Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Małgorzata Kożuchowska zadała szyku w nietypowej stylizacji. Postawiła na dawno niewidziane trendy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 05.06.2022 22:11

Małgorzata Kożuchowska zadała szyku w nietypowej stylizacji. Postawiła na dawno niewidziane trendy

Małgorzata Kożuchowska (EA)
fot. TRICOLORS / East News

Rozpoczął się 15. Festiwal Reżyserii Filmowej i 11. Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu. Galę rozpoczęcia wydarzenia poprowadzili Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski. Aktorka zaskoczyła wszystkich stylizacją, nawiązującą do lat 80. XX wieku.

Michał Koterski nie krył wzruszania, mogąc poprowadzić galę. To na niej otrzymał swego czasu nagrodę "Złotego Szczeniaka", a jego ojciec Marek Koterski – nagrodę "Kryształowego Dzika" za wybitne osiągnięcia. Jednak tym razem oczy wszystkich zwrócone były na Kożuchowską.

Moda lat 80. XX wieku – wzory, kroje, dodatki

Styl lat 80. XX wieku wydaje się nieśmiertelny – co kilka lat zalicza swój wielki powrót na salony. I choć moda tamtych czasów wydaje się niektórym zbyt krzykliwa, dziwaczna lub nawet pozbawiona elegancji – wiele gwiazd i kultowych marek korzysta pełnymi garściami, czerpiąc inspiracje z tej epoki.

Moda lat 80. ściśle nawiązuje do tej z lat 40. i 50. Popularne były wtedy sukienki zapinane na guziki, z kołnierzykami lub kokardami, szyte w kroju w kształcie litery A, o długości tuż przed lub za kolano. Stylizacje często miały wyraziste nadruki w pasy, groszki lub esy-floresy. Popularnym dodatkiem, zresztą nie tylko do sukienek, były wszelkiego rodzaju pędzle i pióra, przyszywane na rękawach, dekoltach czy u dołu elementów stroju.

Obecnie można zaobserwować ten styl u największych światowych projektantów. Tom Ford wpuścił na wybiegi bomberki, opaski na włosy, Anthony Vacarrello – sukienki mini z podkreślonymi ramionami i dekoltami w kształcie litery V. W strojach pojawiają się cekiny, pióra oraz wyraziste, graficzne wzory.

Małgorzata Kożuchowska w sukience w stylu lat 80.

Aktorka bardzo często inspiruje się modą z poprzednich epok (więcej TUTAJ). Także i tym razem postawiła na stylizację w stylu retro. Wybrała sukienkę, która w bardzo śmiały sposób nawiązuje krojem do dekady lat osiemdziesiątych.

Sukienka w odcieniach ciemnego, głębokiego różu, rozlewającego się w sporych esach-floresach po materiale, ozdobiona była u dołu oraz przy rękawach efektownymi piórami. Krój w kształcie litery A, ozdobny, artystyczny kołnierzyk z podłużnym dekoltem oraz długość tuż przed kolana dopełniała retro klimatu.

Całość doskonale podkreślała jej smukłą sylwetkę oraz długie nogi. Aby jeszcze bardziej wysmuklić linię ciała, gwiazda wybrała wysokie szpilki na cienkim słupku. Co sądzicie o tak ekstrawaganckiej stylizacji?

Zobacz zdjęcia:

Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska, fot. instagram.com/malgorzatakozuchowska_
Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska, fot. instagram.com/malgorzatakozuchowska_
Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska, fot. instagram.com/malgorzatakozuchowska_
Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska, fot. instagram.com/malgorzatakozuchowska_

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Wszyscy patrzyli tylko na księżną Kate. Oddała hołd księżnej Dianie

  2. Andrzej Grabowski drży o bliską osobę? Konieczna była hospitalizacja

  3. Potwierdziły się smutne wieści. Kolejna znana para potwierdziła rozstanie

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].