i aby wykonać prawidłowe modelowanie twarzy trzeba mieć przynajmniej kilka pędzli, dzięki czemu będziemy w stanie dokładnie rozprowadzić produkty i wymodelować trudno dostępne miejsca.

Kolejną propozycją jest Beauty Blender, który cieszy się ogromną popularnością i idealnie sprawdza się do makijażu wykonywanego na mokro. Przy używaniu gąbeczki należy jednak pamiętać, że mogą powstać plamy, które stają się widoczne dopiero po wykonaniu makijażu, więc należy mieć to na uwadze już podczas nakładania produktów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najmodniejsze kolory. Sezon jesień-zima 2018/2019
  2. Gwiazdy, które usunęły wszystkie zdjęcia z Instagrama
  3. Najseksowniejsze belfie gwiazd w 2018 roku [ZDJĘCIA]

Źródła: poradnikzdrowie.pl, pieknieizdrowo.pl