Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Modne krótkie fryzury. Odejmują lat i łatwo je układać
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 11.03.2024 19:31

Modne krótkie fryzury. Odejmują lat i łatwo je układać

Krótka fryzura
Fot. Canva/Scopio Images

Każdego roku na wiosnę fryzjerzy ścinają tysiące centymetrów włosów - po pierwsze, aby je odświeżyć i by rosły zdrowsze, po drugie, ponieważ mamy ochotę na krótszą, bardziej przewiewną fryzurę. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najmodniejszych krótkich włosów. 

Modne krótkie fryzury na wiosnę

Krótkie fryzury stanowią wyrazisty i dynamiczny sposób wyrażenia indywidualności oraz stylu. Charakteryzują się świeżością i łatwością utrzymania, co sprawia, że są popularnym wyborem wśród osób poszukujących praktycznych rozwiązań w pielęgnacji włosów. Krótkie fryzury mogą przybierać różne formy i style, od odważnych pixie cut po modne boby czy undercuty. 

Niezależnie od preferencji krótkie fryzury często są kojarzone z pewnością siebie i energią, podkreślając naturalne piękno twarzy oraz dodając charakteru całej stylizacji. Są idealne dla osób aktywnych, ceniących sobie komfort i łatwość w codziennej pielęgnacji, a także dla tych, którzy pragną świeżego i nowoczesnego wyglądu. 

Krople żołądkowe na włosy? Efekt może cię mile zaskoczyć

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Nie każda fryzura będzie pasować do wszystkich, podobnie z resztą jak kolory czy kroje ubrań. Przed wizytą u fryzjera warto przemyśleć, co sprawdzi się dla nas najlepiej. Osobom o okrągłej twarzy zaleca się zazwyczaj asymetryczne cięcia, a także pionowe linie, które pomogą wysmuklić twarz. Dodatkowo dłuższa grzywka może dodać długości. W przypadku kwadratowej twarzy sytuacja wygląda na odwrót — tutaj przydadzą się miękkie linie oraz warstwy, łagodzące rysy. Delikatności doda także grzywka na skos.

Jeśli mamy owalną twarz, stoimy przed szeregiem możliwości. Do tego typu pasuje większość krótkich fryzur, choć nie zapuszczajmy za długiej grzywki — może ona optycznie skrócić twarz. Twarzom o kształcie serca najlepiej w cięciach z objętością na wysokości brody. Takie fryzury równoważą szerokość czoła, a je z kolei może zakryć grzywka. 

Najmodniejsze krótkie fryzury wiosną

Bob i pixie cut 

O bobach już pisaliśmy, ale nieustannie pozostają jednymi z najbardziej wyszukiwanych fryzur na wiosnę. Bob to tradycyjne cięcie, gdzie włosy są przycięte równo na wysokości brody lub nieco wyżej. Z kolei pixie to jeszcze krótsza fryzura, podkreślająca szyję i kości policzkowe. Oba te style są łatwe w pielęgnacji i stylizacji, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla osób preferujących praktyczne rozwiązania. 

Shaggy cut 

Fryzura shaggy cut opiera się na warstwowym cięciu włosów, co nadaje im objętości i subtelności. Jest to doskonała opcja dla osób pragnących ożywić swoją fryzurę i eksperymentować z włosami. Shaggy cut doskonale komponuje się zarówno z prostymi, jak i falującymi włosami. Ten model stał się modny zwłaszcza wtedy, gdy nosiła go Jenna Ortega. 

Round curly haircut

Okrągła fryzura dla włosów kręconych to propozycja dla osób, które pragną podkreślić swoje naturalne piękno. Polega na równomiernym przycięciu włosów wokół głowy, co powoduje, że loki przybierają okrągły kształt. Round curly haircut jest prosty w pielęgnacji i stylizacji, a jednocześnie umożliwia wyeksponowanie naturalnego skrętu włosów.

Micro bob i krótka wersja boba

Dla minimalistek mamy mikro bob oraz krótką wersję boba. Mikro bob to jeszcze krótsza odmiana klasycznego boba, sięgająca tylko do linii żuchwy. Z drugiej strony krótka wersja boba charakteryzuje się dłuższymi włosami z przodu i krótszymi z tyłu. Obydwie propozycje są doskonałe dla osób pragnących podkreślić rysy twarzy i dodać ostrzejszego charakteru swojemu wyglądowi.