Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Mężczyźni pokochali spódnice i sukienki. Za granicą Harry Styles, w Polsce Michał Szpak. Kto jeszcze lansuje kontrowersyjny trend?
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 23.05.2024 18:33

Mężczyźni pokochali spódnice i sukienki. Za granicą Harry Styles, w Polsce Michał Szpak. Kto jeszcze lansuje kontrowersyjny trend?

mężczyźni w spódnicach i sukienkach
fot. EBU/Instagram/Vogue

Mężczyźni coraz chętniej noszą spódnice i sukienki. Przygotowaliśmy zestawienie gwiazdorów, którzy promują kontrowersyjny trend. Co ciekawe, powraca on do łask po wielu latach.

Mężczyźni w spódnicach i sukienkach

Kontrowersyjny trend powraca. Sukienki i spódnice stają się kontrowersyjnym elementem męskiej garderoby. Artysta Harry Styles przeszedł do historii jako pierwszy mężczyzna w sukience na okładce amerykańskiego “Vogue'a”. Stylizacja wzbudziła wiele kontrowersji i szerokie dyskusje. 

Do gwiazd, które również w swoich stylizacjach sięgają po spódnice zaliczają się m.in. partner Rihanny – A$AP Rocky czy Lil Nas X. Te osobistości promują nową modową tożsamość. Jednak to nie jest żadna nowość. Bo w latach 70. David Bowie występował już w spódnicach na swoich koncertach, Brad Pitt pozował w sukience na okładce „Rolling Stone”, a Kurt Cobain chętnie nosił sukienki w kwiatki początkiem lat 90. – zarówno podczas koncertów, jak i prywatnie. 

Nie sposób pominąć Conchitę Wurst – mężczyznę z brodą w sukience, który wyśpiewał sobie pierwsze miejsce na Eurowizji w 2014 roku. Ten sam konkurs wygrało także pochodzące ze Szwajcarii Nemo (osoba niebinarna), które miało spódnicę.

Wyzwanie sukienek i spódnic w swoich stylizacjach podejmowali też Prince, Mick Jagger i Iggy Pop. 

Marc Jacobs często publikuje na swoim Instagramie zdjęcia w tym kojarzonym z damską garderobą strojem. Ponadto projektant co sezon wprowadza do swoich kolekcji spódnice i buty na platformach dla mężczyzn. 

Jared Leto, wokalista zespołu 30 Seconds to Mars, wrzucił zdjęcie do internetu z podpisem: „prawdziwi mężczyźni noszą spódnice”. Dziewięć lat później w jedwabnej sukni od Gucci pojawił się na MET Gali.

Billy Porter aktor serialu “Pose” o nowojorskiej scenie balowej środowiska LGBT+ przełomu lat 70. i 80. W sukniach występuje zarówno na czerwonym dywanie np. na gali rozdania Oscarów w 2019 r., gdzie był w aksamitnej stylizacji od Christiana Siriano. Aktor głosił, że chce być chodzącym dziełem sztuki każdego dnia. Mówił, że kobiety codziennie noszą spodnie, a gdy mężczyzna zakłada sukienkę, rozstępuje się morze.

Dla Jadena Smitha, gwiazdy generacji Z oraz syna Jady Pinkett i Willa Smitha, zakładanie spódnic i sukienek jest formą protestu. 

Biorę na siebie ciężar wyzwisk, by dla moich przyszłych dzieci i kolejnych pokoleń niebinarna moda była na porządku dziennym – mówił na łamach magazynu „Nylon”.

Za granicą panowie polubili się z tym trendem, w Polsce również jest on coraz bardziej zauważalny.

Spódnice mini wracają do łask. Wydłużą sylwetkę, a w H&M kupisz już za 23,99 zł Noszą już je Rozenek i Wersow. Sandałki królują tego lata. Oto hity z sieciówek

Którzy znani Polacy noszą spódnice i sukienki?

Na naszym modowo-showbiznesowym podwórku możemy już oglądać stylizacje ze spódnicą i sukienką w roli głównej w męskim wydaniu. Trend ten szybko polubili i podchwycili Michał Szpak oraz Michał Piróg.

Stylizacje męskie z sukienkami i spódnicami

Choć noszenie spódnic i sukienek przez mężczyzn wzbudza wiele kontrowersji, to nie brakuje ich zwolenników. W tworzeniu takiej stylizacji trzeba włożyć trochę pracy, aby wyglądała w dobrym guście i by nadal prezentowała się męsko. 

Przestawiamy najciekawsze męskie stylizacje z wykorzystaniem spódnic i sukienek.

 

Tagi: Eurowizja